Pasaulio sporto savaitė. Čempionatų finišas ir pirmųjų pasaulio rakečių triumfas

Didžiosios Britanijos lengvaatlečiai, Nyderlandų treko dviratininkai bei Rusijos plaukikai ir gimnastai iškovojo daugiausiai medalių Europos čempionatuose, pirmosios pasaulio raketės ispanas Rafaelis Nadalis ir rumunė Simona Halep tapo Kanados teniso čempionais, Anglijos ir Prancūzijos futbolo klubai pradėjo nacionalines pirmenybes, JAV softbolo rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą, o golfo legenda amerikietis Tigeris Woodsas pasiekė geriausią nuo 2009 metų rezultatą didžiuosiuose turnyruose.

Rafaelis Nadalis laimėjo Kanadoje.<br>AFP/Reuters/Scanpix nuotr.

2018-08-13 11:26

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 7 d. Glazge baigėsi Europos dviračių treko čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (5 aukso ir 3 bronzos). Rusė Darija Šmeliova laimėjo visas tris sprinto rungčių varžybas.

Rugpjūčio 7 d. Berlyne Europos lengvosios atletikos čempionate 100 m varžybas laimėjo britai Zharnelas Hughesas (9,95 sek.) ir Dina Asher-Smith (10,85 sek.).

Rugpjūčio 8 d. Paskelbta, kad Belgijos futbolo rinktinės vartininkas Thibaut Courtois pereina iš Londono „Chelsea“ į Madrido „Real“ klubą. „Real“ už futbolininką sumokėjo 35 mln. eurų. „Chelsea“ taip pat paskelbė, kad iš Bilbao „Athletic“ įsigijo Kepą Arrizabalagą, už kurį sumokėjo 80 mln. eurų – didžiausią istorijoje sumą, sumokėtą už vartininko perėjimą.

Rugpjūčio 9 d. Grace vykusios futbolo Europos lygos atrankos rungtynės tarp Graco „Sturm“ ir Larnakos AEK klubų 77-ąją min. buvo sustabdytos apie pusę valandos, nes vietos sirgaliaus mestas plastikinis indas su skysčiu sužeidė teisėjo padėjėją švedą Fredriką Klyverį. Galvos traumą patyrusį F.Klyverį pakeitė atsarginis teisėjas. „Sturm“ pralaimėjo 0:2.

Rugpjūčio 9 d. Glazge baigėsi Europos plaukimo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Rusija (10 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos), Didžioji Britanija (9, 7 ir 8) ir Italija (6, 5 ir 11). Rusas Klimentas Kolesnikovas laimėjo 6 medalius (3, 2 ir 1), rusė Julija Jefimova – 5 medalius (4, 1 ir 0). Po keturis kartus čempionais taip pat tapo britas Adamas Peaty ir švedė Sarah Sjostrom. Europos čempionate buvo pagerinti du pasaulio rekordai (juos pasiekė A.Peaty ir K.Kolesnikovas).

Rugpjūčio 10 d. Prasidėjo Anglijos ir Prancūzijos futbolo lygų sezonas. Anglijos čempiono vardą gina „Manchester City“, Prancūzijos – Paryžiaus PSG.

Rugpjūčio 10 d. Frankfurto policija dėl prostitutės užpuolimo sulaikė buvusį „Tour de France“ dviračių lenktynių čempioną Janą Ulrichą. Prieš savaitę J.Ulrichas buvo sulaikytas Maljorkoje dėl konflikto su kaimynu.

Rugpjūčio 10 d. Baigėsi „Tour de Pologne“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju pirmą kartą tapo lenkas Michalas Kwiatkowski („Sky“).

Rugpjūčio 12 d. Frankfurte Vokietijos futbolo supertaurės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Frankfurto „Eintracht“ 5:0. Tanžere (Marokas) Ispanijos supertaurės rungtynėse „Barcelona“ nugalėjo „Sevilla“ 2:1.

Rugpjūčio 12 d. Orhuse (Danija) baigėsi pasaulio buriavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (3 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Rugpjūčio 12 d. Leobersdorfe (Austrija) baigėsi Europos šaudymo čempionatas. Daugiausiai medalių laimėjo Italija (5 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos).

Rugpjūčio 12 d. Čiboje (Japonija) pasaulio moterų softbolo čempionato finale JAV nugalėjo Japoniją 7:6. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Čempionės vardą apgynusios JAV aukso medalius laimėjo 11-ąjį kartą per 16 turnyrų. JAV ir Japonija finale susitiko 7-ąjį kartą iš eilės.

Rugpjūčio 12 d. Udinėje (Italija) Europos merginų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Vokietija nugalėjo Ispaniją 67:54. Bronzos medalius laimėjo Vengrija. Vokietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo pirmą kartą.

Rugpjūčio 12 d. Sent Luise (Misūris, JAV) golfo PGA čempionato nugalėtoju pirmą kartą tapo amerikietis Brooksas Koepka. Jis iškovojo trečiąjį golfo didžiųjų turnyrų titulą (2017 ir 2018 m. tapo JAV atvirojo čempionato nugalėtoju). Antrąją vietą užėmė 14 didžiųjų turnyrų čempionas amerikietis Tigeris Woodsas, kuris nuo 2008 m. nėra iškovojęs nė vieno titulo.

Rugpjūčio 12 d. Toronte Kanados atvirojo teniso čempionato vyrų („ATP 1000“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:2, 7:6. Monrealyje moterų („WTA Premier 5“) finale rumunė Simona Halep nugalėjo amerikietę Sloane Stephens 7:6, 3:6, 6:4. Pirmoji pasaulio raketė R.Nadalis iškovojo 80-ąjį titulą karjeroje, o Kanados čempionu tapo ketvirtąjį kartą. 20-metis S.Tsitsipas žaidė tik antrajame ATP turnyrų finale. Pirmoji pasaulio raketė S.Halep iškovojo 18-ąjį titulą karjeroje ir antrąjį kartą tapo Kanados čempione.

Rugpjūčio 12 d. Glazge baigėsi Europos vandens sporto šakų čempionatas (plaukimo, šuolių į vandenį, sinchroninio plaukimo ir plaukimo atvirame vandenyje). Daugiausiai medalių iškovojo Rusija (23 aukso, 15 sidabro ir 9 bronzos).

Rugpjūčio 12 d. Glazge Europos golfo komandų čempionate aukso medalius laimėjo Ispanijos vyrų, Švedijos moterų ir Islandijos mišri rinktinės.

Rugpjūčio 12 d. Glazge baigėsi Europos vyrų gimnastikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (3 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos), komandų varžybas laimėjo Rusija.

Rugpjūčio 12 d. Berlyne baigėsi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Didžioji Britanija (7 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos), Lenkija (7, 4, 1) ir Vokietija (6, 7, 6). Britė sprinterė Dina Asher-Smith laimėjo tris aukso medalius.

Rugpjūčio 12 d. Glazge Europos dviračių plento čempionato vyrų grupinių lenktynių nugalėtoju tapo italas Matteo Trentinas.

Rugpjūčio 12 d. Baigėsi pirmasis Europos sporto čempionatas. Glazge ir Berlyne vykusių septynių sporto šakų (lengvosios atletikos, vandens sporto, dviračių sporto, irklavimo, gimnastikos, triatlono ir golfo) čempionatų medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (31 aukso, 19 sidabro ir 16 bronzos), antrąją – Didžioji Britanija (26, 26 ir 22), trečiąją – Italija (15, 17 ir 28).