Pasaulio sporto savaitė: R. Federerio, C. Wozniacki ir Ispanijos rankininkų triumfas

Šveicarijos teniso legenda Roferis Federeris iškovojo 20-ąjį Didžiojo kirčio titulą, karjerą prikėlusi danė Caroline Wozniacki pasiekė svarbiausią teniso pergalę, Ispanijos rankininkai nutraukė finalų praleiksmą Europos pirmenybėse, Madrido „Real“ futbolininkai patyrė dar vieną fiasko, o Tarptautinis olimpinis komitetas paskelbė, kuriems Rusijos sportininkams bus leista dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Roger Federeris.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Roger Federeris.<br>Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 29, 2018, 1:46 PM, atnaujinta Jan 29, 2018, 2:04 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 22 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato aštuntfinalyje buvęs ATP reitingo lyderis serbas Novakas Džokovičius pralaimėjo korėjiečiui Chungui Hyeonui. H.Chungas tapo pirmuoju Korėjos tenisininku, patekusiu į Didžiojo kirčio turnyro ketvirtfinalį.

Sausio 23 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė ispanas Rafaelis Nadalis Australijos atvirojo čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo kroatui Marinui Čiličiui. R.Nadalis penktajame sete atsisakė žaisti dėl traumos.

Sausio 24 d. Madrido „Real“ futbolo klubas iškrito iš Ispanijos taurės turnyro. „Real“ ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse namie pralaimėjo „Leganes“ 1:2 (pirmosios rungtynės 1:0).

Sausio 25 d. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) leido 169 Rusijos sportininkams dalyvauti 2018 m. Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse neatstovaujant jokiai šaliai. Į sąrašą nepateko Sočio olimpinių žaidynių čempionai čiuožėjas Viktoras Ahnas (greitasis čiuožimas trumpame take), biatlonininkas Antonas Šipulinas, čiuožėja Ksenija Stolbova (dailusis čiuožimas), buvęs pasaulio čempionas slidininkas Sergejus Ustiugovas ir dar keli garsūs sportininkai. Rusijos delegacijai uždrausta dalyvauti žaidynėse dėl valstybės remtų masinių dopingo taisyklių pažeidimų per 2014 m. Sočio žiemos olimpines žaidynes.

Sausio 25 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje kroatas Marinas Čiličius nugalėjo britą Kyle‘ą Edmundą 6:2, 7:6, 6:2 ir trečiąjį kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyrų finalą.

Sausio 26 d. Zagrebe Europos vyrų rankinio čempionato pusfinalyje Ispanija nugalėjo pasaulio čempionę Prancūziją 27:23, Švedija – olimpinę čempionę Daniją 35:34 (po pratęsimo). Ir Ispanija, ir Švedija į finalą pateko penktąjį kartą.

Sausio 26 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo korėjietį Chungą Hyeoną 6:1, 5:2 (H.Chingas atsisakė tęsti mačą) ir 30-ąjį kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyrų finalą.

Sausio 27 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale danė Caroline Wozniacki nugalėjo rumunę Simoną Halep 7:6, 3:6, 6:4. Antroji pasaulio raketė C.Wozniacki trečiąjį kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale (2009 ir 2014 m. pralaimėjo JAV atvirojo čempionato finale) ir tapo pirmąja Didžiojo kirčio titulą iškovojusia Danijos tenisininke. Pirmoji pasaulio raketė S.Halep irgi trečiąjį kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale, bet dar neiškovojo nė vieno titulo (2014 ir 2017 m. pralaimėjo Prancūzijos atvirojo čempionato finale).

Sausio 27 d. Taipėjuje baigėsi dailiojo čiuožimo Keturių žemynų čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV (2 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos).

Sausio 28 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale šveicaras Rogeris Federeris nugalėjo kroatą Mariną Čiličių 6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1. 36 metų R.Federeris šeštąjį kartą tapo Australijos čempionu (pakartojo australo Roy Emersono ir serbo Novako Džokovičiaus rekordą) ir iškovojo 20-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą (pagal šį rezultatą visų laikų lentelėje antrąją vietą užimantis Rafaelis Nadalis laimėjo 16 turnyrų).

Sausio 28 d. Slidinėjimo pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 20-ojo etapo, paskutiniojo prieš olimpines žaidynes, pirmauja norvegai Johannesas Klabo ir titulą ginanti Heidi Weng. Antrąją vietą užima šveicaras Dario Cologna ir šveicarė Ingvild Ostberg, trečiąją – titulą ginantis norvegas Martinas Johnsrudas Sundby ir amerikietė Jessica Diggins.

Sausio 28 d. Monte Karlo ralio (pasaulio ralio čempionato pirmojo etapo) nugalėtoju penktus metus iš eilės tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“).

Sausio 28 d. Europos vyrų rankinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Švediją 29:23. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Ispanija žemyno čempionato finale žaidė penktąjį kartą, bet aukso medalius iškovojo pirmąjį kartą. Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas švedas Jimas Gottfridssonas, rezultatyviausiu žaidėju tapo čekas Ondrejus Zdrahala (55 įvarčiai per 7 rungtynes).

Sausio 28 d. Aspene (Koloradas, JAV) baigėsi žiemos X žaidynės. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV (6 aukso, 7 sidabro, 6 bronzos).

Sausio 28 d. Tampoje (Florida, JAV) įvyko Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Žvaigždžių rungtynės. Jų finale Ramiojo vandenyno komanda nugalėjo Atlanto komandą 5:2. Naudingiausiu žaidėju išrinktas Brockas Boeseris („Vancouver Canucks“).