Skandalingas „US Open“ finalas: S. Williams teisėją apkaltino seksizmu ir šaukė – tu vagis

2018 m. rugsėjo 9 d. 08:43
Lrytas.lt
Niujorke vyksiančio atvirojo JAV teniso čempionato („US Open“) moterų vienetų varžybų nugalėtoja tapo japonė Naomi Osaka (19-oji pasaulio raketė).
Daugiau nuotraukų (26)
20-metė Japonijos tenisininkė finale šeštadienį po 1 val. 19 min. trukusios kovos 6:2, 6:4 nugalėjo 36-erių metų amerikietę Sereną Williams (26).
N. Osaka „Grand Slam“ turnyro finale žaidė pirmą kartą.
S. Williams „US Open“ turnyre triumfavo šešis kartus (1999, 2002, 2008, 2012, 2013, 2014 m.). Kova Niujorko korte vyko atkakli, o jos metu nesėkmingai žaidusi S.Williams dar ir apkaltino teisėją, jog jis yra taškų vagis.
Mat antrajame sete, kai S.Williams atsilikinėjo, ji gavo baudą iš teisėjo už tai, kad amerikietės treneris pabandė jai patarinėti. Ji gavo įspėjimą, tačiau tuoj pat po pralaimėto taško užsipuolė arbitrą ispaną Carlosą Ramosą.
„Jūs mane įžeidėte reikalauju atsiprašymo. Esate melagis ir niekada daugiau neteisėjausite mano mačuose. Staigiai atsiprašote. Jūs pavogėte iš manęs tašką. Jūs – vagis“, – šaukė S.Williams. Ispanijos teisėjas už tokias kalbas skyrė taško baudą tenisininkei ir rezultatas tapo 5:3. Apsiverkusi S.Williams pakvietė į aikštę dvikovos vadovą ir apkaltino ispaną seksiszme.
 
„Žinote, kiek vyrų tai daro tokius dalykus? Daug ir jiems nieko už tai nebūna, nes jie yra vyrai“, – pyko garsi tenisininkė. Tačiau rezultatas liko toks, kokį skyrė Ispanijos teisėjas.
Tai ne pirmasis toks S.Williams išsišokimas, o savo žiūrovų akivaizdoje pralaimėti nemėgstanti sportininkė už kalbas 2009 metais buvo nubausta daugiau kaip 80 tūkst. JAV dolerių bauda.
Įdomu, kad dėl Ispanijos teiėjo saugumo ir nenorint kurstyti aistrų, jis nebuvo pakviestas į finalininkių apdovanojimą.
Tai pirmas kartas, kai „US Open“ varžybas laimėjo Japonijos tenisininkė.
Vyrų varžybų finale sekmadienį susitinka argentinietis Juanas Martinas Del Potro (3) ir serbas Novakas Džokovičius (6).
„US Open“ turnyro prizų fondą sudaro 53 mln. JAV dolerių.
 
Tenisas^InstantUS Open
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.