Pasaulio sporto savaitė: netikėtas triumfas, permainos futbole, tenisininkų traumos

Lenkijos šuolininkas su slidėmis Kamilis Stochas pasiekė istorinį rezultatą Keturių tramplinų turnyre, kelios traumų persekiojamos teniso žvaigždės praleido pirmuosius sezono turnyrus, „Barcelona“ futbolo klubas paklojo milijonus už naujoką brazilą Philippe‘ą Coutinho, egiptietis Mohamedas Salah tapo geriausiu Afrikos futbolininku, o „Tour de Ski“ slidinėjimo lenktynių čempiono vardą susigrąžino šveicaras Dario Cologna.

Pasaulio sporte netrūko įdomybių<br> Lrytas.lt montažas
 Serena Williams pasitraukė iš turnyro<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Barselonos komanda paklojo milžinišką sumą už Ph.Coutinho<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Lenkų slidininkas Kamilis Stochas triumfavo šuoliuose su slidėmis<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Prasidėjo Dakaro ralio varžybos<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 8, 2018, 12:08 PM, atnaujinta Jan 8, 2018, 12:09 PM

Tai buvo įdomiausi pirmosios 2018 metų savaitės įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 1 d. Niujorke po atviru dangumi rengiamose Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) „Winter Classic“ rungtynėse „New York Rangers“ nugalėjo „Buffalo Sabres“ 3:2 (po pratęsimo). Rungtynes stebėjo 41821 žiūrovas.

Sausio 4 d. Geriausiu 2017 m. Afrikos futbolininku išrinktas egiptietis Mohamedas Salah („Roma“ ir „Liverpool“). Antrąją vietą rinkimuose užėmė senegalietis Sadio Mane („Liverpool“), trečiąją – gabonietis Pierre‘as Ericas Aubameyangas (Dortmundo „Borussia“). Metų laureatai apdovanoti Akroje (Gana).

Sausio 4 d. Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė, po motinystės atostogų į aikštę grįžtanti amerikietė Serena Williams paskelbė, kad negins Australijos atvirojo čempionato nugalėtojos vardo dėl „nepakankamo fizinio pasirengimo“. Dėl traumų žaisti Australijos čempionate taip pat atsisakė buvęs pirmoji pasaulio raketė britas Andy Murray ir japonas Kei Nishikori.

Sausio 5 d. Kuveite futbolo Arabijos pusiasalio čempionato finale Omanas nugalėjo Jungtinius Arabų Emyratus 0:0 (baudiniai 5:4). Po rungtynių Omano sirgaliams švenčiant pergalę griuvo stiklinė stadiono pertvara ir buvo sužeista apie 40 žmonių.

Sausio 5 d. Argentinos rinktinės futbolininkas Carlosas Tevezas nutraukė sutartį su „Shanghai Shanhua“ klubu, kuris 2016 m. gruodį už žaidėjo perėjimą sumokėjo 40 mln. svarų, ir perėjo į Buenos Airių „Boca Juniors“.

Sausio 5 d. Bafale (Niujorkas, JAV) pasaulio vaikinų (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Švediją 3:1. Bronzos medalius laimėjo JAV. Kanadiečiai čempionais tapo 17-ąjį kartą per 42 turnyrus. Pirmą kartą nuo 2010 m. medalių neiškovojo Rusija.

Sausio 6 d. „Barcelona“ futbolo klubas susitarė dėl brazilo saugo Philippe‘o Coutinho perėjimo iš „Liverpool“. „Barcelona“ įsipareigojo sumokėti „Liverpool“ klubui 142 mln. svarų (160 mln. eurų). Tai – trečia pagal dydį suma, sumokėta už futbolininko perėjimą. Daugiau mokėjo tik Paryžiaus PSG, įsigijęs brazilą Neymarą iš „Barcelona“ (222 mln. eurų) ir prancūzą Kylianą Mbappe iš „Monaco“ (180 mln. eurų).

Sausio 6 d. Perte teniso komandų Hopmano taurės finale Šveicarija nugalėjo Vokietiją 2:1. Trečiąjį kartą turnyro nugalėtoja tapusiai Šveicarijai atstovavo Rogeris Federeris ir Belinda Benčič.

Sausio 6 d. Šuolių su slidėmis Keturių tramplinų turnyro nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo lenkas Kamilis Stochas. Antrąją vietą užėmė vokietis Andreasas Wellingeris, trečiąją – norvegas Andersas Fannemelas. K.Stochas tapo vos antruoju istorijoje šuolininku, laimėjusiu visus keturis Keturių tramplinų turnyro etapus (pirmasis buvo 2001-2002 m. čempionas vokietis Svenas Hannawaldas). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmavęs vokietis Richardas Freitagas pasitraukė iš turnyro dėl traumos, kurią patyrė nugriuvęs trečiajame etape (sausio 4 d.).

Sausio 6 d. Limoje prasidėjo 40-asis Dakaro ralis. Jis dešimtąjį kartą rengiamas Pietų Amerikoje ir iki sausio 20 d. vyks Peru, Bolivijoje ir Argentinoje.

Sausio 7 d. Teniso turnyro Brisbene („ATP 250“) nugalėtoju tapo australas Nickas Kyrgiosas, Dohoje Kataro atvirojo čempionato („ATP 250“) nugalėtoju – prancūzas Gaelis Monfilsas. Dalyvauti pirmuosiuose naujo sezono turnyruose dėl atsinaujinusių traumų atsisakė buvę pirmosios pasaulio raketės serbas Novakas Džokovičius (planavo žaisti Dohoje), britas Andy Murray ir ispanas Rafaelis Nadalis (Brisbene).

Sausio 7 d. „Tour de Ski“ daugiadienių slidinėjimo lenktynių nugalėtojais tapo šveicaras Dario Cologna (ketvirtąjį kartą) ir titulą apgynusi norvegė Heidi Weng (antrąjį kartą). Antrąją vietą užėmė norvegai Martinas Sundby ir Ingvild Ostberg, trečiąją – kanadietis Alexas Harvey ir amerikietė Jessica Diggins. Norvegijos slidininkės čempionėmis tapo penktą sezoną iš eilės.

Sausio 7 d. Kolomnoje (Rusija) baigėsi Europos greitojo čiuožimo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (6 aukso, 3 sidabro, 4 bronzos).