Disko metikas M. Makaravičius pateko į Europos jaunių čempionato finalą

Dėre (Vengrija) vykstančio Europos jaunių (iki 18 metų) lengvosios atletikos čempionato vaikinų disko metimo varžybų atrankoje ketvirtadienį Lietuvos atstovas Matas Makaravičius užėmė dešimtąją vietą ir pelnė kelialapį į finalą.

M.Makaravičius Europos jaunių čempionate pateko į finalą.<br>M.Kulbio nuotr.

2018-07-05 23:37, atnaujinta 2018-07-05 23:40

16-metis lietuvi diską numetė 52 m 46 cm.

Atrankoje dalyvavo 16 atletų. Į finalą pateko 12 sportininkų.

Vaikinų trišuolio atrankoje (23 dalyviai) 16-metis Vilius Junevičius pagerino asmeninį rekordą (14 m 38 cm), tačiau užėmė 15-ąją poziciją ir į finalą nepateko. Iki geriausių 12-uko lietuviui pritrūko 6 cm. 16-metis Paulius Ivaškevičius atrankoje liko 19-as (14 m 1 cm).

Septynkovės varžybose Olivija Vaitaitytė po keturių rungčių užima 14-ąją vietą. 16-metė lietuvė turi 3027 taškus.

O.Vaitaitytė 100 m barjeriniame bėgime buvo 16-a (15,16 sek.), šuoliuose į aukštį pakartojo asmeninį rekordą (1 m 66 cm) ir užėmė devintąją vietą, rutulio stūmime taip pat gerino asmeninį rekordą (11 m 63 cm) ir buvo 14-a, o 200 m bėgime užėmė 15-ąją poziciją su dar vienu savo geriausiu rezultatu (26,40 sek.).

Pirmauja ispanė Maria Vicente (3747 tšk.).

Varžybose dalyvauja 19 sportininkių. Jos penktadienį varžysis dar trijose rungtyse – šuoliuose į tolį, ieties metime ir 800 m bėgime.

2000 m kliūtinio bėgimo atrankoje (31 bėgikė) 16-metė Meda Repšytė finišavo per 7 min. 6,67 sek. ir pagerino Lietuvos 18-mečių rekordą. Lietuvės rezultatas tarp 31 atrankos dalyvės buvo 22-as. Į finalą pateko 15 bėgikių.

800 m antrajame atrankos bėgime 17-metė Dominyka Petraškaitė liko septinta (2.15,24), o taip pat 17-metė Augustė Žikaitė penktajame bėgime finišavo penkta (2.15,62). Tarp 44 atrankos dalyvių D.Petraškaitės rezultatas buvo 27-as (30-oji galutinė vieta), o A. Žikaitės – 29-as (32 vieta).

Vaikinų šuolių į aukštį atrankoje 16-metis Augustas Bukauskas trečiuoju bandymu įveikė 2 m aukštį ir liko už finalo ribų, užimdamas 14-ąją vietą. Norint kovoti dėl medalių, kartelę 2 m aukštyje reikėjo peršokti pirmuoju bandymu. Į finalą pateko 12 sportininkų.

Merginų šuolių į tolį atrankoje (25 dalyvės) 17-metė Luka Garšvaitė liko 23-ia (5 m 37 cm).

Iš viso Europos jaunių čempionate dalyvauja 27 Lietuvos lengvaatlečiai.