Europos čempionate asmeninį rekordą pasiekęs A. Šidlauskas plauks pusfinalyje

Sekmadienį Glazge (Škotija, Didžioji Britanija) tęsiasi Europos plaukimo čempionato kovos. Ryto varžybose dalyvavo keturi Lietuvos plaukikai ir vyrų estafetės 4 po 200 metrų laisvu stiliumi komanda.

Andrius Šidlauskas plauks Europos čempionato pusfinalyje.<br> Facebook nuotr.

Aug 5, 2018, 11:49 AM, atnaujinta Aug 5, 2018, 4:12 PM

Pirmasis iš mūsiškių Glazgo baseine sekmadienį startavo Povilas Strazdas. Jis 200 metrų kompleksinio plaukimo rungties atrankos antrajame plaukime distanciją įveikė per 2 min. 03,63 sek. ir užėmė aštuntąją vietą. P.Strazdas bendrojoje atrankos įskaitoje buvo 24-as tarp 32-iejų plaukikų ir į pusfinalį nepateko.

Greičiausias atrankoje buvo Didžiosios Britanijos atstovas Markas Szaranekas (1:58,07). Pusfinalyje sekmadienio vakarą plauks 16 plaukikų.

Gytis Stankevičius vėliau plaukė 100 metrų nugara rungties atrankoje. Trečiajame plaukime Lietuvos atstovas nuotolį įveikė per 55,63 sek., užėmė penktąją vietą, o bendrojoje įskaitoje buvo 33-ias tarp 52-iejų varžovų ir į pusfinalį nepateko.

Atrankoje greičiausi buvo trys rusai: Jevgenijus Rylovas (52,91 sek.), Klimentas Kolesnikovas (53,01) ir Grigorijus Tarasevičius (53,34). Tiesa, dėl vienos šalies atstovų kvotos, G.Tarasevičius pusfinalyje neplauks.

Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis dalyvavo 200 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje. Ketvirtajame plaukime A.Šidlauskas distancijoje sugaišo 2 min. 11,52 sek., pasiekė asmeninį rekordą, užėmė penktąją vietą ir pateko į kitą etapą – pusfinalį. Bendrojoje įskaitoje A.Šidlausko rezultatas buvo 12-as.

G.Titenis nuotolį nuplaukė per 2 min. 13,16 sek., savo ketvirtojoje grupėje liko šeštas, o bendrojoje įskaitoje užėmė tik 20-ąją poziciją ir į pusfinalį nepateko.

Atrankoje greičiausi buvo du Rusijos atstovai – Antonas Čiupkovas (2:07,70) ir Kirilas Prigoda (2:08,91).

Šios rungties pusfinalis sekmadienį prasidės 19.49 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos 4x200 metrų laisvu stiliumi estafetės rinktinė (Danas Rapšys, Simonas Bilis, Tomas Sungaila ir P.Strazdas) su varžovų ekipomis iš 11-os valstybių nesėkmingai kovojo dėl kelialapio į finalą. Lietuvos kvartetas nuotolį įveikė per 7 min. 23,51 sek., savo antrajame plaukime buvo paskutinis, bedrojoje įskaitoje liko 12-as ir į finalą nepateko.

Greičiausi buvo Rusijos (7:09,00), Didžiosios Britanijos (7:11,91) ir Italijos plaukikai (7:12,46), o Lenkijos komandą teisėjai diskvalifikavo.

Mūsiškiai 1,86 sek. pagerino nuo 2009 metų Vytautui Janušaičiui, Sauliui Binevičiui, Pauliui Andrijauskui ir Pauliui Viktoravičiui priklausiusį Lietuvos rekordą.

Į finalą pateko aštuonios rinktinės. Lietuviams iki finalo aštuntuko pritrūko 7,86 sek.