Pasaulio sporto savaitė. Greiti rusų plaukikai ir ypatinga S. Williams nesėkmė

Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė Serena Williams patyrė skaudžiausią karjeros sutriuškinimą, Rumunijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių Europos irklavimo čempionate, Nyderlandų moterų žolės riedulio rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą, Kenijos lengvaatlečiai susižėrė daugiausiai apdovanojimų Afrikos pirmenybėse, japonas Kento Momota ir ispanė Carolina Martin tapo pasaulio badmintono čempionais, o Rusijos atstovai dažniausiai lipo ant garbės pakylos pirmosiomis Europos plaukimo čempionato dienomis.

Rusė Julija Jefimova iškovojo aukso medalį aplenkusi Rūtą Meilutytę.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Aug 6, 2018, 12:31 PM, atnaujinta Aug 6, 2018, 4:22 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 30 d. Bylyje (Šveicarija) Europos merginų (iki 19 m.) futbolo čempionato finale Ispanija nugalėjo Vokietiją 1:0. Ispanės trečiąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės) tapo šios amžiaus grupės čempionėmis.

Liepos 31 d. Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė amerikietė Serena Williams patyrė didžiausią karjeros pralaimėjimą. Ji turnyro San Chosė (Kalifornija, JAV) pirmajame rate nusileido britei Johannai Kontai 1:6, 0:6. S.Williams iki tol visuose mačuose buvo laimėjusi bent du geimus.

Rugpjūčio 1 d. Šveicarijos lengvosios atletikos federacija dėl „rasistinių komentarų socialiniuose tinkluose“ pašalino iš šalies rinktinės bėgiką Pascalį Mancini.

Rugpjūčio 3 d. Barankilijoje (Kolumbija) baigėsi Centrinės Amerikos ir Karibų šalių žaidynės, kuriose dalyvavo 5854 sportininkai iš 37 šalių. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Meksika (132 aukso, 118 sidabro ir 91 bronzos).

Rugpjūčio 4 d. Vantoje (Suomija) Europos amerikietiškojo futbolo čempionato finale Prancūzija nugalėjo Austriją 28:14. Bronzos medalius laimėjo Suomija.

Rugpjūčio 4 d. „Clasica de San Sebastian“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („Quick Step“). UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja slovakas Peteris Saganas („Bora-Hansgrohe“).

Rugpjūčio 4 d. Šenženyje (Kinija) Prancūzijos futbolo supertaurės rungtynėse Paryžiaus PSG nugalėjo „Monaco“ 4:0. PSG šalies supertaurę iškovojo aštuntąjį kartą, tarp jų – šeštąjį iš eilės.

Rugpjūčio 5 d. Londone Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse „Manchester City“ nugalėjo Londono „Chelsea“ 2:0. „Manchester City“ šalies supertaurę iškovojo penktąjį kartą.

Rugpjūčio 5 d. Nandzine (Kinija) baigėsi pasaulio badmintono čempionatas. Asmeninių turnyrų nugalėtojais tapo japonas Kento Momota (pirmą kartą) ir ispanė Carolina Martin (antrą kartą), šalių įskaitoje nugalėjo Kinija (2 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos).

Rugpjūčio 5 d. Londone moterų žolės riedulio pasaulio čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Airiją 6:0. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Titulą apgynusios olandės pasaulio čempionėmis tapo 8-ąjį kartą per 14 turnyrų, airės ir ispanės pirmą kartą iškovojo medalius.

Rugpjūčio 5 d. Rygoje Europos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Serbija nugalėjo Latviją 99:90. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Serbija šios amžiaus grupės čempione tapo antrus metus iš eilės.

Rugpjūčio 5 d. Asaboje (Nigerija) baigėsi Afrikos lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kenija (11 aukso, 6 sidabro, 2 bronzos).

Rugpjūčio 5 d. Glazge baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Rumunijos sportininkai (3 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos). Aštuonviečių valčių lenktynes laimėjo Vokietijos vyrai ir Rumunijos moterys.

Rugpjūčio 5 d. Glazge Europos plaukimo čempionate po keturių varžybų dienų medalių lentelėje pirmauja Rusija (3 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos). Rugpjūčio 4 d. buvo pagerinti du pasaulio rekordai, kuriuos pasiekė rusas Klimentas Kolesnikovas (50 m nugara nuplaukė per 24,00 sek.) ir britas Adamas Peaty (100 m krūtine nuplaukė per 57,10 sek.).