Orientavimosi varžybose Portugalijoje A. Mickuvienė liko per žingsnį nuo medalio

Portugalijoje vykstančiame pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais taurės etape orientacininkė Algirda Mickuvienė buvo per žingsnį nuo geriausiųjų trejetuko. San Luise ilgosios distancijos pabaigoje nukritus grandinei teko sustoti ją tvarkytis – sugaištas brangus laikas kainavo bronzos medalį.

Algirda Mickuvienė liko per žingsnį nuo medalio.<br> Organizatorių nuotr.

Sep 22, 2018, 9:43 PM, atnaujinta Sep 22, 2018, 9:47 PM

Galutinėje rikiuotėje lietuvė užėmė ketvirtąją vietą, atsilikusi nuo trečiosios vietos laimėtojos čekės Veronikos Kubinovos 4 sek.

„Kai žemėlapio keitimo kontroliniame punkte pasivijau išvakarėse nugalėtoja tapusia švedę (Nadia Larsson – aut. past.), supratau, kad visai gerai sekasi, tačiau pravažiavus varžybų areną, kai liko vienas ratas iki finišo, padariau keletą orientavimosi klaidelių ir į priešpaskutinį punktą turėjau techninių problemų – nukrito grandinė, tad teko sustoti ją tvarkytis, atgal užsidėti – tai man kainavo nemažai laiko“, – apie varžybas pasakojo A.Mickuvienė.

Moterims reikėjo įveikti 27,9 km trasą su 875 m vertikalaus sukilimo ir 17 kontrolės punktų. Ketvirtąją vietą užėmusi A.Mickuvienė ilgąją trasą įveikė per 1 val. 51 min. 23 sek.

Kita Lietuvos atstovė Gabrielė Andrašiūnienė distancijos nebaigė.

Nugalėtoja tapo Danijos orientacininkė Camilla Soegaard, kuriai penktadienį pirmasis startas buvo visai nesėkmingas – distancijos nebaigė. Užtat šeštadienį danė triumfavo užtikrintai, distanciją įveikė per 1 val. 47 min. 22 sek.

Nuo jos artimiausia varžovė buvo čekė Martina Tichovska, kuri atsiliko 2 min. 42 sek. Trečia vieta atiteko čekei V.Kubinovai (1:51.19).

Vyrai varžėsi 37,3 km distancijoje su daugiau nei 1 km vertikalaus sukilimo ir 18 kontrolės punktų. Lietuvos rinktinės narys Jonas Maišelis distanciją įveikė per 2 val. 17 min. 43 sek. ir užėmė 14-ąją vietą. Lietuvis pasakojo, kad šioje distancijoje buvo ypač svarbus fizinis pasirengimas – pats surinko trasoje daugiau nei 1300 m vertikalaus sukilimo.

„Čia buvo svarbiausia kiek stiprias kojas turi ir kaip pakeli karštį. Variantų pasirinkimas į kontrolės punktus taip pat šioje trasoje buvo svarbus, bet buvo gana akivaizdu, kurie yra lošiami“, – pasakojo J.Maišelis.

Kitas Lietuvos atstovas Šarūnas Dmukauskas pradžioje distancijos pagal tarpinius laikus laikėsi beveik su lyderiais, tačiau galiausiai finišavo visos trasos neįveikęs.

Pasaulio taurėje triumfavo portugalas Davide Machado. Jis distanciją įveikė per 1 val. 59 min. 14 sek. Antrąją vietą užėmęs Suomijos atstovas Pekka Niemis nuo lyderio atsiliko 1 min. 52 sek. Trečiojoje pozicijoje rikiavosi austras Andreasas Waldmannas (2:03.08).

Pietų Portugalijos esančioje Odemyroje po finalo etapo paaiškės pasaulio taurės įskaitos lyderiai. Jau sekmadienį vyks paskutinė rungtis – sprintas.