Trečdalį distancijos pirmavęs Simas Bertašius Berlyno stadione užėmė šeštąją vietą

1500 metrų distancijoje Europos lengvosios atletikos čempionato finale Berlyno stadione penktadienį bėgo 24-erių metų Simas Bertašius. Jis nuotolį įveikė per 3 min. 39,04 sek. ir iškovojo garbingą šeštają vietą. Po trečdalio distancijos (500 metrų) mūsiškis net pirmavo.

Simas Bertašius bėga 1500 m nuotolį Europos čempionato finale.<br> A.Pliadžio nuotr.

Aug 10, 2018, 10:57 PM, atnaujinta Aug 11, 2018, 2:43 PM

Tai vos 0,03 sek. prastesnis rezultatas nei jam pačiam priklausantis Lietuvos rekordas.

Atrankoje sportininkas iš Lietuvos nuotolį įveikė per 3 min. 40,95 sek. ir septintuoju rezultatu pateko į šios rungties finalą.

S.Bertašiaus, kuris vien per birželį tris kartus pagerino Lietuvos rekordą (3:39,01), yra tarp 6-ių pajėgiausių Senojo žemyno 1500 m rungties bėgikų.

Europos čempionu tapo Jakobas Ingebrigtsenas iš Norvegijos (3:38,10), akimirka aplenkęs lenką Marciną Lewandowskį (3:38,14). Bronzos medalis atiteko britui Jake'ui Wightmanui (3:38,25).

Lietuvį taip pat aplenkė norvegas Henrikas Ingebrigtsenas (3:38,50) ir britas Charlie Grice'as (3:38,65).