Kroatijos ir Prancūzijos rankininkai žengė į kitą Europos čempionato etapą

Turnyro šeimininkė Kroatija ir pasaulio čempionė Prancūzija pirmosios užsitikrino kelialapius į Europos rankinio čempionato antrąjį etapą. Sekmadienį šių šalių komandos iškovojo antrąsias pergales ir tapo vienvaldėmis A ir B grupių lyderėmis. Į paskutiniąsias vietas šiose grupėse buvo nustumtos antruosius pralaimėjimus patyrusios Serbijos ir Austrijos komandos.

Prancūzija prasimušė į kitą Europos čempionato etapą
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 15, 2018, 8:49 AM

Sekmadienį visas ketverias rungtynes laimėjo komandos, kurios buvo laikomos gana aiškiomis favoritėmis. Maža to, visos rungtynės baigėsi penkių įvarčių ar didesniu skirtumu.

B grupės lydere tapusi Prancūzijos rinktinė netgi išsivertė be dviejų žvaigždžių Nikolos Karabatičiaus ir Cedrico Sorhaindo. Nors treneris Didier Dinart‘as šiems rankininkams suteikė papildomą laisvadienį, „Ekspertai“ be didelio vargo nugalėjo Austrijos komandą 33:26 (17:12).

Austrai, atrodo, irgi suvokė, kad priešintis pasaulio čempionams beviltiška. Labiausiai patyręs Austrijos rinktinės žaidėjas, 38-erių natūralizuotas lietuvis Vytautas Žiūra visą mačą taip pat praleido ant suolo. Kitas Austrijos pasą turintis Lietuvos rankinio auklėtinis Romas Kirveliavičius pelnė 2 įvarčius.

Kitose B grupės rungtynėse pasaulio vicečempionė Norvegijos rinktinė nugalėjo Baltarusijos rankininkus 33:28 (15:12). Nors šiame mače skirtumas buvo mažesnis, greitai kelių įvarčių persvarą įgiję norvegai jau nuo pirmojo kėlinio vidurio tvirtai kontroliavo situaciją.

A grupėje čempionato šeimininkė Kroatijos rinktinė, žaidusi su Islandijos komanda, savo sirgalius nuramino tik antrajame kėlinyje. Jo pradžioje rezultatas buvo lygus 14:14, tačiau tada kroatų puolimo viesulas tiesiog sulygino varžovus su žeme. Kroatai pelnė penkis įvarčius paeiliui, paskui pridėjo dar tris ir nutolo nuo varžovų 22:15 (42-ąją min.). Sunkiausias darbas buvo padarytas ir Kroatijos rankininkai šventė pergalę 29:22 (14:13).

Kitose A grupės rungtynėse Švedijos rinktinė gana įtikinamai nugalėjo Serbijos rankininkus 30:25 (16:10). Skandinavai labai greitai nutolo (8:3 – 9-ąją min.), bet antrajame kėlinyje varžovai parodė nagus ir pavojingai sumažino atsilikimą (21:23 – 50-ąją min.), o paskui beveik dvi minutes turėjo dviejų žaidėjų pranašumą. Tačiau be dviejų pašalintų rankininkų žaidusi Švedijos komanda nepalūžo ir rungtynių pabaigoje vėl padidino skirtumą.

2 turas

A grupė

Švedija – Serbija 30:25 (16:10). 9500 žr. Lagergrenas 5, Ekbergas 4, Jakobssonas 4, Nilssonas 4/ Iličius 5, Nenadičius 4. Geriausias žaidėjas – Mikaelis Appelgrenas (Švedija).

Kroatija – Islandija 29:22 (14:13). 10500 žr. Cindričius 7, Mamičius 4, Štrlekas 4, Karačičius 4, Stepančičius 4/ Palmarssonas 5, A.Gunarssonas 4. Geriausias žaidėjas – Luka Cindričius (Kroatija).

Lentelė: 4 – Kroatija, 2 – Švedija, Islandija, 0 – Serbija.

B grupė

Prancūzija – Austrija 33:26 (17:12). 2900 žr. N‘Guessanas 7, Cauchetaux 4, Abalo 4, Remili 4/ Weberis 5, Kandolfas 4, ... Kirveliavičius 2, Žiūra 0. Geriausias žaidėjas – Timothey N‘Guessanas (Prancūzija).

Norvegija – Baltarusija 33:28 (15:12). Sagosenas 6, Bjornsenas 6, Gullerudas 6, Myrholas 5, Tonnesenas 5/ Karaliokas 5, Baranavas 4, Gaidučenka 4, Šylovičius 4.

Lentelė: 4 – Prancūzija, 2 – Norvegija, Baltarusija, 0 – Austrija.