Vyrų biatlono estafetės olimpiniais čempionais tapo švedai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų vyrų komandų estafetės 4 po 7,5 km lenktynes penktadienį laimėjo Švedijos rinktinė. Peppe Femlingas, Jesperas Nelinas, Sebastianas Samuelsonas ir Fredrikas Lindstroemas nuotolį įveikė per 1 valandą 15 minučių ir 16,5 sekundės. Jie išnaudojo 7 papildomus šūvius ir trasą baigė be baudos ratų (0+7).

Švedijos vyrų biatlono estafetės rinktinė.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2018-02-23 15:25, atnaujinta 2018-02-23 18:01

Antrą vietą užėmė Norvegija (Larsas Helge Birkelandas, Tarjei Boe, Johannesas Thingnesas Boe ir Emilis Hegle Svendsenas). Norvegai čempionams pralaimėjo 55,5 sekundės, turėjo įveikti vieną baudos ratą ir panaudojo 12 papildomų šovinių (1+12).

Paskutiniame etape startavęs E.H.Svendsenas stovėdamas nesugebėjo uždengti vieno taikinio ir buvo priverstas įveikti tą vieną baudos ratą.

Treti liko Vokietijos atstovai (Erikas Lesseris, Benediktas Dollis, Arndas Peifferis ir Simonas Schemppas). Vokiečiai nuo nugalėtojų atsiliko 2 minutėmis ir 7,1 sekundės. Jie turėjo įveikti net 3 baudos ratus ir atliko 10 papildomų šūvių (3+10).

Švedijos karalius Karlas XVI Gustafas stebėjo savo šalies biatlonininkų olimpinį triumfą.

Estijos biatlonininkai užėmė 13-ą poziciją.