Europos rankinio čempionatas: Baltarusija kroatams svilino padus, norvegai nukovė serbus

Baltarusijos rinktinė išgąsdino Europos rankinio čempionato šeimininkę Kroatijos komandą, bet mūsų kaimynams nepavyko sukurti staigmenos. Baltarusiai ketvirtadienį antrojo etapo pimosiose rungtynėse patyrė pralaimėjimą 23:25 (12:15) ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Galimybes patekti į geriausiųjų ketvertą prarado ir Serbijos rinktinė, nusileidusi Norvegijos komandai 27:32 (17:17).

Baltarusijos ir Kroatijos rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 19, 2018, 12:08 AM, atnaujinta Jan 19, 2018, 8:46 AM

Baltarusiai ir serbai Zagrebe dar žais po dvejas rungtynes, bet šios komandos jau nebegali patekti į pusfinalį.

I grupėje po 4 taškus turi Švedija, Prancūzija, Kroatija ir Norvegija, o Baltarusija ir Serbija taškų neiškovojo. Švedai ir prancūzai kol kas žaidė tik po dvejas rungtynes, kitos keturios komandos – po trejas.

Ketvirtadienį abu autsaideriai varžovams be kovos nepasidavė, tačiau varžovų argumentai buvo svaresni.

Serbai keliskart pirmavo vieno įvarčio skirtumu, o paskutinį kartą rezultatą persvėrė vienoje pirmųjų antrojo kėlinio atakų (18:17). Bet iškart po to norvegai įmetė 5 įvarčius iš eilės ir nuo tada varžovai matė tik jų nugarą.

Dar aršiau kovėsi Baltarusijos komanda. Nors baltarusiai nė karto nepirmavo ir vos vieną kartą buvo išlyginę rezultatą, paskutinėmis minutėmis šeimininkų sirgaliai sėdėjo lyg ant adatų.

Pirmajame kėlinyje tikriausiai niekas negalvojo, kad toks siužetas apskritai įmanomas. Kroatijos komanda nuo pirmųjų minučių lėtai, bet nuosekliai tolo ir 25-ąją min. pirmavo 13:8.

Vis dėlto po pertraukos skirtumas ne tik nedidėjo, bet ir pradėjo mažėti.

Tiesa, baltarusiams labai ilgai nepavyko peržengti dviejų įvarčių atsilikimo ribos, tačiau mačo pabaigoje Baltarusijos rankininkai įmetė triskart paeiliui ir 58-ąją min. pirmą kartą išlygino rezultatą 23:23.

Vis dėlto priešpaskutinę minutę iki tol neužtikrintai žaidęs kroatas Luka Cindričius įmetė svarbiausią rungtynių įvartį. Paskutinę minutę šeimininkai dar sykį apsigynė, o Marko Kopljaras prieš pat sireną sutvirtino pergalę.

Ketvirtadienio rezultatai

I grupė

Norvegija – Serbija 32:27 (17:17). 3200 žr. Bjornsenas 8, Sagosenas 8, Jondalas 4/ Beljanskis 5, Šešumas 5, Džukičius 4, Nenadičius 4. Geriausias žaidėjas – Kristianas Bjornsenas.

Kroatija – Baltarusija 25:23 (15:12). Stepančičius 5, Mamičius 5, Cindričius 4/ Jurinokas 6, Kulešas 5, Puchovskis 5. Geriausias žaidėjas – Marko Mamičius.