Artūras Seja – pasaulio vicečempionas! Henrikui Žustautui ir baidarių dvivietei – bronza!

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Portugalijoje sekmadienį lietuviai per 20 minučių pelnė net tris medalius.

A.Seja tapo pasaulio vicečempionu.<br> Stopkadras
 Europos vicečempionas A.Seja iškovojo sidabro medalį ir pasaulio čempionate.<br> LBKI nuotr.
H.Žustautas iškovojo bronzą.<br>T.Bauro nuotr.
 H.Žustautui - bronzos medalis.<br> Stopkadras
 R.Nekriošius ir A.Olijnikas iškovojo bronzos medalius.<br> T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 26, 2018, 2:25 PM, atnaujinta Aug 26, 2018, 3:48 PM

200 m sprinto finale baidarininkas Artūras Seja iškovojo sidabro medalį, o kanojininkas Henrikas Žustautas – bronzos.

Baidarių dviviečių finale 500 m nuotolyje Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas taip pat iškovojo bronzą.

Lietuviai nuo 2014 metų nebuvo pelnę medalių pasaulio baidarių ir kanojų čempionatuose.

Svarbiausias medalis

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje, - po apdovanojimo sakė A.Seja. - Tikiuosi, kad ateityje pavyks jį iškeisti į aukso.

Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo - pirmąją vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu, ir pusę distancijos teko vytis varžovus.

Tačiau užteko jėgų kovoti iki galo. Prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų.

Neaplenkiau tik ispano Carloso Garrote, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“.

A.Seja iš pasaulio čempionato vyksta tiesiai į varžybas Maskvoje.

Kiti medalius pasaulio čempionate iškovoję lietuviai H.Žustautas, R.Nekriošius ir A.Olijnikas į Vilnių grįžta pirmadienį vakare reisus iš Frankfurto.

Aplenkė tik ispanas

A.Seja vienviečių baidarių 200 m sprinto finale tik 0,107 sek. atsiliko nuo čempionu tapusio ispano Carloso Garrote.

Ispanas labai galingai startavo ir pirmavo iki pat finišo, nuotolį įveikęs per 35,259 sek. Trečias liko rusas Jevgenijus Lukancovas, atsilikęs 0,253 sek.

Sekmadienį ryte antrajame pusfinalio plaukime 22 metų lietuvis užtikrintai užėmė pirmąją vietą (34,877 sek.).

Šiemet A.Seja iškovojo sidabro medalį ir Europos čempionate.

Jaunimo varžybose visaginietis iškovojo Europos sdiabrą ir pasaulio auksą.

Nusileido baltarusiui ir rusui

24 metų H.Žustautas kanojų sprinte irgi kovėsi dėl aukso, tačiau pralaimėjo gerai pažįstamiems varžovams.

Auksą sugriebė baltarusis Arciomas Kozyris – 39,810 sek. Antras liko 0,160 sek. atsilikęs rusas Ivanas Štylis. H.Žustautas čempionui pralaimėjo 0,233 sek.

Nepavijo rusų ir serbų

500 m baidarių dviviečių finale 31 metų R.Nekriošius ir 30-metis A.Olijnikas irgi finišavo treti – jie visą laiką paukė tarp lyderių.

Auksą iškovojo Rusijos atstovai Artiomas Kuzachmetovas ir Vladislavas Blincovas – 1 min. 30,66 sek., antri liko serbai Stefanas Veličius ir Vladimiras Torubanovas, atsilikę 0,287 sek.

Lietuvos atstovai čempionams pralaimėjo 0,783 sek.