Pasaulio sporto savaitė. „Philadelphia Eagles“ skrydis ir Rusijos olimpinė reabilitacija

„Philadelphia Eagles“ nuvertė buvusius NFL čempionus, Sporto arbitražas įteikė dovaną Rusijos olimpiečiams, be ryškiausių žvaigždžių žaidusios Didžiosios Britanijos ir Serbijos teniso rinktinės pasitraukė iš kovos dėl Daviso taurės, stipriausios Europos regbio rinktinės pradėjo Šešių tautų turnyrą, lenkas Kamilis Stochas prieš pat olimpines žaidynes susigrąžino lyderio poziciją šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje, o rumunė Bernadette Szocs nutraukė natūralizuotų Kinijos sportininkių viešpatavimą geriausių Europos stalo tenisininkių turnyre.

"Eagles" tapo NFL "Super Bowl" laimėtoju<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Feb 5, 2018, 3:09 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 29 d. Čekas ledo ritulininkas 45 metų Jaromiras Jagras nutraukė sutartį su Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubu „Calgary Flames“ ir išvyko į „Kladno“ (Čekija). NHL čempionate J.Jagras žaidė nuo 1990 m.

Sausio 30 d. Liublianoje prasidėjo 11-asis Europos salės futbolo čempionatas. Nugalėtojos vardą gina Ispanija. Finalo rungtynės bus žaidžiamos vasario 10 d.

Sausio 30 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje po 29-ojo etapo, paskutiniojo prieš olimpines žaidynes, pirmauja austras Marcelis Hirscheris, šį sezoną laimėjęs 10 etapų. Antrąją vietą užima norvegas Henrikas Kristoffersenas, trečiąją – norvegas Akselis Lundas Svindalas.

Sausio 31 d. Londono „Arsenal“ futbolo klubas pasirašė sutartį su gaboniečiu Pierre‘u Emericku Aubameyangu, už kurį Dortmundo „Borussia“ klubui sumokėjo 56 mln. svarų (63,8 mln. eurų). P.E.Aubameyangas žaidė „Borussia“ nuo 2013 m. ir per 144 rungtynes įmušė 98 įvarčius.

Sausio 31 d. Anglijos futbolo lygoje taškus prarado abu artimiausi lyderio „Manchester City“ persekiotojai. „Manchester United“ išvykoje pralaimėjo „Tottenham Hotspur“ 0:2, Londono „Chelsea“ namie – „Bournemouth“ 0:3. Po 25-ojo turo „Manchester City“ (68 taškai) persvara prieš „Manchester United“ (53 taškai) padidėjo iki 15 taškų.

Vasario 1 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) panaikino Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimą iki gyvos galvos uždrausti 28 Rusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse. CAS paliko galioti IOC skirtą diskvalifikaciją kitiems 11 skundus padavusių Rusijos sportininkų. Iš viso nuo 2017 m. lapkričio mėnesio IOC diskvalifikavo 43 Rusijos sportininkus.

Vasario 3 d. Prasidėjo 124-asis regbio Šešių tautų turnyras, kurio nugalėtojos vardą gina Anglija. Paskutiniojo turo rungtynės bus žaidžiamos kovo 17 d.

Vasario 4 d. Chabarovske pasaulio ledo riedulio čempionato finale Rusija nugalėjo čempionės vardą gynusią Švediją 5:4. Bronzos medalius laimėjo Suomija. Rusija čempionės vardą susigrąžino po metų pertraukos, o aukso medalius iškovojo 11-ąjį kartą.

Vasario 4 d. Ispanijos futbolo lygoje nutrūko „Barcelona“ klubo 7 pergalių serija. „Barcelona“ išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1 su Barselonos „Epanyol“. Artimiausias persekiotojas Madrido „Atletico“ nugalėjo trečiąjį iš eilės pralaimėjimą patyrusią „Valencia“ 1:0. Po 22 turų pirmauja šį sezoną nė karto nepralaimėjusi „Barcelona“ (58 taškai), „Atletico“ (49), „Valencia“ (40) ir Madrido „Real“ (39; po 21 rungtynių).

Vasario 4 d. Kasablankoje (Marokas) Afrikos tautų futbolo čempionato finale Marokas nugalėjo Nigeriją 4:0. Abi komandos finale žaidė pirmą kartą. Bronzos medalius laimėjo Sudanas. Turnyras turėjo vykti Kenijoje, bet dėl vangaus pasirengimo buvo perkeltas į Maroką. (Čempionate leidžiama dalyvauti tik futbolininkams, kurie žaidžia savo šalių klubuose.)

Vasario 4 d. Šuolių su slidėmis pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po 16-ojo etapo pirmauja lenkas Kamilis Stochas, paskutiniajame priešolimpiniame etape aplenkęs iki tol pirmąją vietą užėmusį vokietį Richardą Freitagą. Trečiąją vietą užima vokietis Andreasas Wellingeris.

Vasario 4 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės moterų bendrojoje įskaitoje po 31-ojo etapo, paskutiniojo prieš olimpines žaidynes, pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin, šį sezoną laimėjusi 10 etapų.

Vasario 4 d. Montro (Šveicarija) Europos stalo teniso „Top 16“ turnyro nugalėtojais tapo vokietis Tomo Bollis ir rumunė Bernadette Szocs. T.Bollis čempionu tapo šeštąjį kartą, bet titulą susigrąžino po 8 metų pertraukos. B.Szocs nutraukė 2007 metais prasidėjusią natūralizuotų Kinijos tenisininkių dešimties pergalių seriją. Praėjusių metų nugalėtojai Dmitrijus Ovčarovas ir Nyderlandams atstovaujanti kinė Li Jie pralaimėjo finale.

Vasario 4 d. Vyrų teniso Daviso taurės aštuntfinalio mačus laimėjo ir į ketvirtfinalį pateko Kazachstanas, Italija, Kroatija, Ispanija, JAV, Vokietija, Belgija ir nugalėtojos vardą ginanti Prancūzija. Dėl traumų ar kitų priežasčių savo šalims neatstovavo į ATP reitingo pirmąjį dešimtuką patenkantys ispanas Rafaelis Nadalis (Ispanija nugalėjo Didžiąją Britaniją), šveicaras Rogeris Federeris (Šveicarija pralaimėjo Kazachstanui), amerikietis Johnas Sockas (JAV nugalėjo Serbiją), buvę ATP reitingo lyderiai serbas Novakas Džokovičius ir britas Andy Murray.

Vasario 4 d. Mineapolyje amerikietiškojo futbolo Nacionalinės futbolo lygos (NFL) 52-osiose supertaurės rungtynėse „Philadelphia Eagles“ nugalėjo čempiono vardą gynusį „New England Patriots“ 41:33. „Eagles“ pirmą kartą tapo NFL čempionu. Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Nickas Folesas („Eagles“). Prieš rungtynes JAV himną atliko Pink, pusės minutės reklama per televiziją kainavo 7,7 mln. dolerių.