Lietuvos sporto savaitė. Rūtos auksinė kelionė ir krepšinio bombos

Lietuvos plaukikai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys iškovojo po du medalius Europos čempionate trumpame baseine, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išvykoje nugalėjo Eurolygos čempionus, Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė grįžo į žemesnę pasaulio čempionato pakopą, Prienų-Birštono „Vytautas“ pasirašė sutartis su JAV žiniasklaidos išgarsintais broliais LaMelo ir LiAngelo Ballais, o Marijampolės sportui nuostabius metus vainikavo „Sūduvos“ tinklininkų pergalė šalies taurės turnyre.

Lietuvos sportininkams savaitė buvo itin sėkminga.<br> lrytas.lt montažas.
 R.Meilutytė Europos čempionate iškovojo du aukso medalius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 D.Rapšys iškovojo 200 m plaukimo laisvu stiliumi auksą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 S.Krupeckaitė tapo metų dviratininke.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2017-12-18 12:43, atnaujinta 2017-12-18 12:47

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 11 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su amerikiečiu Dee Bostu.

Gruodžio 11 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšinio klubas pasirašė sutartis su amerikiečiais broliais LaMelo ir LiAngelo Ballais. Jie į Lietuvą turėtų atvykti sausio mėnesį.

Gruodžio 12 d. Klaipėdos „Neptūnas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Šalono prie Sonos „Elan“ 81:86.

Gruodžio 12 d. Lietuvos futbolo federacija (LFF) sustabdė Šiaulių apskrities futbolo federacijos prezidento Gintaro Radavičiaus narystę LFF vykdomajame komitete. G.Radavičius gruodžio 6 d. buvo nuteistas dėl apysunkio nusikaltimo.

Gruodžio 12 d. Geriausiais 2017 metų Lietuvos dviratininkais išrinkti Simona Krupeckaitė ir Gediminas Bagdonas.

Gruodžio 13 d. Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys iškovojo Europos plaukimo trumpame baseine čempionato medalius. Kopenhagoje vykusiame turnyre R.Meilutytė laimėjo 50 m plaukimo krūtine varžybas, D.Rapšys užėmė trečiąją vietą plaukdamas 200 m nugara.

Gruodžio 13 d. Vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose nugalėjo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ 85:82, Vilniaus „Lietuvos rytas“ svečiuose pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv“ 68:77. Čempionų lygos rungtynėse Utenos „Juventus“ namie pralaimėjo „Monaco“ 85:92.

Gruodžio 14 d. Danas Rapšys tapo Europos plaukimo trumpame baseine čempionu. Jis laimėjo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas.

Gruodžio 14 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose nugalėjo čempiono vardą ginantį Stambulo „Fenerbahče“ 90:89. „Žalgiris“ per 12 rungtynių iškovojo 7 pergales ir dalijasi penktąją vietą.

Gruodžio 15 d. Lietuvos vaikinų (iki 20 m.) ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato 1-osios pakopos B grupės turnyre Blėde (Slovėnija) pralaimėjo visas 5 rungtynes, užėmė paskutinę šeštąją vietą ir iškrito į 2-ąją pakopą. Lemiamose paskutinėse rungtynėse Lietuva pralaimėjo Ukrainai 1:2 (po baudinių). 1-ojoje pakopoje lietuviai žaidė trečiąjį kartą (du praėjusius kartus – 2008 ir 2011 m.), bet visus tris kartus iškart iškrito į žemesnę pakopą.

Gruodžio 16 d. Rūta Meilutytė Europos plaukimo trumpame baseine čempionate iškovojo antrą aukso medalį. Ji laimėjo 100 m plaukimo krūtine varžybas. Per karjerą R.Meilutytė Europos čempionatuose trumpame baseine jau laimėjo penkis aukso medalius (ji triskart buvo čempionė 2013 m.).

Gruodžio 16 d. Lietuvos moterų krepšinio lygos lyderių rungtynėse čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ nugalėjo Kauno rajono „Sirenas“ 81:74. Po 11 rungtynių pirmauja „Sūduva“ (10 pergalių), „Sirenos“ (9) ir Vilniaus „Kibirkštis“ (8).

Gruodžio 16 d. Lietuvos vyrų rankinio lygoje baigėsi pirmasis ratas. Po jo pirmauja visas 8 rungtynes laimėjęs ir 16 taškų surinkęs Kauno „Granitas“. Po 12 taškų turi čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ (žaidė 7 rungtynes) ir Vilniaus „Šviesa“.

Gruodžio 17 d. Marijampolės „Sūduva“ iškovojo Lietuvos tinklinio taurę. Raseiniuose vykusiame finalo turnyre „Sūduva“ laimėjo visas trejas rungtynes. Antrąją vietą užėmė Raseinių „Norvelita“, trečiąją – Šiaulių „Elga“.

Gruodžio 17 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Simonas Bilis užėmė penktąją vietą plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi. Lietuvos plaukikai per čempionatą pateko į penkis finalus, iškovojo keturis medalius (Rūta Meilutytė – du aukso, Danas Rapšys – po vieną aukso ir bronzos) ir pagerino keturis Lietuvos rekordus (D.Rapšys – tris, Giedrius Titenis – vieną). Medalių įskaitoje Lietuva užėmė septintąją vietą.