T. Kaukėnas paaiškino prancūzų legendos fenomeną: pulsas toks, kad kitus reanimuotų

Tomas Kaukėnas savyje ieškojo jėgų paskutiniam pasirodymui Pjongčango olimpiadoje. Dukart Lietuvos rekordą pagerinusio sportininko fizinė forma jau smukusi, tačiau šįkart dirbti reikėjo ne tik dėl savęs ir šalies, bet ir komandos draugų.

T.Kaukėnas paaiškino M.Fourcade'o fenomeną.<br> AP nuotr.
 M.Fourcade'o fenomenas žavi visą pasaulį.<br> AP nuotr.
 T.Kaukėnas olimpiadą pradėjo pagerindamas du Lietuvos rekordus: sprinte buvo 17-as, o persekiojime užėmė net 13-ąją vietą. Vėliau rezultatai krito.<br> V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Specialiai lrytas.lt, Pjongčangas (Pietų Korėja)

Feb 20, 2018, 12:02 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 2:05 PM

Antradienį Lietuvos biatlonininkai varžėsi mišrių estafečių varžybose, kur Diana Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina turėjo įveikti po 6 kilometrus, o T.Kaukėnas ir Vytautas Strolia – po 7,5 km.

„Tikslas – nesugadinti komandai estafetės, – po prestižinių 15 km masinio starto varžybų, kur liko paskutinis (30-oji vieta), sakė T.Kaukėnas. – Kiekvieną dieną tų jėgų – vis mažiau ir mažiau. Viską atidaviau persekiojime. Ilsėjausi dvi dienas, bet negaliu pasiekti tos formos.“

Vėl matys fenomeną

Biatlono trasoje T.Kaukėnas ir vėl sutiks prancūzų legendą Martiną Fourcade'ą, kuris po beprotiško masinio starto finišo metė ant žemės lazdą. 29 metų sportininkas buvo įsitikinęs, kad pasikartojo Sočio olimpinių žaidynių prakeiksmas, kai jis po karštų paskutinių metrų batalijų pasidabino sidabru.

Bet akimirką anksčiau nei varžovas sugalvota gudrybė jam dovanojo antrąjį Pjongčango olimpinių žaidynių auksą.

Tai buvo neįtikėtinas finišas – lyderį M.Fourcade'ą likus 100 metrų staiga prisivijo vokietis Simonas Schemppas. Tarp jų užvirė nuožmi kova, pareikalavusi net ir fotofinišo.

Geriausias biatlonininkas pasaulyje prie pat finišo linijos staiga ištiesė savo kairę koją. Tuo metu abu sportininkai slydo ties linija.

Vokiečio sirgaliai ėmė garsiai šaukti. Jie patikėjo tuo, kuo tikėjo ir pats M.Fourcade'as.

Bet pakartojimas viską apvertė. Šių metų pasaulio čempionato masinio stato auksą iškovojusiam 29 metų vokiečiui nebuvo lemta pranokti Prancūzijos sporto pasididžiavimo.

Trūksta tik dviejų medalių

M.Fourcade'as rankose gniaužė ketvirtąjį olimpinį auksą per savo karjerą. Sirgaliai svarsto, ar antradienį jam pavyks iškovoti ir penktąjį. 2017 metų pasaulio čempionate prancūzai mišrioje estafetėje laimėjo sidabrą.

M.Fourcade'ui dabar trūksta dviejų olimpinių medalių. Jam dabar olimpinėje kolekcijoje trūksta olimpinio medalio sprinto ir mišrių estafečių rungtyje.

Prancūzas pasaulio taurėje šiais metais ant podiumo lipo penkiskart iš šešių. Jis laimėjo individualios ir sprinto rungčių bronzą. Estafetės ir mišrios estafetės sidabro medalius ir auksą persekiojimo lenktynėse.

Tik masinio starto lenktynėse M.Fourcade'as užstrigo, bet Pjongčango olimpinės žaidynės atpirko viską.

Išskirtinis organizmas

M.Fourcade'o žingsnius kartu su visu pasauliu sekė ir Tomas Kaukėnas. Lietuvos biatlonininkas vos antrą kartą per savo karjerą pateko į prestižines 15 km masinio starto lenktynes.

Kai jis apsivilkęs šiltesnius drabužius ėjo į žurnalistams skirtą zoną, trumpam stabtelėjo, kad pamatytų apdovanojimų ceremoniją.

„Jis yra gimęs ir užaugęs kalnuose, – prancūzo fenomeną aiškino T.Kaukėnas. – M.Fourcade'o funkcinės sistemos – itin geros. Jis internete rodydavo savo pulsą. Ramybės būsenoje būdavo 24 dūžiai per minutę. Tai parodo, koks jo aukštas hemoglobino kiekis ir kiek organizmas prisotintas deguonies. Širdžiai beveik nereikia dirbti. Paprastą žmogų jau reikėtų reanimuoti ar stimuliuoti širdį, o pas jį tai – normalu.“

M.Fourcade'as masinio starto lenktynėse prašovė dukart, o S.Schemppas – vieną kartą, tačiau prancūzo greitis buvo didesnis.

Klaidos ugnies ruože Pjončango olimpiadoje jam koją pakišo tik per sprinto varžybas. Triskart pro šalį šovęs M.Fourcade'as tada užėmė 8-ąją vietą, bet per persekiojimą atsigriebė.

Viena klaida ir M.Fourcade'ui atiteko auksas. Individualioje rungtyje prancūzas vėl strigo – ketvirtajame ruože nepataikė dviejų paskutinių šūvių ir liko penktas.

Pasak T.Kaukėno, M.Fourcade'o stiprybė yra ir gebėjimas greitai atsigauti.

„Jo psichologija – labai gera“, – sakė Lietuvos biatlonininkas.