Čekijos rankininkai Europos čempionate parbloškė olimpinius čempionus

Europos pirmenybėse kovojantys rankininkai pirmadienį užkūrė tikrą aistrų katilą, kuriame neišgyveno Rio de Žaneiro olimpinė čempionė Danijos rinktinė ir Europos čempionė Vokietijos komanda. Varžovai ne juokais pačirškino ir užpernai žemyno pirmenybių sidabro medalius laimėjusią Ispanijos ekipą.

Danija antrajame ture sensacingai pralaimėjo Čekijai 27:28.<br> Reuters/Scanpix
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 16, 2018, 9:23 AM, atnaujinta Jan 16, 2018, 9:30 AM

Danija antrajame ture sensacingai pralaimėjo Čekijai 27:28, Vokietija sužaidė lygiosiomis su Slovėnija 25:25, Ispanija labai sunkiai palaužė Vengriją 27:25, o Makedonija irgi po labai atkaklios kovos nugalėjo Juodkalniją 29:28.

Makedonija, Ispanija, Vokietija ir Danija jau užsitikrino kelialapius į kitą etapą.

Čekijos rinktinė – viena iš dviejų komandų, kurios nežaidė praėjusiame Europos čempionate ir į didžiąją rankinio areną grįžo po pertraukos. Čekai grįžo gerokai susilpnėję, nes pernai karjerą baigė vienintelė jų žvaigždė, traumų nukamuotas Filipas Jicha. Nors jam pasitraukus rinktinėje neliko nė vieno europinio lygio žaidėjo, F.Jichos tautiečiai parodė, jog jiems nebaisūs jokie autoritetai.

Vien tai, kad pirmadienį danams nepavyko įgyti didelės persvaros (olimpiniai čempionai daugiausiai pirmavo trimis įvarčiais 6:3, 21:18, 23:20), atrodė kaip didelis Čekijos komandos laimėjimas.

Tačiau čekams to nepakako, o kai jie 52-ąją min. išlygino rezultatą 24:24, varžovai palūžo. Danai pradėjo ieškoti savo lyderio Mikkelio Hanseno, o šis jau ne pirmą kartą lemiamomis akimirkomis pristigo savitvardos.

Čekijos komanda paskutinėmis minutėmis nepametė galvos ir šventė įspūdingą pergalę 28:27 (15:16). Beje, pirmajame ture čekai ispanams pralaimėjo net 15:32.

Ispanijos rankininkams antrosios rungtynės jau nebuvo lengvas pasivaikščiojimas. Tiesa, ispanai prieš vengrus beveik visą laiką pirmavo, bet didžiausias skirtumas buvo vos trys įvarčiai (11:8). Apskritai, šios rungtynės buvo panašios į danų ir čekų rungtynes, bet ispanai, skirtingai nei danai, nuo 45-osios minutės nė sykio neleido varžovams išlyginti rezultato.

Visą antrojo kėlinio antrąją pusę Ispanijos komanda pirmavo vieno arba dviejų įvarčių skirtumu. Tokiu skirtumu 27:25 (13:12) ispanai ir nugalėjo.

„Žaisti su vengrais mums visada sunku, – sakė vienas ispanų lyderių Aleksas Duišebajevas. – Jie labai kietai ginasi, todėl nė akimirkai negalima prarasti dėmesio. Šiandien juos palaikė daug iš Vengrijos atvykusių sirgalių, todėl pergalė yra itin vertinga“.

D grupėje po dviejų turų Ispanija turi 4 taškus, Danija ir Čekija – po 2, Vengrija – 0. Trečiadienį trečiajame ture žais Ispanija – Danija ir Čekija – Vengrija. Į antrąjį etapą pateks trys geriausios grupės komandos, bet paskutinės rungtynės bus svarbios ir lyderiams, nes kitame etape bus įskaityti pirmojo etapo taškai.

