Eliziejaus laukuose Geraintui Thomasui nusilenkė ir titulą praradęs komandos draugas

105-osios „Tour de France“ lenktynės sekmadienį simboliškai finišavo Eliziejaus laukuose Paryžiuje, kur buvo surengta tradicinė apdovanojimo ceremonija. Ant aukščiausio pakylos laiptelio pirmąkart per karjerą užlipo 32-ejų velsietis Geraintas Thomasas, pergalę nukalęs kalnuose lenktynių viduryje.

Velsietis G.Thomasas laimėjo 105-ąsias „Tour de France“ lenktynes.<br> AP nuotr.
G.Thomasą pasveikino Ch,.Froome'as.<br> AP nuotr.
Čempionui – žmonos bučiniai.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jul 29, 2018, 9:40 PM, atnaujinta Jul 29, 2018, 9:50 PM

„Sky“ komandos narys lyderiu tapo po 11-ojo etapo ir išsaugojo šią poziciją.

Antrąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 51 sek.

Trečias liko keturiskart „Tour de France“ lenktynių čempionas britas Christopheris Froome'as („Sky“), atsilikęs 2 min. 24 sek. Jis buvo laikomas pagrindiniu favoritu laimėti lenktynes ir susilyginti su ryškiausiomis legendomis, tačiau paaiškėjo, kad G.Thomasas yra geriau pasirengęs.

Paskutinį, 21-ąjį, etapą sekmadienį laimėjo norvegas Alexanderis Kristoffas („UAE-Team Emirates“). Šiame etape pagal nerašytas jau nevyko kova dėl pirmųjų vietų.

Jo metu čempionas pakėlė ir simbolinę taurę šampano.

G.Thomasas ant pakylos užlipo apsigaubęs Velso vėliava. Dukart olimpinis treko čempionas anksčiau neslepė nusivylimo, kad olimpinėse žaidynėms atstovaujant Didžiajai Britanijai negalėjo to padaryti.

„Paprastai etapas būna sunkus, o šįkart tai buvo tiesiog malonus pasivažinėjimas. Visi aplink mojavo Velso ir britų vėliavomis. Važiuoti vilkint geltonus marškinėlius yra svajonės išsipildymas“, – kalbėjo velsietis.

Titulą praradęs Ch.Froome'as plojo čempionui ir finišuojant, ir stovėdamas šalia ant pakylos.

Per čempiono spaudos konferenciją jis pirmąkart per pastaruosius ketverius metus ne kalbėjo pats, o klausė G.Thomaso.

33-ejų Ch.Froome'as buvo arti svajonės, bet turėjo pripažinti, kad komandos draugas stipresnis.

„Po pergalės „Giro d'Italia“ Chrisas atvyko irgi laimėti. Ji važiavo ne tam, kad būtų trečias. Bet kai suprato, kad Geraintas yra stipresnis, jis nepradėjo kelti bangų.

Jis tiesiog pasakė: „Dabar važiuosiu kaip komandos draugas ir padarysiu viską Gerantui ir komandai, nes anksčiau jie padėjo man“, – pasakojo „Sky“ komandos vadovas Dave'as Brailsfordas.

Šių metų lenktynėse 21 etapo ilgis sudarė 3351 km.

Taškų klasifikaciją laimėjo slovakas Peteris Saganas(„Bora–Hansgrohe“), kalnų – pranūzas Julianas Alaphilippe'as („Quick-Step Floors“), jaunimo – prancūzas Pierre'as Latouras („AG2R La Mondiale“), kovingumo – airis Danas Martinas(„UAE Team Emirates“), komandų – „Movistar“.