Lietuvos sporto savaitė. Europos pirmenybių medaliai ir nelaimintis R. Berankis

Rūta Meilutytė laimėjo Europos plaukimo čempionato medalį, trys Lietuvos įgulos tapo Europos irklavimo čempionato prizininkėmis, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pateko į Europos lygos atrankos trečiąjį etapą, kuriame taip pat žais Čempionų lygos atrankoje neskėmę patyrusi Marijampolės „Sūduva“, vaikinų krepšinio rinktinė iškovojo kelialapį į pasaulio pirmenybes, o pirmoji Lietuvos teniso raketė Ričardas Berankis pratęsė pralaimėjimų seriją.

Ričardas Berankis ir vėl pralaimėjo.<br>T.Bauro nuotr.

2018-08-06 12:24, atnaujinta 2018-08-06 16:13

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 30 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Vašingtone („ATP 500“) pirmajame rate pralaimėjo amerikiečiui Timui Smyczekui 6:7, 2:6.

Liepos 31 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Mattu Farrellu, šiais metais baigusiu mokytis Notr Damo universitete.

Rugpjūčio 1 d. Marijampolės „Sūduva“ futbolo Čempionų lygos atrankos antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 0:2 (pirmosios rungtynės 0:3). „Sūduva“ iškrito iš Čempionų lygos atrankos, bet gavo teisę pereikti į Europos lygos atrankos trečiąjį etapą, kuriame žais su Latvijos čempionu Jūrmalos „Spartaks“ (rugpjūčio 9 ir 16 d.).

Rugpjūčio 2 d. Vilniaus „Žalgiris“ pateko į futbolo Europos lygos atrankos trečiąjį etapą. „Žalgiris“ antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Vaduz“ (Lichtenšteinas) 1:1 (pirmosios rungtynės 1:0). „Trakai“ antrojo etapo atsakomosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis su Belgrado „Partizan“ 1:1 (pirmosios rungtynės 0:1) ir iškrito iš turnyro. „Žalgiris“ kitame etape žais su „Sevilla“ (rugpjūčio 9 ir 16 d.).

Rugpjūčio 3 d. Glazge Europos dviračių treko čempionate Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė komandų sprinto lenktynėse užėmė šeštąją vietą.

Rugpjūčio 3 d. Glazge Europos plaukimo čempionate 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Rūta Meilutytė pagerino Lietuvos rekordą (25,04 sek.), užėmė aštuntąją vietą ir pateko į finalą. 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė šeštąją vietą ir pateko į finalą, Giedrius Titenis užėmė 11-ąją vietą.

Rugpjūčio 3 d. Tadas Babelis ir Kasparas Žemaitėlis tapo teniso turnyro Rygoje („ITF Futures“) dvejetų varžybų nugalėtojais. Lietuviai finale įveikė latvius Robertą Grinvaldą ir Rudolfą Mednį 6:4, 3:6, (10:1). 21 metų T.Babelis iškovojo antrąjį, 22 metų K.Žemaitėlis – pirmąjį dvejetų titulą karjeroje.
Rugpjūčio 3 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio rinktinė Rygoje Europos čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo Rusijai 77:79.

Rugpjūčio 3 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjas Adas Juškevičius sudarė sutartį su „Nanterre“ (Prancūzija), Deividas Gailius – su Izmyro „Karšiyaka“ (Turkija), didžiąją praėjusio sezono dalį dėl sunkios traumos nežaidęs Deividas Dulkys – su Gdynės „Asseco“ (Lenkija).

Rugpjūčio 4 d. Po vasaros pertraukos pratęstas Lietuvos futbolo A lygos čempionatas. 20-ajame ture čempionės vardą ginanti Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ 3:0, Kauno „Stumbras“ išvykoje – „Jonavą“ 3:1. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (48 tšk. per 20 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (37/18), „Stumbras“ (28/19) ir „Trakai“ (24/19).

Rugpjūčio 4 d. Glazge Europos irklavimo čempionate sidabro medalius laimėjo Lietuvos porinės keturvietės įgula (Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius), bronzos medalius – porinė dvivietėje irklavusios Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė.

Rugpjūčio 4 d. Europos plaukimo čempionate 100 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas užėmė šeštąją vietą. Rūta Meilutytė 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė aštuntąją vietą, 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje užėmė penktąją vietą ir pateko į finalą. 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi pusfinalyje Simonas Bilis užėmė 12-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Rugpjūčio 4 d. Ričardas Berankis Toronte teniso Kanados atvirojo čempionato atrankos pirmajame rate pralaimėjo baltarusiui Iljai Ivaškai 6:7, 2:6. R.Berankis pralaimėjo penktąjį iš eilės mačą, o pastarąją pergalę iškovojo birželio mėnesį.

Rugpjūčio 5 d. Lietuvos vaikinų (iki 18 m.) rinktinė Europos čempionate užėmė penktąją vietą ir iškovojo kelialapį į 2019 m. pasaulio čempionatą. Rungtynėse dėl penktosios vietos lietuviai nugalėjo Vokietiją 83:55.

Rugpjūčio 5 d. Europos irklavimo čempionate Mindaugas Griškonis iškovojo sidabro medalį vienviečių valčių varžybose. Šalių įskaitoje Lietuva, iškovojusi du sidabro ir vieną bronzos medalį, užėmė 13-ąją vietą.

Rugpjūčio 5 d. Europos plaukimo čempionate Rūta Meilutytė iškovojo sidabro medalį 100 m plaukimo krūtine varžybose (čempione tapo rusė Julija Jefimova). 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė aštuntąją vietą ir pateko į finalą.

Rugpjūčio 5 d. Glazge Europos dviračių sporto čempionate moterų plento grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė penktąją vietą, Daiva Tušlaitė – 36-ąją vietą.