Pasaulio sporto savaitė. Saldi S. Vettelio pergalė ir Vimbldono favoričių griūtis

Pasaulio futbolo čempionate paaiškėjo stipriausiųjų ketvertas, bėgikas Abderrahmanas Samba pratęsė stulbinamą pergalių seriją Deimantinėje lygoje, Prancūzijoje į ilgą kelią pajudėjo „Tour de France“ dviračių lenktynių dalyviai, Vimbldono teniso turnyras skaičiavo iš kovos pasitraukusias žvaigždes, Rusijos tinklininkai tapo pirmaisiais Tautų lygos nugalėtojais, o Sebastianas Vettelis laimėjo „Formulės-1“ lenktynes pagrindinio varžovo teritorijoje.

Vienam iš favoritų N.Džokovičiui Vimbldono turnyras jau baigėsi.<br>Reuters nuotr.

Jul 9, 2018, 10:13 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 2 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje Brazilija nugalėjo Meksiką 2:0, Belgija – Japoniją 3:2. Brazilija į ketvirtfinalį pateko septintame iš eilės pasaulio čempionate, Meksika septintame iš eilės čempionate pralaimėjo aštuntfinalio rungtynes. Belgija tapo pirmąja nuo 1970 m. komanda, kuri laimėjo atkrintamųjų varžybų rungtynes atsilikdama dviejų įvarčių skirtumu.

Liepos 2 d. Tarptautinė dviratininkų sąjunga (UCI), pritarus Pasaulio antidopingo agentūrai (WADA), nutraukė brito Chriso Froome‘o („Sky“) dopingo bylos tyrimą, kuris buvo pradėtas, kai per 2017 m. „Vuelta A Espana“ lenktynes Ch.Froome‘o mėginyje buvo rastas neleistinas salbutamolio kiekis.

Liepos 3 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje Švedija nugalėjo Šveicariją 1:0, Anglija – Kolumbiją 1:1 (baudiniai 4:3).

Liepos 5 d. Lozanoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos aštuntajame etape katarietis Abderrahmanas Samba (400 m su barjerais) iškovojo šeštąją pergalę per šešis etapus, kuriuose buvo rengiamos jo rungties varžybos. Amerikietis Noah Lylesas (200 m) ir Birhanu Balew iš Bahreino (5000 m) pasiekė geriausius pasaulio sezono rezultatus.

Liepos 5 d. Iš teniso Vimbldono atvirojo čempionato antrajame rate iškrito nugalėtojos vardą gynusi ispanė Garbine Muguruza ir pernai finale žaidęs kroatas Marinas Čiličius. Trečioji pasaulio raketė G.Muguruza pralaimėjo belgei Alison van Uytvanck 7:5, 2:6, 1:6, M.Čiličius – argentiniečiui Guido Pellai 6:3, 6:1, 4:6, 6:7, 5:7. Iš moterų turnyro per du pirmuosius ratus iškrito net šešios iš aštuonių aukščiausiai skirstytų žaidėjų, tarp jų – antroji pasaulio raketė danė Caroline Wozniacki ir dukart Vimbldono turnyro laimėtoja čekė Petra Kvitova.

Liepos 6 d. Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje Prancūzija nugalėjo Urugvajų 2:0, Belgija – Braziliją 2:1. Prancūzija pusfinalyje žais šeštą kartą, Belgija – antrą. Į pusfinalį pateko vien Europos komandos.

Liepos 7 d. Iš Vimbldono teniso turnyro iškrito pirmoji pasaulio raketė rumunė Simona Halep. Ji trečiajame rate rpalaimėjo taivanietei Hsieh Su-wei 6:3, 4:6, 5:7. Po pirmosios savaitės turnyre liko tik viena iš dešimties aukščiausiai skirstytų tenisininkių čekė Karolina Pliškova (8-oji vieta WTA reitinge).

Liepos 7 d. Nuarmutjė (Prancūzija) prasidėjo 105-osios „Tour de France“ daugiadienės dviračių lenktynės. Pirmajame etape giuvo ir finiše nuo lyderių grupės 51 sek. atsiliko pernai ketvirtąjį kartą čempiono vardą iškovojęs britas Chrisas Froome‘as („Sky“). Pirmojo etapo nugalėtoju ir pirmuoju bendrosios įskaitos lyderiu tapo kolumbietis Fernando Gaviria („QuickStep“). Liepos 8 d. lyderio marškinėlius perėmė antrąjį etapą laimėjęs slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“).

Liepos 8 d. Silverstone „Formulės-1“ pasaulio čempionato Didžiosios Britanijos etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – suomis Kimi Raikonenas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja S.Vettelis (171 taškas), L.Hamiltonas (163) ir K.Raikonenas (116) bei „Ferrari“ komanda.

Liepos 8 d. Santa Fe (Argentina) pasaulio vaikinų (iki 17 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Prancūziją 95:52. Bronzos medalius iškovojo Puerto Rikas. JAV šios amžiaus grupės pasaulio čempionato aukso medalius laimėjo visuose penkiuose iki šiol rengtuose turnyruose.

Liepos 8 d. Lilyje (Prancūzija) vyrų tinklinio Tautų lygos finale Rusija nugalėjo Prancūziją 3:0. Bronzos medalius laimėjo JAV. Tautų lygos turnyras buvo surengtas pirmą kartą ir pakeitė nuo 1990 metų rengtą Pasaulio lygos turnyrą, kurio paskutiniąja čempione 2017 m. tapo Prancūzija.