Tarptautiniame turnyre Elektrėnuose – Lvovo vandensvydininkų pergalė

Elektrėnuose vyko šeštasis tarptautinis jaunių (iki 14 metų) vandensvydžio turnyras „Vilniaus miesto sporto centro taurė“. Varžybos pirmą kartą vyko Elektrėnuose, nes Vilniuje šiuo metu nėra nė vieno baseino, kuriame galėtų būti organizuojamos vandensvydžio varžybos.

Vandesvydžio varžybos.<br>AP nuotr.

2018-05-28 15:53, atnaujinta 2018-05-28 15:54

Turnyre dalyvavo šešios komandos iš Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko vieno rato sistema.

Per pirmas dvi dienas Vilniaus miesto sporto centro vandensvydininkai (treneriai Tadeušas Pašukas ir Nerijus Papaurėlis) ir svečiai iš Lvovo iškovojo po keturias pergales. Vilniečiai 13:9 nugalėjo Alytaus komandą, 17:4 įveikė svečius iš Lenkijos Ostrovieco miesto, 11:8 - Elektrėnų atstovus ir 24:0 pranoko Kijevo (Ukraina) komandą.

Lemiamose rungtynėse su Lvovo miesto rinktine jaunieji vilniečiai pirmieji pelnė įvartį, tačiau svečiai neleido atitrūkti - po pirmojo kėlinio lygiosios 2:2. Antrajame kėlinyje Ukrainos komanda spurtavo 3:0, šią persvarą išsaugojo ir trečiajame kėlinyje. Tik rungtynių pabaigoje vilniečiams pavyko priartėti, bet paskutinę sekundę Maksimo Voskresenskio įvartis tik sumažino skirtumą iki minimumo. Rungtynės pasibaigė svečių iš Lvovo pergale 9:8.

Lvovo komanda pasidabino aukso medaliais, vilniečiai liko antri, Elektrėnų komanda, iškovojusi tris pergales apdovanota bronza, ketvirti - svečiai iš Ostrovieco, penkti - Alytaus sportininkai, šešta - Kijevo komanda.

Teisėjų kolegija išrinko tris geriausius turnyro žaidėjus. Geriausiu puolėju pripažintas Dominykas Gervickas (Elektrėnų SSC), vartininku - Pavelas Pološčenka (Lvovas), o naudingiausio žaidėjo prizas įteiktas vilniečiui Maksimui Voskresenskiui.

Geriausių žaidėjų prizai Lietuvos komandose įteikti Matui Platūkiui (Alytaus SRC), Agniui Liupševičiui (Elektrėnų SSC) ir vilniečiui Ernestui Šuškevičiui ( VMSC).