Naujas dopingo skandalas Pjongčange: vėl įsipainiojo Rusija

Bobslėjininkė iš Rusijos Nadežda Sergejeva, kuri Pjongčango žaidynėse užėmė 12-ąją vietą dviviečių varžybose poroje su Anastasija Kočeržova, sugauta vartojusi dopingą.

Bobslėjininkė iš Rusijos Nadežda Sergejeva, kuri Pjongčango žaidynėse užėmė 12-ąją vietą dviviečių varžybose poroje su Anastasija Kočeržova, įtariama vartojusi dopingą.<br> 1rnd.ru nuotr.
 Bobslėjininkė iš Rusijos Nadežda Sergejeva, kuri Pjongčango žaidynėse užėmė 12-ąją vietą dviviečių varžybose poroje su Anastasija Kočeržova, įtariama vartojusi dopingą.<br> ruspekh.ru nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2018-02-23 12:05, atnaujinta 2018-02-23 13:21

Dėl ankstesnių dopingo pažeidimų su neutralia vėliava Pjongčange dalyvaujančių Olimpinių atletų iš Rusijos komandos štabas patvirtino, kad sulaukė oficialaus pranešimo apie N.Sergejevos organizme aptiktą uždraustą preparatą trimetazidiną.

Trimetazidinas, kaip ir meldoniumas, stimuliuoja širdies darbą. Į draudžiamų preparatų sąrašą trimetazidnas įtrauktas dar 2014 metais. Beje, dėl trimetazidino vartojimo šių metų pradžioje diskvalifikuota rusų bėgikė Sabrina Kadaševa.

Prieš dvejus metus N.Sergejevos mėginyje buvo aptikta meldoniumo. Bet tada sportininkė buvo išteisinta.

Informaciją apie naują incidentą su N.Sergejeva patvirtino Rusijos bobslėjaus ir skeletono federacijos prezidentas Aleksandras Zubkovas.

Jei oficialiai pasitvirtins ir B mėginio rezultatai, N.Sergejeva bus antra Rusijos delegacijos narė, šioje olimpiadoje sugauta dėl dopingo.

Vasario 13-ąją paimtas atletės mėginys buvo švarus, o kitas, po penkių dienų – jau su dopingo pėdsakais.

Pirmasis iš rusų Pjongčange įkliuvo meldoniumą vartojęs akmenslydininkas Aleksandras Krušelnickis.

Iš rusų atimta bronza, kurią A.Krušelnickis Pjongčange buvo laimėjęs mišrių dvejetų rungtyje su savo žmona Anastasija Bryzgalova.

Iš Kemerovo miesto kilusi N.Sergejeva tarnauja Rusijos nacionalinėje gvardijoje, turi eilinės laipsnį. Jos darbas – fizinio pasirengimo ir sporto vyresnioji instruktorė.

Bobslėjininkė yra Rusijos čempionė, Europos taurės etape laimėjusi sidabrą.

Prieš sėsdama į bobslėjaus roges, N.Sergejeva buvo lengvaatletė. 2009-ųjų Rusijos lengvosios atletikos čempionate ji užėmė antrąją vietą septynkovės rungtyje.