Olimpiniai čempionai danai Europos rankinio pirmenybes pradėjo sunkia pergale

Olimpinė čempionė Danijos rinktinė pirmąsias Europos rankinio pirmenybių rungtynes baigė be raudona kortele nubausto lyderio Mikkelio Hanseno, bet būtent jo pašalinimas padėjo komandai susitelkti ir palaužti Vengrijos ekipos pasipriešinimą.

Rankinio Europos čempionatas.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Jan 14, 2018, 12:09 AM

Kroatijoje vykstančiame turnyre šeštadienį pergales taip pat iškovojo praėjusio Europos čempionato finalininkės Vokietijos ir Ispanijos rinktinės, o pernai pasaulio pirmenybių medalius laimėjusi Slovėnijos rinktinė po dramatiškos kovos pripažino Makedonijos rankininkų pranašumą.

Nors Vengrijos rinktinė į žemyno pirmenybes atvyko be ryškiausios žvaigždės Laszlo Nagy, jau pirmajame ture pasvilino padus Rio de Žaneiro olimpinei čempionei Danijos komandai, kuriai pralaimėjo 25:32 (12:14).

Vengrai beveik pusantro kėlinio niekuo nenusileido favoritams, o rungtynių lūžis įvyko, kai 41-ąją min. už šiurkščią pražangą iš aikštės buvo išvytas danų lyderis M.Hansenas. Jo praradimas sutelkė Danijos komandą, kuri įmetė tris įvarčius ne atsako ir nutolo 22:17. Vengrijos rankininkams atkurti intrigos nebepavyko.

Atkakliausiai šeštadienį kovojo dviejų buvusios Jugoslavijos šalių Makedonijos ir Slovėnijos komandos. Jų mače, kurį Zagrebo arenoje stebėjo 11 tūkstančių žiūrovų, pergalę 25:24 (11:11) šventė makedonai.

Pirmajame kėlinyje atrodė, jog Slovėnijos komandos raumenys daug tvirtesni. Labai gerai gynęsi slovėnai 23-ąją min. pirmavo 8:5, tačiau prieš pat pertrauką vaizdas apsivertė. Makedonai pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo kėlinio pradžioje per 6 min. pelnė net 6 įvarčius ir išsiveržė į priekį 14:11. Tiesa, paskui Slovėnijos rankininkai vėl pavijo varžovus ir komandos ilgai žygiavo koja kojon. Rezultatą persverdavo tai vieni, tai kiti, bet paskutinį ir svarbiausią įvartį įmetė makedonas Filipas Lazarovas.

Slovėnai net 10 kartų buvo pašalinti 2 min., o porą kartų turėjo žaisti be dviejų vienu metu iš aikštės išvytų rankininkų.

Kitose dvejose rungtynėse lengvas pergales pasiekė praėjusio Europos čempionato finalininkės Vokietijos ir Ispanijos rinktinės.

Europos čempionai vokiečiai sutriuškino juodkalniečius 32:19 (17:9), užpernai sidabro medalius laimėję ispanai – čekus 32:15 (16:9).

1 turas

C grupė

VokietijaJuodkalnija 32:19 (17:9). 8000 žiūr. Gensheimeris 9, Druxas 5/ Lipovina 7, Božovičius 4. Geriausias žaidėjas – Andreasas Wolffas (Vokietija).

Makedonija – Slovėnija 25:24 (11:11). 11000 žiūr. Manaskovas 8, K.Lazarovas 7/ Mlakaras 4. Geriausias žaidėjas – Miha Zarabecas (Slovėnija).

D grupė

Ispanija – Čekija 32:15 (16:9). 3780 žiūr. Entrerriosas 5, Rivera 5, Sole 5/ Kasparekas 5, Zdrahala 3. Geriausias žaidėjas – Raulis Entrerriosas (Ispanija).

Danija – Vengrija 32:25 (14:12). Lauge 7, Hansenas 6, Damgaardas 5/ Lekai 5, Bartokas 4. Geriausias žaidėjas – Rasmusas Lauge (Danija).