Lietuvos rekordą pagerinusiai lankininkei – Europos čempionato auksas

Jaunoji Lietuvos lankininkė Meda Večkytė tapo Vengrijoje vykusio Europos IFAA (International Field Archery Association) Europos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempione.

Prieš metus planetos čempione tapusi lietuvė jaunių amžiaus grupės paprastųjų lankų varžybose surinko 648 taškus.<br> G.Astrausko nuotr.

Feb 20, 2018, 2:46 PM

Prieš metus planetos čempione tapusi lietuvė jaunių amžiaus grupės paprastųjų lankų varžybose surinko 648 taškus ir pagerino Lietuvos rekordą.

Antrąją vietą užėmė vengrė Anna Kemenyfi (613 tšk.), trečiąją – rusė Jelizaveta Jevstratova (581 tšk.).

„Ši pergalė man yra viena svarbiausių. Prie pernai laimėto pasaulio čempionato aukso šis Europos pirmenybių aukso medalis labai dera. Pernai pakeičiau lanką, todėl laimėti nelabai tikėjausi, juolab kad vasario pradžioje Baltijos čempionatą laimėjau su nelabai įspūdingu rezultatu. Apskritai renginys buvo tikrai puikus, dalyvių skaičius rekordinis. Įspūdinga, kai vienu metu šaudo daugiau nei 200 lankininkų“, – sakė M. Večkytė.

Bronzos medalį Lietuvai iškovojo vaikų paprastųjų lankų varžybose startavusi Elzė Večkytė. Ji surinko 701 tašką ir nusileido tik po 708 taškus surinkusioms vengrei Abigel Toth bei latvei Norai Ronei.

Septintas šiame čempionate liko Gediminas Astrauskas (paprastieji lankai be apribojimų). Jis su 864 taškais pasiekė naują Lietuvos rekordą ir aplenkė 15 varžovų.

Vyrų ilgųjų lankų grupėje Arvydas Banys užėmė septintąją poziciją. Jo rezultatas – 601 taškas – naujas Lietuvos rekordas. Toje pačioje grupėje startavęs Stasys Svetlauskas užėmė devintąją, o Egidijus Sekorskas – 12-ąją vietas. Vyrų medžioklinių lankų varžybose devintoji vieta atiteko Žydrūnui Večkiui.

Moterų ilgųjų lankų varžybose šeštąją vietą užėmė Aida Grigienė. Vyrų paprastųjų lankų grupėje Vladimiras Mosinas liko 31-as.

Šiame čempionate dalyvavo virš 500 lankininkų.