Olimpinis pirmadienis: dešimt magiškų medalių vienose rankose

L.Dahlmeier nepaliko vilčių varžovėms.<br>AP nuotr.
L.Dahlmeier laimėjo moterų biatlono varžybas.<br>AP nuotr.
L.Dahlmeier laikoma favorite.<br>AFP/Scanpix nuotr.
M.Fourcade'as <br>AFP/Scanpix nuotr.
Švedijoje vyksta pirmasis pasaulio biatlono taurės etapas. 10 km sprintą laimėjo M.Fourcade'as.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2018-02-12 21:00

Olandė Ireen Wust tapo šeštąja sportininke, žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojusia 10 ar daugiau medalių. Magišką ribą 31-erių čiuožėja pasiekė pirmadienį laimėjusi 1500 m lenktynes. Dar 2006 metais I.Wust tapo jauniausia žiemos olimpinių žaidynių čempione Nyderlandų istorijoje, o dabar jos kolekcijoje yra 5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalis.

„Turtingiausias“ žiemos olimpietis yra norvegas biatlonininkas Ole Einaras Bjorndalenas. Jis per karjerą laimėjo 13 medalių (8 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos). 12 medalių iškovojo norvegas slidininkas Bjornas Dahlie (8 aukso, 4 sidabro), 11 medalių – jau ir Pjongčange ant garbės pakylos lipusi norvegė slidininkė Marit Bjorgen (6 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos).

I.Wust pavijo po 10 medalių laimėjusias rusę slidininkę Raisą Smetaniną (4 aukso, 5 sidabro, 1 bronzos) ir italę slidininkę Stefanią Belmondo (2 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos).

Nepakartojama

Vokietė Laura Dahlmeier pernai pasaulio biatlono pirmenybėse laimėjo penkis aukso ir vieną sidabro medalį. Prieš kelionę į Korėją pasaulio čempionė sakė, kad pakartoti šio rezultato neįmanoma, tačiau Pjongčango žaidynėse bando įrodyti, jog buvo neteisi.

Pirmadienį L.Dahlmeier tapo pirmąja sportininke, Pjongčange laimėjusia du olimpinius aukso medalius. Šeštadienį laimėjusi sprinto lenktynes, pirmadienį 24-erių vokietė buvo nepavejama ir persekiojimo lenktynėse.

Pasimokė

Šešiskart biatlono pasaulio taurės laimėtojas prancūzas Martinas Fourcade‘as per persekiojimo lenktynes nekartojo klaidų, kurios jam sutrukdė iškovoti sprinto varžybų medalį. 29 metų M.Fourcade‘as per trečiąjį šaudymą atsikratė visų persekiotojų ir tapo Pjongčango žaidynių čempionu.

M.Fourcade‘as iškovojo penktąjį olimpinį medalį. Šių laikų pasaulio biatlono lyderis Vankuveryje laimėjo vieną sidabro medalį, Sočyje – du aukso ir vieną sidabro medalį.

Siurprizas

Švedijos biatlonininkai yra puikūs persekiotojai. Šiame amžiuje švedai olimpinėse vyrų biatlono lenktynėse laimėjo tik du medalius, bet abu apdovanojimus iškovojo būtent persekiojimo varžybose. 2010 metais Vankuveryje šios rungties čempionu tapo Bjornas Ferry, o pirmadienį Pjongčange blykstelėjo antrąją vietą užėmęs Sebastianas Samuelssonas.

Iškovojęs sidabro medalį, 20-metis S.Samuelssonas nustebino net savo tautiečius. Jis tik užpernai perėjo į biatloną iš slidinėjimo, šį sezoną pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje užima kuklią 50-ąją vietą, o iki olimpinių žaidynių nė viename pasaulio taurės etape nebuvo patekęs į pirmąjį dešimtuką.

Favoritė

Jei vyrų šuolių su slidėmis varžybose abu pasaulio taurės lyderiai lenkas Kamilis Stochas ir vokietis Richardas Freitagas net nepateko tarp prizininkų, tai geriausia šio sezono šuolininkė norvegė Maren Lundby pateisino prognozes. Šią žiemą net 7 iš 10 pasaulio taurės etapų laimėjusi 23-ejų M.Lundby tapo olimpinių varžybų lydere po pirmojo šuolio, o antruoju bandymu nuskriejo dar toliau ir nepaliko varžovėms jokių šansų.

Kanadiečiai

Nors medalių lentelėje ir toliau pirmauja Vokietija (4 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos), pirmadienį pagerbiant nugalėtojus dažniausiai skambėjo Kanados himnas.

Vėliava su klevo lapu į viršų kilo po dailiojo čiuožimo komandų varžybų ir dailiojo slidinėjimo gūbrinio slidinėjimo rungties, kurioje geriausiai pasirodė kanadietis Mikaelis Kingsbury.

Per tris dienas olimpiniais čempionais tapo devynių šalių sportininkai. Vokietija jau iškovojo 4 aukso medalius, Nyderlandai – 3, Norvegija, Kanada, JAV ir Prancūzija – po 2, Švedija, Austrija ir Korėja – po 1.

Vėjas

Olimpinių žaidynių rengėjai yra bejėgiai prieš gamtos išdaigas. Sekmadienį dėl stipraus vėjo buvo atšauktos kalnų slidinėjimo vyrų greitojo nusileidimo varžybos, o pirmadienį prie starto linijos nestojo ir kalnų slidininkės, kurios ruošėsi leistis slalomo milžino trasa.

Vėjas smarkiai trukdė ir snieglentininkėms. Vis dėlto jų akrobatinio nusileidimo varžybos įvyko, o čempione tapo amerikietė Jamie Anderson.

27-erių J.Anderson yra šios rungties ikona. Ji laimėjo olimpinį auksą ir Sočio žaidynėse, o žiemos X žaidynėse nuo 2006 metų vien akrobatinio nusileidimo varžybose iškovojo 5 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos medalius.