Žagarės vyšnių festivalį pabaigė MTB dviračių lenktynės

Per beveik dviejų dešimtmečių „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ istoriją varžybos yra vykusios įvairiuose miestuose, tačiau Žagarės varžybų žemėlapyje iki šiol nebuvo. 2018 metų liepą daugiau nei tūkstantį dalyvių sukvietusios varžybos skambiai užbaigė tradicinį Žagarės vyšnių festivalį.

„Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos<br> mtb.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 16, 2018, 8:48 PM, atnaujinta Jul 16, 2018, 9:13 PM

Kol išvakarėse vykusio koncerto žiūrovai ilsėjosi, sportininkai jau ruošėsi startams. Patys pirmieji trumpoje trasoje varžybas pradėjo mokyklos dar nelankantys vaikai. Nugalėtojais tarp pačių mažiausių tapo Lėja Sabulytė ir Emilis Valaitis. Balansiniais dviračiais važiavusių vaikų įskaitoje pirmavo Vilius Navickas.

Pradinukai Žagarės dvaro apylinkėse turėjo nuvažiuoti maždaug pustrečio kilometro: berniukų grupėje užtikrintai nugalėjo Vilius Lizunovas, o mergaitės kovojo iki pat paskutinių metrų. Gytė Pupelytės vos sekunde aplenkė Irmantę Aleliunaitę.

Organizatoriai Žagarės apylinkėse rado labai įdomių keliukų: nors įkalnių nebuvo daug, drąsos iš dviratininkų reikalavo ir statūs šlaitai, ir siauri keliai, o karštis tapo papildomu išbandymu. 24 kilometrų ratas buvo įdomus ir tikrai nelengvas.

Patys ištvermingiausi vyrai turėjo įveikti tris ratus: jau pirmame rate atitrūko Domas Manikas, Edgaras Kovaliovas, Arnoldas Valiauga ir dvi pergales sezono pradžioje iškovojęs Eimantas Gudiškis, tačiau kvartetas netrukus virto trijule: Eimantas atsiliko. Lyderių trijulė savo pranašumą išaugino iki dviejų, vėliau – iki trijų minučių, o finiše juos nuo persekiotojų skyrė net 5 minutės. Sugebėjęs išnaudoti kolegų darbą ir radęs galimybių „padirbėti“ už nugaros, finiše daugiausia jėgų buvo išsaugojęs A. Valiauga. „Colibri Cycling Team“ iškovojo gražią pergalę, aplenkęs D. Maniką ir E. Kovaliovą.

Atkakli kova vyko ir persekiotojų grupėje: finišo tiesiojoje greičiausias buvo Gediminas Kaupas. „Man šis sezonas MTB varžybose – po ilgų metų plente. Kaskart jaučiuosi vis geriau, šįkart tapau nugalėtoju M30 grupėje, o tai, kad aplenkiau Eimantą Gudiškį, suteikia ir papildomos motyvacijos“, – sakė sportininkas.

M18 grupėje trijų ratų distancijoje nugalėjo Edgaras Švėgžda. M40 grupėje pirmavo Artūras Remeika, o tarp M50 sportininkų pirmavo Edmundas Peseckis.

Moterų varžybose dviem pergalėmis sezoną pradėjusi Silvija Pacevičienė šį sykį turėjo kiek mažiau varžovių, nes orientavimosi sporto kalnų dviračiais atstovės etapą Žagarėje praleido. Silvija įrodė, kad gali varžytis ir su vyrais ji bendroje dviejų ratų įskaitoje užėmė penktą vietą. Nugalėtoju tapo Adolfas Sankauskis, aplenkęs Augustą Marcinkevičių ir Paulių Paukštį. Kiek greitesnis už Silviją buvo ir M16 grupėje nugalėjęs Kostas Kardelis. O moterų varžybose ant garbės pakylos kopė Tatjana Petrauskienė (ji nugalėjo ir W30 grupėje) bei Kristina Noreikienė. Kitose amžiaus grupėse laimėjo Asta Šimkonienė, Rima Lukoševičienė bei Kornelija Kertenytė. M60 vyrų grupėje du ratus greičiausiai numynė Alfredas Vaitkus.

Vieno rato distancijoje varžėsi patys jauniausi ir patys vyriausi. W13 grupėje pirmavo Marta Navickaitė, tarp jos bendraamžių vaikinų nugalėjo Ignas Kertenis, o senjorų grupėje nugalėjo Petras Kiušas ir Virginija Ramanauskienė.

Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas organizatoriams ir visiems dalyviams renginio pabaigoje įteikė fantastišką dovaną – milžinišką pyragą. Juo džiaugėsi ir kaunietis Donatas Augulis, kuris renginio loterijoje laimėjo daugiau nei 800 eurų kainuojantį dviratį „Fuji“.

Ketvirtas „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapas rugpjūčio 12 dieną vyks Ignalinoje.