Puikus Tomo Kaukėno pasirodymas: Pjongčange pasiekė rekordinį rezultatą

Tomas Kaukėnas Pjongčango olimpiadoje tęsia neįtikėtinai puikų pasirodymą. Lietuvis pirmadienį vėl šliuožė labai aukštu tempu bei dar kartą sužibėjo biatlono trasoje.

T.Kaukėnas užėmė aukščiausią vietą nepriklausomos Lietuvos istorijoje.<br> V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Feb 12, 2018, 6:06 PM

Iš septynioliktosios pozicijos startavęs 27-erių Lietuvos atstovas 12,5 km persekiojimo lenktynėse du kartus suklydo šaudyklose, nuotolį įveikė per 34 min. 31,8 sek. ir finišavo tryliktas. Nuo nugalėtojo jis atsiliko 1 min. 40,1 sek.

Pirmojoje ir antroje šaudyklose, kur reikėjo šaudyti gulint, biatlonininkas šaudė be klaidų ir buvo pakilęs net į dešimtąją vietą.

Nedaug galutinėje įskaitoje trūko ir iki dvyliktosios pozicijos, kadangi tik pačioje trasos pabaigoje mūsiškį aplenkė latvis Andrejus Rastorgujevas (34:29,3).

Lietuvio užimta tryliktoji vieta buvo rekordinis pasirodymas. Tai geriausias rezultatas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Jis pagerino iki tol geriausią buvusį sekmadieninį rezultatą, kai tuomet dešimties kilometrų sprinto rungtyje buvo 17-as.

Kitas lietuvis Vytautas Strolia šaudykloje padarė keturias klaidas, nuotolį įveikė per 37 min. 47,3 sek. ir buvo 43-as.

Nugalėtoju tapo varžybų favoritu laikytas prancūzas Martinas Fourcade'as, kuris sekmadienį liko tuščiomis, o persekiojimo lenktynes pradėjo tik aštuntas.

Distanciją jis įveikė per 32 min 51,7 sek. ir užtikrintai finišavo pirmoje pozicijoje.

Sidabrą iškovojo 20-metis švedas Sebastianas Samuelssonas (33:03,7), o bronza atiteko vokiečiui Benediktui Dollui (33:06,8).

Persekiojimo kovose dalyvavo 60 geriausiai sprinto rungtyje pasirodžiusių sportininkų iš 87 dalyvių.