C grupės lydere tapo Makedonijos rinktinė, balkaniškoje dvikovoje įveikusi Juodkalnijos komandą 29:28 (15:16). Makedonai didelę pirmojo kėlinio dalį ir antrojo kėlinio pradžioje atsiliko, bet labai gerai žaidė antrojo kėlinio viduryje, kai kelių minučių atkarpą laimėjo 7:1 ir įgijo didžiausią rungtynėse persvarą 24:20. Nors paskui juodkalniečiai priartėjo, Makedonijos rinktinė nebeleido išlyginti rezultato ir iškovojo antrąją pergalę.

D grupėje pirmaujančios Makedonijos sąskaitoje yra 4 taškai, Vokietijos – 3, Slovėnijos – 1, Juodkalnijos – 0. Paskutiniajame ture trečiadienį žais Makedonija – Vokietija ir Slovėnija – Juodlanija.

Slovėnijos ir Vokietijos rankininkų dvikova, pasibaigusi pirmosiomis šiame čempionate lygiosiomis 25:25 (15:10), bus ilgai prisimenama ne dėl slovėnų prarastos persvaros, bet dėl Lietuvos teisėjų Mindaugo Gatelio ir Vaido Mažeikos priimtų sprendimų. Lietuviai daugiausiai malkų priskaldė jau nuaidėjus finalo sirenai, kai ilgai peržiūrinėję vaizdo įrašą nusprendė, jog slovėnas Blažas Bagotinšekas po jo komandos draugo Blažo Janco prieš pat sireną įmesto įvarčio trukdė varžovams išsimesti kamuolį.

B.Blagotinšekui buvo parodyta raudona kortelė, o Vokietijos rinktinė gavo teisę atlikti baudinį. Vokietis Tobiasas Reichmanas iš dangaus nukritusia proga pasinaudojo ir išlygino rezultatą.

„Ką mes galime padaryti, jei teisėjai kuria naujas taisykles?“ – po mačo retoriškai klausė Slovėnijos rinktinės treneris Veselinas Vujovičius.

Tiesa, rungtynių pradžioje sąlygas diktavo Slovėnijos komanda. Mažesni ir vikresni slovėnai tiek puldami, tiek gindamiesi viską darė daug greičiau nei sunkiasvoriai varžovai ir iškart pradėjo tolti (5:2 – 12-ąją min., 8:4 – 17-ąją min., 14:8 – 27-ąją min.). Įdomu, kad per pirmąsias 11 min. vokiečiai metė net keturis baudinius, bet pataikė tik du.

Vis dėlto antrajame kėlinyje slovėnams dažnai tekdavo žaisti be vieno pašalinto rankininko, o tuo pasinaudoję vokiečiai pakeitė mačo eigą ir išgelbėjo bent tašką.

C grupė

Makedonija – Juodkalnija 29:28 (15:16). 5000 žiūrovų. Kuzmanovskis 5, K.Lazarovas 4, Manaskovas 4, Mirkulovskis 4/ Čavoras 6, Vujovičius 5, Grbovičius 4. Geriausias žaidėjas – Filipas Kuzmanovskis (Makedonija).

Slovėnija – Vokietija 25:25 (15:10). 6500 žiūrovų. Zarabecas 5, Blagotinšekas 4, Jancas 4, Mačkovšekas 4/ Gensheimeris 7, Grotzki 4, Reichmannas 4. Geriausias žaidėjas – Miha Zarabecas (Slovėnija).

Lentelė: 4 – Makedonija, 3 – Vokietija, 1 – Slovėnija, 0 – Juodkalnija.

D grupė

Ispanija – Vengrija 27:25 (13:12). 3470 žiūrovų. Arino 4, Duišebajevas 4, Figuerasas 4, Rivera 4/ Banhidi 6, Baloghas 5, Lekai 4. Geriausias žaidėjas – Mate Lekai (Vengrija).

Čekija – Danija 28:27 (15:16). 4100 žiūrovų. Zdrahala 8, Kašparekas 5, Horakas 4, Hrstka 4/ Jansenas 7, Lauge 6, Zachariassenas 6. Geriausias žaidėjas – Ondrejus Zdrahala (Čekija).

Lentelė: 4 – Ispanija, 2 – Danija, Čekija, 0 – Vengrija.