Europos rankinio čempionate pergales iškovojo olimpiniai ir Europos čempionai

Europos vyrų rankinio pirmenybėse Kroatijoje penktadienį pergales iškovojo čempionai. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionė Danija nugalėjo Slovėniją 31:28 (16:14), o Europos čempionės vardą ginanti Vokietija įveikė Čekiją 22:19 (9:10).

Vokiečiai žaidžia pergalingai.<br> AP nuotr.

Jan 20, 2018, 10:28 AM, atnaujinta Jan 20, 2018, 10:38 AM

Danijos ir Vokietijos komandos tapo II grupės lyderėmis. Jos iškovojo po 4 taškus. 3 taškus turi Makedonija, po 2 – Ispanija ir Čekija, 1 – Slovėnija. Tiesa, makedonai ir ispanai žaidė dar tik po dvejas rungtynes, o kitos keturios ekipos – jau po trejas.

Pirmajame etape Čekijos rankininkų pasiektos pergalės, ypač prieš olimpinius čempionus danus, regis ne juokais išgąsdino vokiečius ir jie penktadienį rungtynes pradėjo labai atsargiai. Pirmasis įvartis buvo įmestas tik 4-ąją min., o ir visas pirmasis kėlinys buvo nerezultatyviausias šiame čempionate – dvi komandos kartu pelnė vos 19 įvarčių.

Tiesa, 15-ąją min. Europos čempionai nutolo 7:5, bet čekams nesutrikus, sutriko patys vokiečiai. Jie pradėjo skubotai mėtyti, keliskart prasižengė puldami ir net 8 min. nė karto nepasiuntė kamuolio į Tomašo Mrkvos ginamus vartus. Čekų vartininkui dažnai neti nereikėjo vargintis, nes varžovų metimai buvo labai netaiklūs.

Po pertraukos Vokietijos komandos puolimas irgi nebuvo toks, kokio norėtų treneris Christianas Prokopas, bet savo aikštės pusėje vokiečiai, ypač nuo antrojo kėlinio vidurio, žaidė nepriekaištingai. O jei gynybos sienoje ir atsirasdavo mažytis plyšelis, komandos draugų klaideles ištaisydavo vartininkas Andreasas Wolffas.

Nors Čekijos komanda kėlinio viduryje dar pirmavo 18:16, paskui net 12 minučių neįmetė nė vieno įvarčio. Vokiečiai per tą pačią atkarpą pelnė 6 įvarčius ir iškovojo pergalę 22:19.

Kitos rungtynės irgi baigėsi trijų įvarčių skirtumu, bet danai tik sykį buvo atsidūrę besivejančių vaidmenyje. Slovėnijos komanda vienintelį kartą rezultatą persvėrė 22-ąją min. (12:11). Pirmajame kėlinyje slovėnai dar kelis kartus lygino rezultatą, o beveik visą antrąjį kėlinį danai pirmavo 1-3 įvarčių skirtumu. Paskutinėmis minutėmis olimpiniai čempionai įgijo ir keturių įvarčių persvarą (29:25, 30:26).

Labai plačiai puolančioje Danijos rinktinėje puikiai žaidė abu kraštiniai. Dešinysis kraštinis Lasse Svanas įmetė net 11 įvarčių ir gavo geriausio rungtynių žaidėjo prizą, o kairysis kraštinis Casperis Mortensenas pasižymėjo 6 kartus. Šis duetas, visas rungtynes sukęs galvą Slovėnijos gynybai, pelnė daugiau nei pusę komandos įvarčių.

Penktadienio rezultatai

Vokietija – Čekija 22:19 (9:10). 2130 žr. Fathas 8, Gensheimeris 3/ Čipas 6, Kašparekas 4, Zdrahala 4. Geriausias žaidėjas – Steffenas Fathas.

Danija – Slovėnija 31:28 (16:14). 5230 žr. Svanas 11, Mortensenas 6, Lauge 4/ Zarabecas 6, Jancas 5, Mačkovšekas 4. Geriausias žaidėjas – Lasse Svanas.