Pasaulio sporto savaitė: kas džiaugėsi pergalėmis, o kas lūdino pralaimėjimais?

„New England Patriots“ amerikietiškojo futbolo klubas dar kartą pateko į NFL finalą, ispanas Carlosas Sainzas susigrąžino Dakaro ralio čempiono vardą, kitas ispanas Javieras Fernandezas pratęsė viešpatavimą Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse, o ukrainietė Marta Kostiuk įrašė savo pavardę į Didžiojo kirčio teniso turnyrų metraštį.

PSG komanda pralaimėjo Lyono klubui.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 22, 2018, 2:28 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 15 d. Melburne prasidėjo Australijos atvirasis teniso čempionatas – 50-asis per Atvirąją erą. Vyrų nugalėtojo vardą gina šveicaras Rogeris Federeris, o praėjusių metų moterų čempionė amerikietė Serena Williams, grįžtanti į varžybas po motinystės atostogų, atsisakė dalyvauti turnyre dėl „nepakankamo fizinio pasirengimo“. Pirmajame rate iškrito buvusi pirmoji pasaulio raketė amerikietė Venus Williams (ji pralaimėjo šveicarei Belindai Benčič).

Sausio 17 d. Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate 15-metė ukrainietė Marta Kostiuk nugalėjo lenkę Olivią Rogowską ir tapo jauniausia tenisininke, šiame amžiuje patekusia į Didžiojo kirčio turnyrų trečiąjį ratą.

Sausio 20 d. Kordoboje (Argentina) baigėsi 40-asis Dakaro ralis. Nugalėtojais tapo ispanas Carlosas Sainzas su „Peugeot“ automobiliu, austras Matthiasas Walkneris su KTM motociklu, čilietis Ignacio Casale su „Yamaha“ keturračiu ir rusas Eduardas Nikolajevas su „Kamaz“ sunkvežimiu.

Sausio 20 d. Oberstdorfe (Vokietija) skrydžių su slidėmis (šuolių nuo milžiniško tramplino) pasaulio čempionu tapo norvegas Danielis Andre Tande. Dėl prasto oro sportininkai atliko tik tris iš keturių numatytų šuolių.

Sausio 21 d. Maskvoje baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Aukso medalius laimėjo ispanas Javieras Fernandezas (vyrai), rusė Alina Zagitova (moterys), rusai Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas (poros) bei prancūzai Gabriella Papadakis ir Guillaume‘as Cizeronas (šokiai). J.Fernandezas čempionu tapo šeštus metus iš eilės.

Sausio 21 d. Biatlono pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po šeštojo etapo, paskutiniojo prieš olimpines žaidynes, pirmauja prancūzas Martinas Fourcade‘as ir suomė Kaisa Makarainen. Per 15 šį sezoną surengtų vyrų asmeninių lenktynių net 8 pergales iškovojo norvegas Johannesas Thingnesas Bo, 6 – M.Fourcade‘as, kuris visose 15 lenktynių pateko tarp prizininkų.

Sausio 21 d. Į amerikietiškojo futbolo Nacionalinės futbolo lygos finalą pateko „New England Patriots“ (rekordinį dešimtąjį kartą) ir „Philadelphia Eagles“ (trečiąjį kartą). Amerikos konferencijos finale „Patriots“ nugalėjo „Jacksonville Jaguars“ 24:20, Nacionalinės konferencijos finale „Eagles“ nugalėjo „Minnesota Vikings“ 38:7. Supertaurės rungtynės vyks vasario 4 d. Mineapolyje.

Sausio 21 d. Vokietijos futbolo lygoje po 19-ojo turo šešias komandas, užimančias nuo antrosios iki septintosios vietos, skiria vos 1 taškas. Po 31 tašką iškovojo Lėverkuzeno „Bayer“, Gelzenkircheno „Schalke“, „Leipzig“ ir Mionchengladbacho „Borussia“, po 30 – Dortmundo „Borussia“ ir Frankfurto „Eintracht“. Lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ turi 47 taškus.

Sausio 21 d. Prancūzijos furtbolo lygos lyderis Paryžiaus PSG svečiuose pralaimėjo Liono „Olympique“ 1:2 ir nutraukė 8 pergalių seriją (skaičiuojant visus turnyrus). Po 22 turų pirmauja PSG (56 taškai), Liono „Olympique“ (48), Marselio „Olympique“ (47) ir „Monaco“ (46).