Pasaulio sporto savaitė: ryškiausias sporto pergales iškovojo britai ir serbai

Velsietis G.Thomasas laimėjo 105-ąsias<br>AP nuotr.
Lewisas Hamiltonas laimėjo Vengrijos GP kvalifikaciją.<br>Reuters/AFP/Scanpix nuotr.
Vandensvydis.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 30, 2018, 3:56 PM

Velsietis Geraintas Thomasas pratęsė britų pergalių seriją „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse, Serbijos vandensvydžio rinktinė pratęsė viešpatavimą Europos pirmenybėse, britas Lewisas Hamiltonas padidino persvarą prieš varžovus „Formulės-1“ pasaulio čempionato bendrojoje įskaitoje, o serbė Olga Danilovič tapo pirmąja XXI amžiuje gimusia tenisininke, iškovojusia pergalę WTA turnyre.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 23 d. JAV antidopingo agentūra (USADA) paskelbė, kad 14 mėnesių diskvalifikavo antidopingo taisykles pažeidusį olimpinį plaukimo čempioną Ryaną Lochte. Bausmė skirta po to, kai R.Lochte paskelbė nuotrauką, kurioje nufotografuota, kaip jam atliekama intraveninė injekcija.

Liepos 24 d. „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių 16-asis etapas ties Karkasonu buvo sustabdytas apie 15 min. dėl Prancūzijos ūkininkų streiko. Policijai vaikant streikuojančius ūkininkus ašarinėmis dujomis, nukentėjo ir keli dviratininkai.

Liepos 27 d. Usyje (Kinija) baigėsi pasaulio fechtavimosi čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Liepos 27 d. Barselonoje Europos moterų vandensvydžio čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Graikiją 6:4. Bronzos medalius laimėjo Ispanija, mažajame finale įveikusi čempionės vardą praradusią Vengriją 12:6. Olandės penktąjį kartą tapo Europos čempionėmis (per 17 turnyrų) ir pagal šį rezultatą pavijo Italijos rinktinę.

Liepos 28 d. Barselonoje Europos vyrų vandensvydžio čempionato finale Serbija nugalėjo Ispaniją 12:10 (po baudinių). Bronzos medalius laimėjo Kroatija. Serbija čempione tapo ketvirtąjį kartą iš eilės. Šiame amžiuje per 9 turnyrus aukso medalius laimėjo tik buvusios Jugoslavijos šalys (Serbija – 5 kartus, Serbija ir Juodkalnija – 2, Juodkalnija ir Kroatija – po 1).

Liepos 29 d. Suomijos ralio nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Toyota“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“), antrąją vietą užima prancūzas Sebastienas Ogier („Ford“), trečiąją – O.Tanakas.

Liepos 29 d. Paryžiuje baigėsi 105-osios daugiadienės „Tour de France“ dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju pirmą kartą tapo britas Geraintas Thomasas („Sky“), antrąją vietą užėmė olandas Tomas Dumoulinas („Sunweb“), trečiąją – čempiono vardą gynęs britas Chrisas Froome‘as („Sky“). Lenktynių nuotolis buvo 3351 km – trumpiausias šiame amžiuje.

Liepos 29 d. Budapešte „Formulės 1“ pasaulio čempionato Vengrijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“), trečiąją – suomis Kimi Raikkonenas („Ferrari“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginanti L.Hamiltonas (213 taškų), S.Vettelis (189) ir K.Raikkonenas (146).

Liepos 29 d. Moterų teniso turnyro Maskvoje („WTA International“) finale serbė Olga Danilovič nugalėjo rusę Anastasiją Popovą 7:5, 6:7, 6:4. 17-metė O.Danilovič tapo pirmąja XXI amžiuje gimusia tenisininke, laimėjusia WTA turnyrą.

Liepos 29 d. Seinajokyje (Suomija) Europos vaikinų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Portugalija nugalėjo Italiją 4:3 (po pratęsimo). Portugalija šios amžiaus grupės aukso medalius laimėjo pirmąjį kartą per 17 turnyrų.

Liepos 29 d. Celėje (Slovėnija) Europos vaikinų (iki 20 m.) rankinio čempionato finale Slovėnija nugalėjo Prancūziją 31:30. Bronzos medalius laimėjo Vokietija. Slovėnija šios amžiaus grupės aukso medalius laimėjo pirmąjį kartą.

Liepos 29 d. Minske pasaulio merginų (iki 17 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Prancūziją 92:40. Bronzos medalius laimėjo Australija. JAV šios amžiaus grupės aukso medalius iškovojo ketvirtąjį kartą per penkis turnyrus.