63-erius kendo praktikos metus skaičiuojantis aukščiausio lygio kendo mokytojas, ne vienerius metus kendo paslapčių mokantis praktikuojančius Azijos ir Europos trenerius.
Šiuo metu Y.Haga Mykolo Riomerio universitete savanoriškai moko studentus japonų kalbos, domisi slidinėjimu, kaligrafija ir zen budizmu.
„Kendo – Japonijos kultūros dalis, tad kiekvienas japonas privalo rūpinti ir puoselėti tai būdamas net ir svečiose šalyse“, – kalbėjo Y.Haga.
Pirmuoju šiais metais Lietuvos kendo rinktinės išbandymu taps būtent minėtas, po kelių dienų vyksiantis Baltijos Šalių kendo turnyras. Jį inicijavo būtent Y.Haga.
Varžybose dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinės kendo komandos, į kurias pakviesti stipriausi šalies kovotojai. Septyni vyrai ir trys moterys kovos pagal Tarptautinės Kendo Federacijos nustatytas taisykles. Teisėjavimo kokybę užtikrins kviestiniai teisėjai iš Japonijos, vadovaujami aukščiausio kendo rango vyriausiojo teisėjo M.Hamaguchi, kuris turi 8 daną.
Dar vienas iššūkis mūsų šalies sportininkų lauks rugsėjo 14 dieną – tąkart Lietuvos nacionalinė kendo rinktinė dalyvaus pasaulio kendo čempionate Pietų Korėjoje.
Kendo – tai tradicinis Japonų kovos menas su kardais. Šiuo metu Kendo kaip mokymo priemonė Japonijoje yra įtrauktas į visų vidurinių ir aukštųjų mokyklų mokslo programas.
Bendroji Kendo idėja yra treniruoti žmogaus charakterį taikant Katanos principus. Kendo išvertus į lietuvių kalbą reiškia „kardo (Ken) kelias (Do)“.
Kendo istorija siekia XII amžių, kada senosios Japonijos kariai savo pergales grindė trimis sąvokomis: garbė, ištikimybė, drąsa.
