Lietuvos ėjikės Europos čempionate liko šalia prizininkių pakylos

Šeštadienį Vokietijos sostinėje Berlyne moterų 20 km ėjimo varžybomis prasidėjo Europos lengvosios atletikos čempionato priešpaskutinė varžybų diena. Tiesa, šis startas buvo atidėtas net 2 val., nes trasoje įvyko dujų nuotėkis ir vokiečių ugniagesiai neleido laiku pradėti varžybų. Po pertraukos į startą stojo ir dvi Lietuvos atstovės – Brigita Virbalytė-Dimšienė ir Živilė Vaiciukevičiūtė.

Živilė Vaiciukevičiūtė ir Brigita Virbalytė Dimšienė.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Živilė Vaiciukevičiūtė.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Brigita Virbalytė-Dimšienė liko per žingsnį nuo medalio.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 11, 2018, 10:39 AM, atnaujinta Aug 11, 2018, 5:12 PM

33-ejų metų B.Virbalytė-Dimšienė 20 km nužingsniavo per 1 val. 27 min. ir 59 sek., pasiekė naująjį Lietuvos rekordą ir užėmė aukštą ketvirtąją vietą. Nuo bronzos medalio alytiškę skyrė 29 sek.

B.Virbalytė-Dimšienė 1,02 min. pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo 2014 metų priklausė Neringai Aidietytei (1 val. 29 min. 01 sek.).

22-ejų metų Ž.Vaiciukevičiūtė nuo rinktinės draugės atsiliko tik 8 sek. ir finišavo penkta (1.28:07). Tai – naujas nacionalinis jaunimo iki 23-ejų metų (U23 rekordas). Ji buvo varžybų lydere nuo 6 iki 12 km.

Tai yra aukščiausios vietos per visą Lietuvos ėjikų dalyvavimo Europos čempionatuose istoriją.

Kartu varžybose kovojo ir moterys, ir vyrai.

Įveikus pusę distancijos (10 km) kiek netikėtai pirmavo Ž.Vaiciukevičiūtė (43:59), o B.Virbalytė-Dimšienė buvo aštunta (44:11). Po 12 km Ž.Vaiciukevičiūtė nusmuko į ketvirtąją vietą (52:45), o jos komandos draugė pakilo į septintąją poziciją (52:55).

Po 14 km Ž.Vaiciukevičiūtė buvo penkta (1.01:31), o B.Virbalytė-Dimšienė – šešta (1.03:37). Po 17 km ribos Lietuvos atstovės tarpusavyje susikeitė vietomis – B.Virbalytė-Dimšienė (1.14:47) aplenkė Ž.Vaiciukevičiūtę (1.14:48) ir pakilo į ketvirtąją vietą, o jaunesnė kolegė buvo penkta. Tokia seka mūsų ėjikės ir pasiekė finišo liniją.

B.Virbalytės-Dimšienės iki šio šeštadienio asmeninis rekordas ir geriausias sezono pasiekimas buvo – 1 val. 29 min. ir 02 sek.

Ž.Vaiciukevičiūtė 20 km nuotolį greičiausiai iki šiol buvo įveikusi per 1.31:23, o šį sezoną jos geriausias pasiekimas buvo 1.31:53.

Šeštadienį trasoje be dviejų mūsiškių varžėsi dar 28 sportininkės.

Europos čempione tapo ispanė Maria Perez (1.26:37), aplenkusi čekę Anežką Drahatovą (1.27:03) ir italę Antonellą Palmisano (1.27:30).

Vyrų varžybose triumfavo Ispanijos sportininkai. Aukso medalį iškovojo Alvaro Martinas (1.20:42), o sidabro apdovanojimu pasipuoš jo tautietis Diego Garcia Carrera (1.20:48). Trečiojoje vietoje liko rusas Vasilijus Mizinovas (1.20:50).