Lietuvos kovotojai narve įrodė esantys stipresni net už Amerikos garsenybes

Lietuvos kovų narve meistrai įrodė, kad gali pranokti net stipriausius pasaulio kovotojus. Tuo įsitikino mišrių kovų (MMA) narve gerbėjai, kurie Kauno sporto halėje stebėjo tarptautinį mišrių kovos menų narve „King of the Cage“ (KOTC) turnyrą „Baltic Tour 2“.

Turnyro ,,King of the Cage" akimirka.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (36)

Nov 12, 2017, 3:07 PM

Jame dalyvavo kovotojai iš Lietuvos, JAV, Rumunijos, Azerbaidžano, Rusijos, Moldovos. Iš viso narve vyko 14 kovų. Dar kelias kovas parodė tarpusavyje rungęsi Lietuvos kariuomenės kariai.

Didžiausia turnyro staigmena tapo lietuviai Rokas Stambrauskas ir Karolis Buslys, kurie įveikė žinomus amerikiečius Tonį Lopezą ir Shadą Smithą.

Šidokan karatė pasaulinio turnyro ir universalių kovų pasaulio čempionas, MMA kovų Japonijoje, Suomijoje, Danijoje, Vokietijoje laimėtojas, daugkartinis Lietuvos MMA kovų nugalėtojas ir Baltijos šalių graplingo imtynių čempionas R.Stambrauskas garsųjį T.Lopezą įveikė po penkių kovos roundų surinkęs daugiau už priešininką taškų.

Tai buvo puiki proga 42 metų 100 kilogramų sveriančiam 188 centimetrų ūgio R.Stambrauskui pasiekti ne tik asmeninę pergalę, bet ir įrodyti, kad lietuviai yra pajėgūs kovotojai.

Lietuvio R.Stambrausko ir amerikiečio T.Lopezo kova vyko dėl „King of the Cage“ čempiono diržo. Titulą iškovojęs lietuvis jautėsi pakylėtas.

„Žinojau, kad mano priešininkas labai stiprus, todėl atkakliai ruošiuosi šiai kovai. Atidaviau visas savo jėgas, norėjau įrodyti T.Lopezui, kad esu tas lietuvis, kuris smarkiai jam pasipriešina ir nugali“, – kalbėjo sportininkas.

110 kilogramų svorio, 195 centimetrų ūgio 43 metų T.Lopezas – garsus kovotojas, savo karjeroje turėjęs daugiau nei septyniasdešimt kovų, iškovojęs ne vieną KOTC čempiono diržą. Jis savo jėgas yra išbandęs ne tik mišrių kovos menų srityje, bet ir kine.  T.Lopezui teko vaidinti Holivudo veiksmo filmuose kartu su garsiu aktoriumi Stevenu Seagalu. Čempionas mėgsta azartą ne tik kovose, bet ir azartinius žaidimus,  todėl laisvalaikiu lošia pokerį, o kai nori pailsinti savo kūną ir mintis, renkasi boulingą.

21 metų 61 kilogramą sveriantis 172 centimetrų ūgio kovotojas K.Buslys susikovė ir jau antrame raunde įveikė tiek pat sveriantį 44 metų 165 centimetrų ūgio amerikietį  Sh.Smithą.

Šis garsus Amerikos MMA kovotojas į ringą lipo daugiau nei penkiasdešimt kartų. Aršaus charakterio vyras, jaunystėje ne kartą papuolęs į muštynes gatvėje ir sėdėjęs kalėjime dėl stipraus charakterio ir išugdytų sugebėjimų pateko į „King of the Cage“ federaciją ir sėkmingai tęsia savo karjerą joje.

K.Buslys ir Sh.Smithas narve susikovė antrą kartą. Pirmoje kovoje šių metų balandžio 8 dieną K.Busliui teko patirti pralaimėjimą. Tąkart amerikietis apsivijo lietuvio sprandą kojomis ir jį ėmė smaugti.

Šiame turnyre 60 kilogramų svorio kategorijoje vėl puikiai pasirodė K-1 Europos čempionė kaunietė Evelina Puidaitė, kuri įveikė Moldovos kikbokso čempionę Verą Julietą.  Šios merginos rungėsi ir balandį vykusiame turnyre. Tąkart taip pat laimėjo E.Puidaitė.

Lietuvos MMA čempionas kaunietis Vytautas Sadauskas 72 kilogramų svorio kategorijoje įveikė Rusijos MMA prizininką Stanislavą Sribu.

Visi 66 kilogramų svorio kategorijoje kovęsi lietuviai nugalėjo priešininkus iš užsienio. Kaunietis Žygimantas Linauskas nugalėjo Moldovos K-1 čempioną Gitaną Ghennadii, o Europos graplingo čempionas kaunietis Renatas Buškus buvo stipresnis už savo priešininką Moldovos MMA čempioną Luką Nikolae, Lietuvos MMA prizininkas Mindaugas Vaišnora nugalėjo Rumunijos MMA prizininką Igorį Nicorą, Lietuvos kudo čempionas Paulius Žitinevičius įveikė Azerbaidžano MMA čempioną Samirą Alijevą.

„King of the Cage“ turnyro narve organizatorius Dainius Daukšas tikino, jog jį stebėję iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykę „King of the Cage“  atstovai po šių kovų suteikė teisę lietuviams turnyrus rengti visoje  Europoje.

Turnyro kovas žiūrėkite penkis šeštadienius iš eilės nuo 15 val. per ,,Lietuvos ryto" televiziją.