Lietuvos sporto savaitė. „Trakų“ sėkmė bei nauja plaukimo viltis

„Trakų“ futbolininkai įveikė pirmuosius varžovus UEFA Europos lygoje, plaukikė Kotryna Teterevkova tapo Europos jaunių čempione, nestipriausios sudėties Lietuvos futbolo rinktinė nesugebėjo įvekti FIFA reitingo autsaiderių, šalies futbolo čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ prieš vasaros pertrauką patyrė dar vieną nesėkmę, Ričardas Berankis pratęsė pralaimėjimų seriją Didžiojo kirčio turnyruose, o stipriausi Lietuvos krepšinio klubai pradėjo rikiuoti gretas naujam sezonui.

fkt.lt nuotr.

Jul 9, 2018, 9:16 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 2 d. Ričardas Berankis teniso Vimbldono atvirojo čempionato pirmajame rate pralaimėjo amerikiečiui Mackenzie McDonaldui 6:4, 6:7, 3:6, 6:7. R.Berankis jau iš šeštojo paeiliui Didžiojo kirčio turnyro iškrito pirmajame rate (pastarąjį kartą į antrąjį ratą pateko 2016 m. JAV atvirajame čempionate).

Liepos 2 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) futbolo rinktinė iškovojo Baltijos taurę. Rygoje vykusiame turnyre lietuvės nugalėjo Estiją 2:1 ir Latviją 5:3.

Liepos 2 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) lengvosios atletikos I.Gyulos atminimo turnyre Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė antrąją vietą (66,33 m). Nugalėtoju tapo jamaikietis Fedrickas Dacresas (67,24 m).

Liepos 3 d. Šiuolaikinės penkiakovės olimpinei čempionei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei atlikta Achilo sausgyslės operacija. Šį sezoną kojos skausmus kentusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė dalyvavo tik viename pasaulio taurės etape.

Liepos 3 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Mariumi Grigoniu.

Liepos 4 d. Lietuvos futbolo A lygoje čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ svečiuose pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“ 0:1. Šios rungtynės buvo paskutinės prieš vasaros pertrauką, kuri truks iki rugpjūčio 4 d. Po 19 turų pirmauja „Sūduva“ (45 taškai per 19 rungtynių), Vilniaus „Žalgiris“ (37/18), Kauno „Stumbras“ (25/18) ir „Trakai“ (24/19). Trejos Klaipėdos „Atlanto“ rungtynės buvo nukeltos.

Liepos 5 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Espinijuje (Portugalija; keturios žvaigždutės) Ieva Dumbauskaitė ir Urtė Andriukaitytė užėmė 25-ąją vietą (pateko į pagrindinį turnyrą, bet grupėje pralaimėjo abu mačus). Pasaulio taurės etapuose šios tinklininkės kartu žaidė pirmą kartą.

Liepos 5 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Eimantu Bendžiumi, grįžtančiu į komandą po keturių sezonų pertraukos, ir nutraukė surartis su Roku Giedraičiu ir Egidijumi Mockevičiumi.

Liepos 5 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubo treneriu paskirtas Gintaras Kadžiulis, praėjusį sezoną ėjęs trenerio padėjėjo pareigas. Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas pratęsė sutartį su treneriu Ramūnu Cvirka.

Liepos 5 d. Futbolo Europos lygos atrankos preliminaraus etapo atsakomosiose rungtynėse Alytuje „Trakai“ nugalėjo „Cefn Druids“ (Velsas) 1:0 (pirmosios rungtynės 1:1) ir pateko į kitą etapą.

Liepos 6 d. Europos jaunių (iki 18 m.) lengvosios atletikos čempionate Djore (Vengrija) rutulio stūmikas Dominykas Čepys užėmė penktąją vietą, disko metikas Matas Makaravičius – 12-ąją vietą. Kiti Lietuvos sportininkai nepateko į finalus. Iš viso čempionate dalyvavo 27 lietuviai.

Liepos 6 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre Espinijuje (Portugalija; keturios žvaigždutės) Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis užėmė 25-ąją vietą (pateko į pagrindinį turnyrą, bet grupėje pralaimėjo abu mačus).

Liepos 6 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Rokas Giedraitis sudarė trijų sezonų sutartį su Berlyno ALBA.

Liepos 7 d. Egidijus Kavaliauskas Fresne (Kalifornija, JAV) bokso mače dėl NABF pusvidutinio svorio čempiono vardo nugalėjo Juaną Carlosą Abreu iš Dominikonų Respublikos. Profesionalų ringe E.Kavaliauskas laimėjo visus 20 mačų.

Liepos 8 d. Lietuvos futbolo rinktinė, sudaryta iš Lietuvos lygoje žaidžiančių futbolininkų, Kolombe draugiškose rungtynėse sužaidė lygiosiomis 0:0 su 200-ąją vietą FIFA reitinge užimančia Šri Lanka.

Liepos 8 d. Trakuose Lietuvos triatlono čempionais tapo Inga Aukselytė ir Tautvydas Kopūstas.

Liepos 8 d. Kotryna Teterevkova tapo Europos jaunių (merginų iki 16 m. ir vaikinų iki 18 m.) plaukimo čempione. Helsinkyje vykusiose varžybose ji užėmė pirmąją vietą plaukdama 100 m krūtine. Liepos 6 d. K.Teterevkova iškovojo bronzos medalį plaukdama 200 m krūtine. K.Teterevkova buvo vienintelį į finalą patekusi Lietuvos plaukikė. Pusfinalyje dar plaukė Arijus Pavlidis (200 m nugara) ir Alanas Tautkus (100 m nugara).

Liepos 8 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas sudarė sutartį su amerikiečiu Nate‘u Woltersu, kuris praėjusį sezoną žaidė „Utah Jazz“ ir Šalono „Elan“ klubuose.