Gimtajame mieste ėjikė žiūrovų nenuvylė

Į 44-ą tarptautinį ėjimo festivalį Alytuje penktadienį susirinkę sportininkai iš 18 šalių prie starto linijos Pulko gatvėje išsirikiavo 17 valandą 30 minučių plieskiant 26 laipsnių karščiui, kuris visiems tapo rimčiausiu varžovu.

Alytuje vyko ėjimo varžybos, kuriose dalyvavo ir B.Virbalytė-Dimšienė.<br> Z.Šilinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2018-06-08 22:47, atnaujinta 2018-06-08 22:52

Tačiau tik nedaugelis jam pasidavė ir pasitraukė iš trasos.

20 kilometrų nuotolį greičiausiai per 1 val. 21 min. 09  sek. įveikė Vokietijos komandos atstovas Christopheris Linkė, tik paskutiniame rate atėmęs iš žiūrovų viltį, jog jam pavyks pagerinti 1995 metais pasiektą šių varžybų rekordą – 1 val. 20 min. 23 sek.

Nuo jo 35 sekundėmis atsilikęs rusas Vasilijus Mizinovas, startavęs asmeniškai, užėmė antrą vietą, o ukrainietis Ivanas Lasevas  finišo liniją kirto trečias.

Vienintelis Lietuvos atstovas Artūras Mastenica finišavo aštuntas, bet tapo mūsų šalies čempionu ir pelnė Alytaus miesto garbės piliečio Vytauto Zambacevičiaus tradicinę 1000 eurų premiją.

Šiame festivalyje vyksta ir Lietuvos bei Latvijos sportinio ėjimo čempionatai.

Varžovių pasipriešinimo nesulaukė

Moterys 20 kilometrų nuotolyje startavo 5 minutėmis vėliau nei vyrai ir iš karto lydere tapusi  pernykštė nugalėtoja Brigita Virbalytė-Dimšienė nuotolį įveikė pirma per  1 val. 31 min. 23 sek.

„Didesnio varžovių pasipriešinimo nesulaukiau, todėl svarbiausia buvo ne rezultatas, o pergalė gimtajame mieste. Pasitikėjimo savimi kur kas daugiau. Emocinė būsena kur kas geresnė. Todėl Europos čempionate tikiuosi greičiau eiti”, –  sakė dviguba čempionė.

Antra buvo graikė Antigonė Ntrismpioti, atsilikusi  nuo nugalėtojos 1 minute ir 10 sekundžių, o trečią vietą užėmė taip pat Lietuvos komandos narė Živilė Vaičiukevičiūtė.

Merginų grupės čempione 10 kilometrų trasoje tapo irgi lietuvaitė Austėja Kavaliauskaitė, o vaikinų – prancūzas Justin Bourmier.

Nugalėtojams, prizininkams ir 4-6 vietas laimėjusiems ėjikams buvo įteikti originalūs Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prizai, taip pat organizatorių piniginės premijos.

Startas ėjikams buvo duotas po to, kai į Rotušės aikštę, virtusia mažųjų sporto arena, nuo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos simbolinį vieną kilometrą įveikė spalvingas didžiulis būrys Alytaus miesto darželinukų ir pradinukų bei Alytaus ir Lazdijų rajonų vaikų atstovai.

Sporto renginys virs ir patriotiniu

Šeštadienį nuo pat ryto beveik visų šalių ėjikai Simne ir Kalniškės partizanų mūšio vietoje ne tik varžysis 5 kilometrų trasoje, bet ir kartu su alytiškiais ir lazdijiškiais dalyvaus Lietuvos partizanų, jų vado Adolfo Ramanausko-Vanago pagerbimo ir Lietuvos atkūrimo šimtmečio šventėje.

„Mes privalome priminti savo vaikams ir jaunimui, taip pat parodyti pasauliui, kuo ypatingi buvo mūsų tautos laisvės troškimas pokaryje ir jos gynėjų kova”, –  sakė tarptautinio sportinio ėjimo Alytuje festivalio sumanytojas ir nuolatinis jo organizatorius Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas Kastytis Pavilonis.