Pasaulio sporto savaitė. Sumaištis „Formulėje-1“ ir nuliūdinęs A. Murray'us sprendimas

Nors šiomis savaitėmis futbolas pasigriebia didžiąją dalį sporto visuomenės dėmesio, kitų įdomių įvykių sporto pasaulyje irgi netrūksta. Praėjusį savaitgalį olandas Maxas Verstappenas laimėjo pašėlusį „Formulės-1“ pasaulio čempionato etapą, Australijos žolės riedulio rinktinė tapo paskutiniąja Čempionų taurės laimėtoja, katarietis Abderrahmanas Samba ir rusė Marija Lasickienė pratęsė dominavimą lengvosios atletikos Deimantinėje lygoje, o škotas Andy Murray nuliūdino britų sirgalius atsisakydamas žaisti Vimbldono teniso turnyre.

A.Murray'us nežais Vimbldono turnyre.<br>Reuters nuotr.

2018-07-02 13:15, atnaujinta 2018-07-02 13:16

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 25 d. Egipto futbolo rinktinės vartininkas Essamas El Hadary tapo vyriausiu visų laikų pasaulio čempionatų dalyviu. Per rungtynes, kuriose Egiptas pralaimėjo Saudo Arabijai 1:2, jis žaidė būdamas 45 metų ir 161 dienos amžiaus.

Birželio 25 d. Pasaulio futbolo čempionate baigėsi A ir B grupių varžybos. Į aštuntfinalį iš A grupės pateko Urugvajus (9 taškai) ir Rusija (6), iš B grupės – Ispanija ir Portugalija (po 5). Urugvajaus rinktinė vienintelė pirmajame etape nepraleido nė vieno įvarčio.

Birželio 26 d. Pasaulio futbolo čempionate baigėsi C ir D grupių varžybos. Į aštuntfinalį iš C grupės pateko Prancūzija (7 taškai) ir Danija (5), iš D grupės – Kroatija (9) ir Argentina (4). Kroatijos ir Danijos rinktinės sužaidė lygiosiomis 0:0. Tai buvo vienintelės be įvarčių pasibaigusios pirmojo etapo rungtynės.

Birželio 27 d. Čempionės vardą gynusi Vokietijos futbolo rinktinė nepateko į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas. Lemiamose F grupės rungtynėse Vokietija pralaimėjo Korėjai 0:2. Iš F grupės į aštuntfinalį pateko Švedija (6 taškai) ir Meksika (6), iš E grupės – Brazilija (7) ir Šveicarija (5).

Birželio 28 d. Pasaulio futbolo čempionate baigėsi pirmasis etapas. Į aštuntfinalį iš G grupės pateko Belgija (9 taškai) ir Anglija (6), iš H grupės – Kolumbija (6) ir Japonija (4).

Birželio 30 d. Hagoje finišavo 2017 m. spalį prasidėjusi 13-oji „Volvo Ocean Race“ jūrinių jachtų regata. Jos nugalėtoja pirmą kartą tapo „Dongfenf Race Team“ jachta (Kinija), kurios kapitonas buvo prancūzas Charles‘is Caudrelier.

Birželio 30 d. Lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Paryžiuje geriausius sezono rezultatus pasiekė amerikietis Ronnie Bakeris (100 m), Timothy Cheruiyotas iš Kenijos (1500 m), katarietis Abderrahmanas Samba (400 m su barjerais), amerikietis Samas Kendricksas (kartis), Caster Semenya iš Pietų Afrikos (800 m), Beatrice Chepkoech iš Kenijos (3000 m su barjerais) ir rusė Marija Lasickienė (aukštis). A.Samba laimėjo visuose penkiuose, M.Lasickienė – visuose keturiuose, C.Semenya, kolumbietė Caterine Ibarguen (trišuolis) ir kroatė Sandra Perkovič (diskas) – visuose trijuose šį sezoną surengtuose jų rungčių etapuose.

Birželio 30 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje Prancūzija nugalėjo Argentiną 4:3, Urugvajus – Europos čempionę Portugaliją 2:1.

Liepos 1 d. Bredoje (Nyderlandai) vyrų žolės riedulio Čempionų taurės turnyro finale titulą gynusi Australija nugalėjo Indiją 1:1 (baudiniai 3:1). Bronzos medalius iškovojo Nyderlandai. Australija čempione tapo 15-ąjį kartą (daugiausiai istorijoje). Šis turnyras, surengtas 37-ąjį kartą, buvo paskutinis. Nuo 2019 m. jį pakeis žolės riedulio Prolygos varžybos.

Liepos 1 d. Taragonoje (Katalonija, Ispanija) baigėsi 18-osios Viduržemio jūros šalių žaidynės. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (56 aukso, 55 sidabro, 45 bronzos).

Liepos 1 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje Rusija nugalėjo Ispaniją 1:1 (baudiniai 4:3), Kroatija – Daniją 1:1 (baudiniai 3:2).

Liepos 1 d. Špylberge „Formulės-1“ pasaulio čempionato Austrijos etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė suomis Kimi Raikonenas („Ferrari“), trečiąją – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) ir jo komandos draugas suomis Valtteri Bottasas iki finišo nenuvažiavo. Bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą vėl pakilo S.Vettelis (146 taškai), aplenkęs L.Hamiltoną (145), į trečiąją vietą pakilo K.Raikonenas (101).

Liepos 1 d. Buvęs pasaulio teniso reitingo lyderis škotas Andy Murray paskelbė, kad dėl nebaigtos gydytis traumos nedalyvaus Vimbldono teniso turnyre, kuris prasidės liepos 2 d.