Pasaulio sporto savaitė. Nuo šlovės Anglijoje – iki tragedijos Kanadoje

Bulgaras Grigoras Dimitrovas papildė didžių teniso čempionų sąrašą, prancūzas Sebastienas Ogier pratęsė viešpatavimą pasaulio ralio čempionate, šuolininkai su slidėmis pradėjo pasaulio taurės sezoną, futbolo rinktinės išsidalijo paskutiniuosius kelialapius į pasaulio čempionatą, o kalnų slidinėjimo bendruomenė atsisveikino su treniruotėje žuvusiu kolega.

Nakiskoje (Kanada) per treniruotę žuvo kalnų slidininkas, buvęs pasaulio čempionato prizininkas prancūzas D.Poissonas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Nov 20, 2017, 3:27 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 13 d. Nakiskoje (Kanada) per treniruotę žuvo kalnų slidininkas, buvęs pasaulio čempionato prizininkas prancūzas Davidas Poissonas (35).

Lapkričio 13 d. Švedijos futbolo rinktinė iškovojo kelialapį į 2018 m. pasaulio čempionatą. Atrankos atkrintamajame etape Švedija nugalėjo Italiją (1:0 namie ir 0:0 svečiuose). Keturiskart pasaulio čempionė Italijos rinktinė baigiamąjį turnyrą praleis pirmą kartą nuo 1958 m. Italijos rinktinės kapitonas Gianluigi Buffonas patvirtino, kad baigia karjerą rinktinėje, kurioje žaidė 175 rungtynes.

Lapkričio 13 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė ispanas Rafaelis Nadalis Londone pralaimėjo Teniso profesionalų asociacijos (ATP) baigiamojo turnyro pirmąjį mačą belgui Davidui Goffinui ir iškart po pralaimėjimo paskelbė, kad pasitraukia iš turnyro dėl atsinaujinusių kelio skausmų.

Lapkričio 14 d. Danijos futbolo rinktinė iškovojo kelialapį į 2018 m. pasaulio čempionatą. Atrankos atkrintamajame etape Danija nugalėjo Airiją (0:0 namie ir 5:1 išvykoje).

Lapkričio 15 d. Du paskutiniuosius kelialapius į 2018 m. pasaulio futbolo čempionatą iškovojo Australijos ir Peru rinktinės. Tarpžemyniniuose atrankos atkrintamuosiuose mačuose Australija nugalėjo Hondūrą (0:0 ir 3:1), Peru – Naująją Zelandiją (0:0 ir 2:0).

Lapkričio 18 d. Londone Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono baigiamojo turnyro pusfinalyje belgas Davidas Goffinas nugalėjo šveicarą Roferį Federerį 2:6, 6:3, 6:4, bulgaras Grigoras Dimitrovas – amerikietį Jacką Socką 4:6, 6:0, 6:3. Ir D.Goffinas, ir G.Dimitrovas į sezono baigiamojo turnyro finalą pateko pirmąjį kartą.

Lapkričio 18 d. Azijos futbolo Čempionų lygos finalo pirmosiose rungtynėse Rijado „Al Hilal“ (Saudo Arabija) ir Saitamos „Urawa Red Diamonds“ (Japonija) sužaidė lygiosiomis 1:1.

Lapkričio 18 d. „Manchester City“ svečiuose nugalėjo „Leicester City“ 2:0 ir iškovojo dešimtąją iš eilės pergalę Anglijos futbolo lygoje. Pirmąją vietą užimantis „Manchester City“ per 12 rungtynių surinko 34 taškus ir 8 taškais lenkia artimiausią persekiotoją „Manchester United“.

Lapkričio 18 d. Ispanijos futbolo lygoje įvyko Madrido derbis, kuriame „Atletico“ ir „Real“ sužaidė lygiosiomis 0:0. Abi Madrido komandos per 12 rungtynių iškovojo po 24 taškus ir dalijasi trečiąją vietą. Pirmauja „Barcelona“ (34 taškai) ir „Valencia“ (30).

Lapkričio 19 d. Italijos futbolo čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ išvykoje pralaimėjo Genujos „Sampdoria“ 2:3 ir nukrito į trečiąją vietą. Po 13 rungtynių pirmaujantis „Napoli“ turi 35 taškus, Milano „Inter“ – 33, „Juventus“ – 31.

Lapkričio 19 d. Pasaulio ralio čempionato nugalėtoju penktus metus iš eilės tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Ford Fiesta“). Antrąją vietą užėmė belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), trečiąją – estas Ottas Tanakas („Ford Fiesta“).

Lapkričio 19 d. Londone teniso ATP sezono baigiamojo turnyro finale bulgaras Grigoras Dimitrovas nugalėjo belgą Davidą Goffiną 7:5, 4:6, 6:3. G.Dimitrovas, kuris nėra laimėjęs nė vieno Didžiojo kirčio titulo, tapo pirmuoju bulgaru, nugalėjusiu sezono baigiamajame turnyre. Dėl traumų turnyre nedalyvavo abu praėjusių metų finalininkai britas Andy Murray ir serbas Novakas Džokovičius. Dvejetų turnyro nugalėtojais tapo suomis Henri Kontinenas ir australas Johnas Peersas.

Lapkričio 19 d. Prasidėjo šiuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pirmojo etapo Visloje (Lenkija) nugalėtoju tapo pirmąją karjeros pergalę iškovojęs japonas Jushiro Kabayashi.