Baidarių ir kanojų irkluotojai A. Seja ir V. Korobovas tapo pasaulio jaunimo čempionais

Plovdive (Bulgarija) vykstančio pasaulio jaunių (iki 18-os metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionato jaunimo vaikinų vienviečių baidarių 200 metrų A finale Lietuvos atstovas Artūras Seja distanciją įveikė per 34,537 sek. ir tapo pasaulio jaunimo čempionu.

Vadimas Korobkovas ir Artūras Seja tapo jaunimo pasaulio čempionais.<br> Facebook nuotr.

Jul 28, 2018, 10:58 AM, atnaujinta Jul 29, 2018, 7:36 PM

Mūsiškis aplenkė serbą Strahinją Stefanovičių (34,582), o bronzą pasidalino italas Andrea di Liberto ir Czaba Zalka iš Slovakijos (abu – 34,909 sek.).

Antrajame pusfinalio plaukime šeštadienį Lietuvos atstovas finišavo pirmas ir iškovojo kelialapį į finalą. Mūsų šalies irkluotojas pusfinalyje distanciją įveikė greičiau – per 34,150 sek.

Vadimas Korobovas jaunimo vienviečių kanojų 200 metrų rungtyje taip pat iškovojo aukso medalį. Lietuvos atstovas distanciją įveikė per 38,534 sek. ir aplenkė ispaną Hugo Pedrero (38,556) bei italą Carlo Tacchinį (39,149).

Jaunimo grupės merginų vienviečių kanojų antrajame pusfinalio plaukime Rūta Dagytė liko septinta (50,139 sek.) ir irklavo B finale.

Jaunių merginų vienviečių baidarių 200 metrų pirmajame pusfinalio plaukime Ieva Vaitiekūnaitė užėmė penktąją vietą (43,841 sek.) ir nepateko į pagrindinį finalą. Ji startavo B finale.

Vienviečių kanojų 200 metrų antrajame pusfinalio plaukime Gabrielė Čerepokaitė liko šešta (52,204 sek.) ir tęsė kovą B finale.

R.Dagytė (48,486 sek.) ir Gabrielė Čerepokaitė (50,476) savo rungtyse užėmė 13-ąsias vietas bendrojoje įskaitoje, o I.Vaitiekūnaitė (43,266) liko 15-ojoje pozicijoje galutinėje įskaitoje.

Jaunių vaikinų vienviečių baidarių ketvirtajame pusfinalio plaukime Armandas Žumbys finišavo aštuntas (37,709 sek.) ir baigė savo pasirodymą.

Irkluotojas A. Muravjovas pasaulio jaunimo čempionate – 17-as

Poznanėje (Lenkija) vykstančio pasaulio jaunimo (iki 23-ejų metų) irklavimo čempionato vaikinų vienviečių valčių C finale šeštadienį Lietuvos atstovas Artūras Muravjovas finišavo penktas, o galutinėje įskaitoje užėmė 17-ąją vietą.

Mūsiškis 2000 metrų distanciją įveikė per 7 min. 42,310 sek.

Vaikinų keturviečių valčių pirmajame pusfinalio plaukime Mantas Juškevičius, Giedrius Bieliauskas, Povilas Stankūnas ir Saulius Ilonis liko ketvirti (6,19,57) ir tęs kovą B finale. Iki trečiosios vietos ir kelialapio į pagrindinį finalą mūsiškiams pritrūko 6,93 sek.

Merginų porinių dviviečių antrajame pusfinalio plaukime lietuvės Agnė Ginevičiūtė ir Viktorija Senkutė finišavo šeštos (8.00,200) bei kovos B finale.

500 metrų distancijos varžybose šeštadienį startavo trys Lietuvos įgulos.

Jaunių merginų vienviečių baidarių antrajame atrankos plaukime Gintarė Pališauskaitė buvo ketvirta (2.01,775) ir pateko į pusfinalį.

Jaunių keturviečių baidarių antrajame atrankos plaukime Julius Petrauskas, Armandas Žumbys, Deividas Liukpetris ir Osvaldas Mitkus liko septinti (1.28,236) ir tęs kovą pusfinalyje.

Merginų dviviečių kanojų atrankos plaukime Gabrielė Čerepokaitė ir Evelina Serafinaitė taip pat finišavo septintos (2.14,002) bei irkluos pusfinalyje.