Olimpinės karatė Europos čempionate – kuklus lietuvių pasirodymas

Serbijoje pasibaigusiame olimpines karatė Europos čempionate Lietuvos atstovai pasiekė vos dvi pergales.

Jurgitos Januškaitės-Žilinskienės kovos momentas

May 15, 2018, 1:52 PM

Geriausiai sekėsi daugkartinei Lietuvos čempionei Vilniaus „Karate-Do“ klubo trenerei ir vadovei Jurgitai Januškaitei-Žilinskienei. Ji svorio kategorijoje iki 68 kg pirmoje kovoje, pralaimėdama kovą 2:3, likus 6 sekundėms, įspūdingu kojos smūgiu su apsisukimu 5:3 nugalėjo varžovę iš Andoros Sandrą Herver.

Antra kova su Lenkijos sportininke Daria Orzechowska baigėsi nelinksmai abiems dalyvės: Jurgitai lūžo dešinės rankos krumplis, o lenkė, nors ir laimėjo 3:0, patyrė galvos traumą. Galutinėje įskaitoje J. Januškaitė-Žilinskienė užėmė 9-ąją vietą iš 37 dalyvių. Jurgitos treneris – Tomas Žilinskas.

Petras Ąžuolas Kalpokas iš Kauno „Samurajus“ klubo (tr. K. Bartkevičius) svorio kategorijoje virš 84 kg taip pat iškovojo 9 vietą (35 dalyviai). Pirma kova su Armėnijos sportininku Serioža Makarianu lietuviui baigėsi sėkmingai 1:0, o antra kova ispanui Babakarui Sakho pralaimėta rezultatu 0:5.

53-iajame Europos suaugusiųjų karatė čempionate dalyvavo 532 kovotojai iš 52 šalių. Daigiausia medalių pelnė Ispanija, Turkija ir Italija.

Rinktinės šiemet dar laukia olimpinio karatė (WKF) Pasaulio čempionatas Ispanijoje, Madride spalio mėnesį.

Nuotraukose: Lietuvos olimpinio karate (WKF) suaugusiųjų

Kiti penki lietuviai Serbijoje liko be pergalių. Nesėkmę pirmajame rate patyrė ir Lietuvos vyrų kumitė komanda.