Pasaulio sporto savaitė. Madrido „Real“ lieka soste, dviračių sporto žvaigždę temdo dopingas

Madrido „Real“ futbolininkai tapo pasaulio klubų čempionais, „Manchester City“ futbolo klubas savo pergalių seriją pavertė rekordine, Glazgo „Celtic“ futbolo komanda nutraukė rekordinę nepralaimėtų rungtynių seriją, virš „Tour de France“ dviračių lenktynių čempiono Chriso Froome‘o pakibo dopingo šešėlis, Prancūzijos rankininkės iškovojo pasaulio pirmenybių aukso medalius, o Rusijos olimpinis komitetas leido savo sportininkams dalyvauti Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse.

Virš Ch.Froome'o pakibo dopingo šešėlis.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 18, 2017, 2:49 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 12 d. Rusijos olimpinis komitetas paskelbė, kad pritaria Rusijos sportininkų dalyvavimui Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse neatstovaujant jokiai šaliai.

Gruodžio 12 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) dar šešioms Rusijos sportininkėms dėl antidopingo taisyklių pažeidimų uždraudė dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Nuo lapkričio pradžios IOC diskvalifikavo 31 Rusijos sportininką.

Gruodžio 13 d. Sky“ dviračių komanda paskelbė, kad 2017 metų „Tour de France“ ir „Vuelta a Espana“ nugalėtojo brito Chriso Froome‘o dopingo mėginyje, paimtame rugsėjo mėnesį, rasta dvigubai didesnė, nei leidžiama, salbutamolio dozė.

Gruodžio 13 d. Anglijos futbolo lygoje „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Swansea“ 4:0 ir pasiekė 15-ąją iš eilės pergalę. Tai – ilgiausia viename sezone besitęsianti pergalių serija Anglijos lygos istorijoje.

Gruodžio 13 d. Pietų Amerikos futbolo taurę (antrąjį pagal rangą žemyno klubų prizą) iškovojo Buenos Airių „Independiente“. Atsakomosiose finalo rungtynėse „Independiente“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Rio de Žaneiro „Flamengo“ 1:1 (pirmosios rungtynės 2:1). „Independiente“ tapo antruoju klubu, šį prizą iškovojusiu du kartus (pirmasis – Buenos Airių „Boce Juniors“).

Gruodžio 16 d. Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) pasaulio futbolo klubų čempionato finale Čempionų lygos nugalėtojas Madrido „Real“ įveikė „Libertadores“ taurės laimėtoją Porto Alegrės „Gremio“ (Brazilija) 1:0 (įvartį įmušė Cristiano Ronaldo). Trečiąją vietą užėmė „Pachuca“ (Meksika). „Real“ trečiąjį kartą tapo pasaulio klubų čempionu (du praėjusius kartus – 2014 ir 2016 m.; tiek pat kartų turnyrą laimėjo „Barcelona“).

Gruodžio 16 d. Po atviru dangumi surengtose Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) rungtynėse „NHL 100 Classic“, skirtose pažymėti lygos šimtmetį, „Ottawa Senators“ namie nugalėjo „Montreal Canadiens“ 3:0. Rungtynes stebėjo 33959 žiūrovai.

Gruodžio 16 d. Italijos futbolo lygoje pirmavęs Milano „Inter“ namie pralaimėjo „Udinese“ 1:3 ir nukrito į trečiąją vietą. Po 17 turų pirmauja „Napoli“ (42 taškai), Turino „Juventus“ (41), „Inter“ (40) ir „Roma“ (38 taškai po 16 rungtynių).

Gruodžio 17 d. Nutrūko Glazgo „Celtic“ futbolo klubo 69 nepralaimėtų rungtynių serija Škotijos lygoje – ilgiausia Britanijos nacionalinių lygų istorijoje. „Celtic“ išvykoje pralaimėjo Edinburgo „Hearts“ 0:4, bet liko pirmojoje vietoje (41 taškas per 18 rungtynių). Antrąją vietą užima „Aberdeen“ (39 taškai per 19 rungtynių).

Gruodžio 17 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po trečiojo etapo, paskutiniojo prieš švenčių pertrauką, pirmauja prancūzas Martinas Fourcade‘as ir slovakė Anastasija Kuzmina. Net 5 iš 8 asmeninių lenktynių laimėjęs norvegas Johannesas Thingnesas Bo bendrojoje įskaitoje yra antras.

Šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja 3 iš 7 etapų laimėjęs vokietis Richardas Freitagas, slidinėjimo – 7 iš 9 etapų laimėjęs norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir švedė Charlotte Kalla.

Gruodžio 17 d. Astanoje stalo teniso pasaulio turo baigiamojo turnyro nugalėtojais pirmą kartą tapo kinai Fanis Zhendong‘as ir Chen Meng. Ir vyrų, ir moterų turnyruose Kinijos stalo tenisininkai nugalėjo trečius metus iš eilės. Per visą 22 sezonus trunkančią turnyro istoriją kinai vyrų varžybas laimėjo 17 kartų, moterų – 19 kartų.

Gruodžio 17 d. Dubajuje badmintono superserijos finalo nugalėtojais tapo danas Viktoras Axelsenas ir japonė Akane Yamaguchi.

Gruodžio 17 d. Hamburge pasaulio moterų rankinio čempionato finale Prancūzija nugalėjo čempionės vardą gynusią Norvegiją 23:21. Bronzos medalius laimėjo Nyderlandai. Prancūzija pasaulio čempione tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2003 m.). Šiais metais pasaulio čempione tapo ir Prancūzijos vyrų rinktinė.

Gruodžio 17 d. Kopenhagoje baigėsi Europos plaukimo trumpame baseine čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (9 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos).

Gruodžio 17 d. Krokuvoje vyrų tinklinio pasaulio klubų čempionato finale Kazanės „Zenit“ (Rusija) nugalėjo Čivitanovos „Cucine Lube“ (Italija) 3:0. Užpernai ir pernai finale pralaimėjęs „Zenit“ turnyro nugalėtoju tapo pirmąjį kartą. Čempiono vardą gynęs Kontažemo „Cruzeiro“ užėmė trečiąją vietą.

Gruodžio 17 d. Brazilas futbolininkas Kaka paskelbė, kad baigia sportininko karjerą. Geriausiais karjeros metais Kaka žaidė „Milan“ ir Madrido „Real“ klubuose, pastaruoju metu – „Orlando City“ (JAV). Jis 2002 m. tapo pasaulio čempionu, o 2007 m. buvo išrinktas geriausiu pasaulio futbolininku.