Kenijos lengvaatletė B. Chepkoech pagerino pasaulio rekordą

Monake vykusiame lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape pasaulio rekordą įspūdingai pagerino Kenijos bėgikė Beatrice Chepkoech. Ji 3000 metrų barjeriniame bėgime finišavo per 8 min. 44,32 sek. ir daugiau nei 8 sek. pagerino nuo 2016 metų Bahreino atstovei Ruth Jebet priklausiusį planetos rekordą (8.52,78).

Beatrice Chepkoech pagerino pasaulio rekordą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

2018-07-21 13:16, atnaujinta 2018-07-21 13:19

27-erių metų B.Chepkoech, kurios sezono rekordas prieš tai buvo 8 min. 59,36 sek., iki šiol nėra laimėjusi svarbiausių planetos varžybų.

Antrąją vietą Monake užėmė amerikietė Courtney Frerichs (9.00,85), o trečiąją – kita Kenijos atstovė Hyvin Kiyeng (9.04,41).

Vyrų 200 metrų bėgime triumfavo amerikietis Noah Lylesas. Jo rezultatas – 19,65 sek. – geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Moterų 100 metrų bėgimo rungtį laimėjo Marie Josee Ta Lou (10,89 sek.) iš Dramblio Kaulo Kranto.

Geriausius sezono rezultatus pasaulyje pasiekė Kenijos bėgikas Timothy Cheruiyotas (1500 m, 3.28,41), marokietis Soufiane'as El Bakkalis (3000 m barjerinis bėgimas, 7.58,15) ir Bahamų bėgikė Shaunae Miller-Uibo (400 m, 48,97 sek.).

Geriausią pasaulio sezono rezultatą pakartojo Rusijos šuolininkas į aukštį Danilas Lysenka (2 m 40 cm).