Lietuvos sporto savaitė: baidarininko medalis ir tolimi A. Gudžiaus metimai

Asmeninį rekordą pagerinęs disko metikas Andrius Gudžius užėmė pirmąją ir antrąją vietas dviejuose Skandinavijoje vykusiuose Deimantinės lygos etapuose, Artūras Seja laimėjo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionato sidabro medalį, Lietuvos rankinio rinktinė lygiosiomis sužaidė pirmąsias pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo rungtynes, Lietuvos septyniukių regbio rinktinė užėmė antrąją vietą Europos čempionato antrosios pakopos pirmajame etape, Lietuvos futbolo rinktinė neišvengė paskutinės vietos Baltijos taurės turnyre, o LKL finalo serija prasidėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkų pergale.

Andrius Gudžius Deimantinės lygos serijos varžybose užėmė antrąją vietą.<br>A.Pliadžio nuotr.
Ieva Dumbauskaitė.<br>A.Pliadžio nuotr.
LKL finalas: „Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Žalgiriui“<br>M.Balčiūno nuotr.
L.Grigelis<br>T.Bauro nuotr. iš archyvo
Daugiau nuotraukų (5)

Jun 11, 2018, 2:33 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 4 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė iškovojo Baltijos taurę. Lietuviai lemiamose rungtynėse Gargžduose nugalėjo Latviją 1:0.

Birželio 5 d. Martynas Nemsevičius Stambule laimėjo Europos jaunimo (iki 23 m.) imtynių čempionato bronzos medalį. Jis užėmė trečiąją vietą graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 87 kg.

Birželio 5 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Vilniuje paskutinėse Baltijos taurės rungtynėse sužaidė lygiosiomis su Latvija 1:1 (rezultatą 86-ąją min. išlygino Karolis Laukžemis). Lietuvos rinktinė per dvejas rungtynes iškovojo 1 tašką ir turnyre užėmė paskutinę trečiąją vietą. Baltijos taurę ketvirtus metus iš eilės iškovojo Latvija, antrąją vietą užėmė Estija.

Birželio 6 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje Vilniaus „Lietuvos rytas“ nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ 3:2. „Lietuvos rytas“ lemiamas rungtynes namie laimėjo 88:82 ir į finalą pateko po dviejų sezonų pertraukos.

Birželio 6 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Šymkente (Kazachstanas; „ATP Challenger“) aštuntfinalyje pralaimėjo austrui Jurijui Rodionovui.

Birželio 6-7 d. Sofijoje Europos moterų bokso čempionate abi lietuvės Austėja Aučiūtė (iki 64 kg) ir Ana Starovoitova (iki 60 kg) pralaimėjo pirmosioms varžovėms (aštuntfinalyje).

Birželio 7 d. Andrius Gudžius laimėjo lengvosios atletikos Deimantinės lygos etapo Osle disko metimo varžybas (69,04 m) ir Deimantinės lygos disko metimo bendrojoje įskaitoje pakilo į pirmąją vietą.

Birželio 7 d. Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) vyrų rinktinių reitinge Lietuva pakilo iš 133-iosios į 126-ąją vietą.

Birželio 8 d. Lietuvos vyrų aklųjų riedulio rinktinė pasaulio čempionate Malmėje užėmė ketvirtąją vietą. Lietuviai pusfinalyje pralaimėjo čempione tapusiai Brazilijai 6:7, rungtynėse dėl bronzos medalių – Belgijai 2:9.

Birželio 8 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Maskvoje draugiškose rungtynėse pralaimėjo Iranui 0:1. Rungtynės vyko be žiūrovų.

Birželio 8 d. Andrius Gudžius laimėjo lengvosios atletikos varžybų Chožuve (Lenkija) disko metimo varžybas ir pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą (69,30 m). Iki tol geriausias sezono rezultatas irgi priklausė A.Gudžiui (69,13 m).

Birželio 8 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniuje sužaidė lygiosiomis su Islandija 27:27. Iškart po rungtynių buvo užfiksuotas rezultatas 28:27 Lietuvos naudai, bet peržiūrėjus protokolą paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinei buvo klaidingai įrašytas vienas įvartis.

Birželio 9 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 96:83.

Birželio 9 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) futbolo rinktinė Panevėžyje Baltijos taurės turnyre užėmė antrąją vietą. Lietuviai nugalėjo Suomiją 2:1 ir Estiją 5:0, bet pralaimėjo pirmąją vietą užėmusiai Latvijai 0:3.

Birželio 9 d. Zagrebe vyrų regbio septyniukių Europos čempionato antrosios pakopos („Trophy“) pirmajame etape Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Lietuviai pusfinalyje nugalėjo Belgiją 12:7, bet finale pralaimėjo Rumunijai 26:31.

Birželio 9 d. Baku mažųjų dviračių pasaulio čempionate Gabrielius Pabijanskas užėmė 32-ąją vietą.

Birželio 9 d. Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Nantune (Kinija; dvi žvaigždutės) užėmė penktąją vietą.

Birželio 10 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Almatoje („ATP Challenger“) atrankos antrajame rate pralaimėjo vokiečiui Danieliui Masurui.

Birželio 10 d. Kauno maratono nugalėtojais tapo ukrainietė Iryna Masnyk ir Andrejus Jegorovas. Pusės maratono nugalėtojais tapo ukrainiečiai Kateryna Karmarenko ir Aleksandras Matvijčukas. Antrąją vietą užėmė ir kartu vykusio Lietuvos pusės maratono čempionais tapo Vaida Žūsinaitė ir Ignas Brasevičius.

Birželio 10 d. Artūras Seja laimėjo Europos baidarių ir kanojų čempionato sidabro medalį. Belgrade vykusiose varžybose A.Seja užėmė antrąją vietą 200 m vienviečių baidarių lenktynėse. Vienviečių kanojų 200 m lenktynėse penktąją vietą užėmė Vadimas Korobovas. Kiti lietuviai į finalą nepateko. A.Seja iškovojo pirmąjį medalį karjeroje. Lietuvos sportininkai Europos čempionatuose yra laimėję 13 aukso, 8 sidabro ir 10 bronzos medalių.

Birželio 10 d. Marselyje buriavimo pasaulio taurės baigiamajame etape Viktorija Andrulytė užėmė ketvirtąją vietą „Laser Radial“ klasėje.

Birželio 10 d. Andrius Gudžius lengvosios atletikos Deimantinės lygos Stokholmo etape disko metimo varžybose užėmė antrąją vietą (69,59 m) ir pagerino asmeninį rekordą. Nugalėtoju tapo jamaikietis Fedrickas Dacresas (69,67 m). A.Gudžius liko bendrosios įskaitos lyderiu (22 taškai). Antrąją vietą užima iranietis Ehsanas Hadadi (19), trečiąją – F.Dacresas (17).