Pasaulio orientavimosi veteranų čempionate Lietuvos atstovas laimėjo bronzą

Sekmadienį visų akys krypo į Kopenhagos centrą, kur vykstančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate varžėsi per 4100 sportininkų. Sprinto finalo rungtyje Lietuvos atstovas Ivanas Ziazulia vyrų nuo 60 metų grupėje iškovojo bronzos medalį.

Agnius Čiapas dalyvauja veteranų orientavimosi pasaulio čempionate.<br> Organizatorių nuotr.

2018-07-08 19:22, atnaujinta 2018-07-08 19:27

Lietuvis sprinto trasą įveikė per 15 min. 4 sek. ir atsiliko nuo nugalėtojo brito Johno Embrey 25 sekundėmis.

Šeštadienį savo pogrupyje kvalifikacijoje laimėjęs Agnius Čiapas finale vyrų nuo 35-erių metų grupėje užėmė 11-ąją vietą. Vyrų nuo 50 metų grupėje Ramūnas Časas buvo 13-as.

Taip pat gerus rezultatus demonstravo į A finalus patekusios Lietuvos moterys. 8-ąsias vietas savo grupėse užėmė Aušra Bartkevičienė (W50) ir Danutė Vilkelienė (W60).

Didžiausiame pasaulio veteranų čempionate Danijoje dalyvauja gausi lietuvių delegacija, iš viso sprinto kvalifikacijoje vakar startavo 35-i Lietuvos atstovai.

Paskutinį kartą tokio gausumo pasaulio veteranų pirmenybės vyko Suomijoje 2007-aisiais metais. Pirmąjį kartą čempionatas veteranams įvyko 1983-iaisiais metais, tuo metu tai buvo laikoma pasaulio veteranų taurės varžybomis.

Seniausias dalyvis vyras startuos nuo 100 metų amžiaus grupėje ir tai yra Rune Haraldssonas – vienintelis tokio garbaus amžiaus. Tarp moterų vyriausios čempionato dalyvės bus nuo 90 amžiaus grupėje – tokių bus net trys.

Pasaulio veteranų čempionate varžosi orientacininkai iš 45 valstybių. Pagal kiekybę dominuoja skandinavai: švedų bus 844, suomių 654, o norvegų – 553.

Pirmadienį čempionatas tęsis kvalifikacija miško trasoms.