Lietuvos sporto savaitė: „Sūduvos“ viltis ir pralaimėjimų liūne esantis R. Berankis

Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ išsaugojo viltį patekti į Europos lygos grupių etapą, Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai iškovojo tris medalius pasaulio pirmenybėse, Andrius Gudžius ir Airinė Palšytė šventė pergales prestižiniuose lengvosios atletikos turnyruose, Prienų krepšinio klubas suviliojo tris buvusius Lietuvos rinktinės žaidėjus, o pirmoji Lietuvos teniso raketė Ričardas Berankis pratęsė dar birželį pradėtą pralaimėjimų seriją.

„Sūduvo“ ekipa ir R.Berankis
Ričardas Berankis<br>T.Bauro nuotr.
Ričardas Berankis<br>Xinhua nuotr.
A.Gudžius <br>D.Umbraso nuotr.
A.Palšytė<br>A.Pliadžio nuotr.
„Sūduva“ ir „Celtic“ kovos Glazge dėl kelialapio į Europos lygą<br>G.Bitvinsko nuotr.
R.Navardauskas buvo antras.
Daugiau nuotraukų (7)

Aug 27, 2018, 7:54 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 20 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Vinstone-Saleme (Šiaurės Karolina, JAV; „ATP-250“) pirmajame rate pralaimėjo amerikiečiui Tennysui Sandgrenui 4:6, 3:6. R.Berankis patyrė 7-ąjį pralaimėjimą iš eilės, o per pastaruosius 5 mačus (nuo liepos vidurio) nelaimėjo nė vieno seto.

Rugpjūčio 22 d. „Prienų“ krepšinio klubas sudarė sutartis su ilgamečiais Lietuvos rinktinės žaidėjais broliais Darjušu ir Kšištofu Lavrinovičiais, kurie praėjusį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“.

Rugpjūčio 22 d. Chožuve K.Skolimowskos atminimo lengvosios atletikos turnyre Andrius Gudžius laimėjo disko metimo varžybas (66,15 m).

Rugpjūčio 23 d. Futbolo Europos lygos atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie sužaidė lygiosiomis su Glazgo „Cletic“ 1:1. Atsakomosios rungtynės Glazge vyks rugpjūčio 30 d.

Rugpjūčio 24 d. Prienuose baigėsi moterų salės futbolo Europos čempionato atrankos turnyras. Lietuvos rinktinė per 2 rungtynes iškovojo 1 tašką ir užėmė paskutinę trečiąją vietą. Pirmą kartą oficialiose varžybose dalyvavusios lietuvės pralaimėjo Suomijai 0:10 ir sužaidė lygiosiomis su Slovakija 1:1.

Rugpjūčio 24 d. Montemore (Portugalija) pasaulio baidarių ir kanojų čempionate Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas užėmė 9-ąją vietą dviviečių baidarių 1000 m lenktynėse.

Rugpjūčio 24 d. Edgaras Stanionis profesionalų bokso mače Mineapolyje nugalėjo gruziną Levaną Gvamičavą. E.Stanionis (pusvidutinis svoris) per profesionalo karjerą, pradėtą 2017 m. pavasarį, laimėjo visus 7 mačus.

Rugpjūčio 25 d. Eberštadte (Vokietija) tradicinėse šuolių į aukštį varžybose pirmąją vietą užėmė Airinė Palšytė (1,94 m).

Rugpjūčio 25 d. Pasaulio baidarių ir kanojų čempionate Edvinas Ramanauskas ir Ignas Navakauskas užėmė 6-ąją vietą dviviečių baidarių 200 m lenktynėse.

Rugpjūčio 25 d. „Prienų“ krepšinio klubas sudarė sutartį su Mindaugu Lukauskiu, kuris praėjusį sezoną žaidė Vilniaus „Ryte“.

Rugpjūčio 25 d. Kaune baigėsi Europos merginų (iki 16 m.) krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinė užėmė 11-ąją vietą.

Rugpjūčio 25 d. Budapešte pasaulio jaunimo (iki 19 m.) bokso čempionate vienintelis Lietuvos atstovas Liudvikas Lagunavičius (iki 91 kg) pirmajame rate pralaimėjo kanadiečiui Tethuachui Chuolui.

Rugpjūčio 26 d. Vilniuje baigėsi „Baltic Chain“ daugiadienės dviračių lenktynės, kurių nugalėtoju tapo Emilis Liepinis (Latvijos rinktinė). Antrąją vietą užėmė Ramūnas Navardauskas (Lietuvos rinktinė), kuris buvo vienintelis į geriausiųjų dešimtuką patekęs Lietuvos sportininkas.

Rugpjūčio 26 d. Vilniuje baigėsi moterų žolės riedulio pasaulio serijos pirmojo etapo turnyras. Lietuvos rinktinė tarp penkių komandų užėmė ketvirtąją vietą (4 taškai per 4 rungtynes). Į kitą etapą pateko trys geriausios turnyro komandos Ukraina, Čekija ir Velsas.

Rugpjūčio 26 d. Berlyne baigėsi neįgaliųjų Europos lengvosios atletikos čempionatas. Lietuvos sportininkai jame iškovojo 8 medalius (2 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos) medalius. Europos čempionais tapo Kęstutis Skučas ir Andrius Skuja.

Rugpjūčio 26 d. Montemore (Portugalija) pasibaigusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Lietuvos sportininkai laimėjo vieną sidabro ir du bronzos medalius. Artūras Seja užėmė antrąją vietą vienviečių baidarių 200 m lenktynėse, Henrikas Žustautas – trečiąją vietą vienviečių kanojų 200 m lenktynėse, Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas – trečiąją vietą dviviečių baidarių 500 m lenktynėse (jie vieninteliai laimėjo medalius olimpinėje rungtyje). Lietuva medalių įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

Rugpjūčio 26 d. Paplūdimio tinklinio pasaulio turo etape Šiofoke (Vengrija; viena žvaigždutė) Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas užėmė antrąją vietą. Jie finale pralaimėjo prancūzams Romainui Di Giantommaso ir Jeremy Silvestre‘ui.

Rugpjūčio 26 d. Eglyje (Šveicarija) pasibaigusiame Europos jaunimo ir jaunių dviračių treko čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo keturis sidabro medalius. Jaunimo sprinto ir atskiro starto varžybose antrąją vietą užėmė Miglė Marozaitė, jaunių komandų sprinto – Viktorija Šumskytė ir Arūnė Savičiūtė, jaunių atskiro starto – V.Šumskytė.