„Energija“ iš Klaipėdos grįžta su dviem pergalėmis

Sekmadienį Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse Klaipėdoje daugkartinė čempionė Elektrėnų „Energija“ 10:4 (3:0, 3:2, 4:2) nugalėjo vietos „Baltijos“ komandą.

Aurimas Gadliauskas

Dec 17, 2017, 5:21 PM, atnaujinta Dec 17, 2017, 5:22 PM

Tai buvo antroji „Energijos“ pergalė per dvi dienas prieš tik šį sezoną atsikūrusią „Baltijos“ komandą. Vakar vykusiose rungtynėse elektrėniečiai varžovus iš Klaipėdos įveikė rezultatu 12:3.

Pirmame kėlinyje „Baltija“ keturis kartus pažeidė taisykles, o sykį „Energijai“ pavyko išnaudoti kiekybinį pranašumą bei kartą įvartį pelnė net žaisdami mažumoje. Antrame kėlinyje elektrėniečiai puikiai sužaidė kėlinio viduryje, kai per mažiau nei penkias minutes pelnė tris įvarčius ir padidino pranašumą iki keturių (6:2).

Trečiame kėlinyje žiūrovai išvydo po du kiekvienos komandos įvarčius per pirmąsias šešias kėlinio minutes, o kėliniui įpusėjus svečiai pranašumą padidino iki penkių - 9:4, o vėliau ir iki šešių įvarčių (10:4).

„Energijos“ gretose pasižymėjo Mantas Marcinkevičius (12:38 ir 16:22), Povilas Verenis (19:02), Rolandas Aliukonis(29:29 ir 34:07), Aurimas Gaidauskas (30:51 ir 46:05), Artiomas Sidorovas (41:15), Donatas Vitte (50:04) ir Danielius Nomanovas (56:26).

„Baltijos“ komandoje tris įvarčius pelnė Nikita Kozlovas (21:12, 41:00 ir 41:59), o kartą pasižymėjo Pavelas Bykovas (28:42).

„Energijos“ vartus visas rungtynes gynė Aleksejus Brišas, tuo tarpu „Baltijos“ vartus 49 min. 25 sek. gynė Maksimas Ponomarenko, o vėliau jį pakeitė 58-erių metų veteranas Andrejus Šutovas.

„Energija“ atliko daugiau smūgių į vartus (54 prieš 49), laimėjo pagal įmetimus (29 prieš 18) bei surinko mažiau baudos minučių (18 prieš 20).

„Energija“ per vienuolika rungtynių yra iškovojusi dešimt pergalių ir su 30 taškų žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu „Baltija“ per devynis susitikimus iškovojo penkias pergales ir su 14 taškų tarp septynių komandų užima ketvirtą poziciją.

Kitas rungtynes „Energija“ žais jau Baltarusijos aukščiausioje lygoje, kai antradienį ir trečiadienį Elektrėnų ledo rūmuose susitiks su Minsko „BFSO Dinamo“ ledo ritulininkais. Tuo tarpu „Baltija“ gruodžio 22-ą dieną taip pat Elektrėnų ledo rūmuose susikaus su Vilniaus „Geležiniu vilku“.