Pasaulio sporto savaitė. Z. Zidane‘o pasitraukimas ir neįveikiama Fidžio septyniukė

Svarbiausi savaitės įvykiai

Z.Zidane'as netikėtai nusprendė palikti Madrido klubą.<br> AP nuotr.

2018-06-04 12:57, atnaujinta 2018-06-04 12:59

Gegužės 31 d. Prancūzas Zinedine‘as Zidane‘as paskelbė, kad atsistatydina iš Madrido „Real“ futbolo klubo trenerio pareigų. „Real“ pagrindinę komandą Z.Zidane‘as treniravo nuo 2016 m. sausio. Jo vadovavimo laikotarpiu „Real“ triskart tapo Čempionų lygos nugalėtoju ir kartą – Ispanijos čempionu.

Gegužės 31 d. Romoje lengvosios atletikos „Golden Gala“ turnyre (Deimantinės lygos ketvirtajame etape) savo rungčių sezono rekordus pasiekė amerikietis Ronnie Bakeris (100 m; nubėgo per 9,93 sek.), Timothy Cheruiyotas iš Kenijos (1500 m), katarietis Abderrahmanas Samba (400 m su barjerais), Luvo Manyonga iš Pietų Afrikos (tolis), Hyvin Kiyeng iš Kenijos (3000 m su kliūtimis) ir rusė Marija Lasickienė (aukštis).

Birželio 1 d. Iš Prancūzijos atvirojo teniso čempionato trečiajame rate iškrito ketvirtosios turnyro raketės bulgaras Grigoras Dimitrovas ir ukrainietė Elina Svitolina. Tai – aukščiausias vietas reitinge užimantys tenisininkai, pralaimėję pirmąją čempionato savaitę.

Birželio 2 d. Kunšanyje (Kinija) moterų vandensvydžio pasaulio lygos finale JAV nugalėjo Nyderlandus 8:6. Bronzos medalius laimėjo Rusija. JAV pasaulio lygos nugalėtojomis tapo penktus metus iš eilės.

Birželio 3 d. Gvadalacharoje (Ispanija) baigėsi Europos meninės gimnastikos čempionatas. Daugiakovės čempione tapo rusė Arina Averina, komandų varžybas laimėjo Rusijos rinktinė. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (7 aukso, 2 sidabro), kurios sportininkės laimėjo 7 iš 9 rungčių varžybas.

Birželio 3 d. Prahoje baigėsi Europos kanojų slalomo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (3 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos).

Birželio 3 d. Pasaulio regbio septyniukių serijos Londono etapo nugalėtoju tapo Fidžis. Likus vienam etapui iki Septyniukių serijos pabaigos bendrojoje įskaitoje pirmauja penkis iš devynių etapų laimėjęs Fidžis (167 taškai), antrąją vietą užima Pietų Afrika (160), trečiąją – Naujoji Zelandija (133).

Birželio 3 d. Skarperijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Italijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Jorge Lorenzo („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po šešių etapų pirmauja ispanas Marcas Marquezas („Honda“; 95 taškai) ir italas Valentino Rossi („Yamaha“; 72 taškai).