Airinei Palšytei per plauką nepavyko įsiterpti tarp Europos čempionato prizininkių

Lietuvos šuolininkė į aukštį 26-erių metų Airinė Palšytė šių metų Europos čempionate Berlyne vėl pateko tarp geriausiųjų ir penktadienio vakarą varžėsi finale. Lietuvė įveikė 196 cm aukštį, užėmė ketvirtąją vietą ir liko tik per žingsnį nuo bronzos medalio.

A.Palšytė Europos čempionato finale liko ketvirta.
A.Palšytė Europos čempionato finale liko ketvirta.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Aug 10, 2018, 8:15 PM, atnaujinta Aug 10, 2018, 10:49 PM

Prizinę vietą iš mūsiškės paskutinę akimirką nugvelbė bulgarė Mirela Demireva iš Bulgarijos, kuri praleido 196 cm ir 198 cm aukščius, o 200 cm aukštį įveikė trečiuoju bandymu.

Pirmąjį pasirinktą 182 cm pradinį aukštį A.Palšytė įveikė pirmuoju bandymu su didele atsarga. 187 cm aukštis lietuvei pavyko tik po antrojo bandymo. Pirmąjį sykį jai kiek sutrukdė paskelbta pauzė dėl tuo pačiu metu vykusio vyrų 800 metrų bėgimo, o antrasis buvo atliktas užtikrintai.

191 cm ir 194 cm aukščius A.Palšytė puikiai įveikė pirmaisiais bandymais.

196 cm aukštis vilnietei pirmuoju bandymu nepakluso, bet antrasis sykis buvo labai sėkmingas. A.Palšytė trečiąjį kartą finale pagerino geriausiąjį savo sezono rezultatą.

198 cm aukštyje mūsiškė numušė kartelę po visų trijų bandymų. A.Palšytė tęsė kovą dėl bronzos medalio, nes varžovė M.Demireva iš praleido 196 cm ir 198 cm aukščius. Priešininkė trečiuoju bandymu įveikė 200 cm aukštį ir atėmė iš A.Palšytės viltį pasipuošti medaliu.

A.Palšytė be didesnio vargo prasimušė į finalą, atrankoje be klaidų įveikusi 190 cm aukštyje buvusią kartelę. Į finalus pateko 14 sportininkių: vienuolika jų įveikė 190 cm aukštį, o trys – 186 cm aukštį.

A.Palšytė pastaruoju metu neturėjo daug startų, tačiau jos kolekcijoje jau yra 2016 metais būtent Senojo žemyno čempionate iškovotas sidabro medalis. A.Palšytė tuomet Amsterdame įveikė 196 centimetrų aukštį.

2017 metais mūsų sportininkė triumfavo Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate ir perkopė 2 metrų ribą – peršoko į 201 centimetro aukštį iškeltą kartelę.

Europos čempione tapo rusė Marija Lasickienė (200 cm), aplenkusi minėtąją bulgarę M.Demirevą (200 cm, bet didesnis bandymų skaičius) ir vokietę Marie-Laurence Jungfleisch (196 cm).  Vokietijos atstovė iš viso finale sunaudojo mažiau bandymų negu tokį patį rezultatą pasiekusi A.Palšytė.