Žiopla Izraelio bėgikės klaida: finišavo per anksti ir pradėjo džiaugtis medaliu

Izraelio bėgikei Lonah Chemtai-Salpeter teko išmokti labai skaudžią pamoką,  kad nereikia finišuoti varžybose per anksti.

Izraelio bėgikė 5000 metrų bėgime apmaudžiai suklydo.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2018-08-13 09:01, atnaujinta 2018-08-13 10:46

Europos lengvosios čempionate Berlyne 5000 metrų bėgimo rungtyje Izraelio sportininkė pateko į absurdišką ir nemalonią situaciją.

Bėgimo finale antroje vietoje bėgusi L.Chemtai-Salpeter kovojo su olande Sifan Hassan dėl pirmosios vietos. L.Chemtai-Salpeter kirto finišo liniją, jos manymu, antroje vietoje ir ėmė švęsti dėl iškovoto sidabro.

Tačiau pamačiusi, jog olandė nė neketina sustoti, suprato, kad finišavo per anksti – dar buvo likęs vienas 400 metrų ratas. Po kelių sekundžių supratusi savo klaidą L.Chemtai-Salpeter vėl pasileido bėgti.

Komentatoriai buvo apstulbę dėl tokių įvykių.

Kenijoje gimusi 29-erių sportininkė grįžo į kovą dėl medalių, tačiau finišavo ketvirtoje vietoje. Nepaisant apmaudžios situacijos bėgikė pagerino Izraelio rekordą, 5000 metrų distanciją įveikusi per 15 min. 1 sek. Tačiau galiausiai sportininkė vis dėl to buvo diskvalifikuota šioje rungtyje dėl taisyklių pažeidimo bėgimo starte.

Lonah Chemtai-Salpeter tame pačiame čempionate iškovojo aukso medalį 10 000 metrų bėgimo rungtyje.