Lietuvos irklavimas – 2017 metų rezultatai ir pasiekimai

2017 metai Lietuvos irklavimui buvo rezultatyvūs ir sėkmingi. Trakuose, Šiauliuose, Kaune, Klaipėdoje, Drevernoje, Birštone ir Kupiškyje surengtos 34 irklavimo varžybos, o Lietuvos irkluotojai dalyvavo dešimtyje tarptautinių varžybų, kuriose iškovojo 26 medalius.

Iširo Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės irkluotojų pora, tačiau pastaroji susirado naują partnerę į valtį ir vėl skina pergales.<br>lif.lt

Dec 26, 2017, 8:59 AM

„LTeam“ apdovanojimuose „Metų vyrų komandos“ titulas atiteko irklavimo porinei keturvietei – Aurimui Adomavičiui, Rolandui Maščinskui, Martynui Džiaugiui ir Dovydui Nemeravičiui (pasaulio ir Europos čempionams), o „Metų moterų komandos“ titulą pelnė porinė dvivietė – Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (ketvirtoji vieta pasaulio čempionate).

Vienas didžiausių 2017 metų irklavimo bei šalies sporto renginys – Lietuvos irklavimo sostine vadinamuose Trakuose vykęs pasaulio jaunių čempionatas, kuriame Lietuvai atstovavo 22 sportininkai, pasiskirstę į devynias įgulas. Šiame čempionate dalyvavo 742 atletai (258 valtys) iš 59 valstybių. Lietuvos dvivietė be vairininko (Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė) iškovojo Lietuvai kelialapį į 2018 metų jaunimo olimpinės žaidynes Buenos Airėse (Argentina).

Aukščiausias 2017 metų pasiekimas – iškovotas aukso medalis Sarasotoje vykusiame pasaulio irklavimo čempionate. Lietuvos vyrų porinė keturvietė, kurią irkluoja Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius, finale 2 km nuirklavo per 5 min. 43,1 sek. ir finiše beveik 2 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusią Didžiosios Britanijos komandą. Ši porinė keturvietė iškovojo auksą ir gegužės pabaigoje Čekijoje vykusiame Europos irklavimo čempionate.

Paralimpietis vienvietininkas Augustas Navickas, pirmą kartą startavęs naujame olimpiniame 2000 metrų nuotolyje, pasaulio čempionate buvo devintas.

D. Nemeravičius, M. Džiaugys, R. Maščinskas ir A. Adomavičius pirmąją vietą užėmė ir 2017 metų gegužę Belgrade vykusiose pasaulio irklavimo taurės pirmojo etapo varžybose, kuriose sėkmingai finale pasirodė ir olimpinių vicečempionų Sauliaus Ritterio bei Mindaugo Griškonio irkluojama porinė dvivietė, taip pat užėmusi pirmąją vietą.

Liepą Liucernoje (Šveicarija) vykstančio pasaulio irklavimo taurės trečiojo etapo vyrų porinių keturviečių valčių varžybose aukso medalius vėl iškovojo S. Ritteris, M. Džiaugys, R. Maščinskas ir A. Adomavičius.

Liepos mėnesį Plovdive (Bulgarija) vykusiame pasaulio jaunimo (iki 23 metų) irklavimo čempionate Lietuvai atstovavo 10 irkluotojų. Porinę dvivietę irkluojantys Dovydas Nemeravičius ir Armandas Kelmelis pagerino pasaulio jaunimo irklavimo čempionato geriausią laiką, kuris nuo 2011 metų priklausė latviams, tačiau finale iškovojo bronzos medalius.

Rugsėjo pradžioje Lenkijoje vykusiame Europos jaunimo čempionate vaikinų keturviečių be vairininko finale Mantas Juškevičius, Giedrius Bieliauskas, Povilas Stankūnas ir Saulius Ilonis iškovojo sidabro medalius.

Daugiausiai medalių Lietuvos irkluotojai parsivežė iš balandžio mėnesį Piediluko (Italija) irklavimo regatos, kurioje dalyvavo beveik 200 irkluotojų, tarp kurių ir 10 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkų, iš 23 valstybių. Pirmąją varžybų dieną vyrų porinių keturviečių valčių varžybose Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis, 2000 metrų distanciją įveikę per 6 min. 8,52 sek. ir artimiausius varžovus aplenkę daugiau nei 6 sek., iškovojo auksą. Olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris porinių dviviečių varžybose užėmė antrąją vietą. Vienviečių valčių grupėje Žygimantas Gališanskis iškovojo sidabro medalį. Moterų varžybose sidabro medalį pelnė Milda Valčiukaitė. Donata Karalienė su Egle Bezzubovaite porinių dviviečių finale užėmė antrąją vietą. Jaunimo merginų pavienių dviviečių varžybose triumfavo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė. Porinių dviviečių varžybų finale Ieva Medelinskaitė ir Raminta Morkūnaitė iškovojo sidabro medalius, o Evelina Butrimavičiūtė ir Viktorija Vareikaitė – bronzos. Vaikinų vienviečių valčių varžybose bronzą iškovojo Mantas Linkevičius.

Antrąją varžybų dieną lietuviai savo sąskaitą papildė dar devyniais apdovanojimais. Suaugusiųjų varžybose vienviečių varžybų finale Žygimantas Gališanskis iškovojo auksą. Aukso medalį moterų porinių dviviečių varžybose pelnė olimpinės prizininkės Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė bei porinė keturvietė, kurią irklavo Mindaugas Griškonis, Rolandas Maščinskas, Saulius Ritteris ir Dovydas Nemeravičius. Porinių dviviečių varžybose Aurimas Adomavičius su Martynu Džiaugiu finišavo antri, o Armandas Kelmelis su Giedriumi Bieliausku – treti.

Paskutinę Piediluko regatos dieną Lietuvos rinktinės sąskaitą prizinėmis vietomis papildė ir jaunimo kategorijoje varžęsi irkluotojai. Merginų dviviečių be vairininkės rungtyje vėl aukso medalį laimėjo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė, Eglė Bezzubovaitė finišavo antra vienviečių finale, merginų porinių dviviečių varžybose Ieva Medelinskaitė ir Evelina Butrimavičiūtė taip pat užėmė antrąją vietą, o Raminta Morkūnaitė ir Viktorija Vareikaitė – trečiąją.

Devynis medalius į Lietuvą irkluotojai parsivežė ir iš pasaulio meistrų regatos Blede.