Lietuvos sporto savaitė. LKL startas, futbolo lyderių mūšis ir R. Paškauskienės kolekcija

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė užsitikrino kelialapį į 2019 metų pasaulio čempionatą, Rūta Paškauskienė iškovojo 18-ąjį Europos stalo teniso pirmenybių medalį, Lietuvos krepšinio lygos komandos sužaidė pirmąsias naujojo sezono rungtynes, „Šiaulių“ krepšininkai pasitraukė iš kovos dėl bilieto į Čempionų lygą, geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis nutraukė devynių pralaimėjimų virtinę, o futbolo A lygos lyderių dvikovą laimėjęs Vilniaus „Žalgiris“ dar labiau priartėjo prie čempionės vardą ginančios Marijampolės „Sūduvos“.

Startavo naujasis LKL sezonas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Sostinės klubas nuo Marijampolės komandos dabar atsilieka tik dviem taškais.<br>T.Bauro nuotr.

Sep 24, 2018, 11:42 AM, atnaujinta Sep 24, 2018, 11:54 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 17 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Nyderlandus 95:93 ir užsitikrino kelialapį į baigiamąjį turnyrą. Lietuviai laimėjo visas 8 rungtynes ir užima pirmąją vietą J grupėje.

Rugsėjo 17 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Mece (Prancūzija; „ATP 250“) pirmajame rate nugalėjo vokietį Maximilianą Martererį 7:6, 6:7, 6:4 ir nutraukė devynių pralaimėjimų virtinę, kuri prasidėjo birželio pabaigoje.

Rugsėjo 18 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Bjeloje (Italija; „ATP Challenger“) pirmajame rate pralaimėjo ispanui Tommy Robredo 4:6, 6:7.

Rugsėjo 19 d. Klaipėdos „Koralo“ futbolo klubas pranešė Lietuvos futbolo federacijai (LFF), kad dėl finansinių problemų traukiasi iš Lietuvos pirmosios lygos. „Koralas“ jau anksčiau neatvyko į dvejas rungtynes (jose buvo įskaityti techniniai pralaimėjimai), per 17 rungtynių iškovojo 3 taškus ir užėmė paskutinę 14-ąją vietą.

Rugsėjo 20 d. Alikantėje Europos stalo teniso čempionate abi į atkrintamąsias varžybas patekusios lietuvės Rūta Paškauskienė ir Kornelija Riliškytė pralaimėjo pirmojo rato mačus. Eglė Stuckytė ir nė vienas iš trijų Lietuvos vyrų (Tomas Mikutis, Medardas Stankevičius ir Rimas Lesivas) į atkrintamąsias varžybas, kuriose dalyvavo po 64 sportininkus, nepateko. R.Paškauskienė ir E.Stuckytė taip pat pralaimėjo moterų dvejetų atkrintamųjų varžybų pirmajame rate (šešioliktfinalyje).

Rugsėjo 20 d. Rytis Davidovičius atsistatydino iš Lietuvos futbolo A lygos prezidento pareigų.

Rugsėjo 20 d. Prasidėjo Lietuvos ledo ritulio čempionatas. Jame žaidžia tik keturios komandos. Pirmosiose rungtynėse čempionės vardą ginanti Elektrėnų „Energija“ namie nugalėjo „Kauną“ 5:2.

Rugsėjo 20 d. Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) rinktinių reitinge Lietuva pakilo iš 125-osios į 126-ąją vietą.

Rugsėjo 20 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Mece antrajame rate nugalėjo 15-ąją pasaulio raketę Stefaną Tsitsipą 6:7, 7:6, 6:3.

Rugsėjo 21 d. Džonkuve (Lenkija) Ieva Serapinaitė iškovojo Europos jaunimo (iki 24 m.) šiuolaikinės penkiakovės čempionato aukso medalį.

Rugsėjo 21 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo čempionės vardą ginančią Marijampolės „Sūduvą“ 1:0. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (51 taškas per 22 rungt.), „Žalgiris“ (49/22), Kauno „Stumbras“ (39/25) ir „Trakai“ (37/24).

Rugsėjo 21 d. Rūta Paškauskienė laimėjo Europos stalo teniso čempionato bronzos medalį. Alikantėje vykusiame turnyre ji su serbu Aleksandaru Karakaševičiumi užėmė trečiąją vietą mišrių porų varžybose. 41 metų R.Paškauskienė iškovojo 18-ąjį Europos medalį (tarp jų devynis – mišrių porų varžybose su A.Karakaševičiumi).Rugsėjo 21 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Mece ketvirtfinalyje pralaimėjo moldavui Radu Albotui 6:7, 4:6.Rugsėjo 21 d. Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjui Lukui Spalviui („Kaiserslautern“) atlikta kelio operacija, dėl kurios jis negalės žaisti apie pusę metų.

Rugsėjo 22 d. Prasidėjo 26-asis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas. Pirmosiose rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ 103:66.

Rugsėjo 22 d. „Šiaulių“ krepšinio klubas iškrito iš Čempionų lygos atrankos turnyro. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Šiauliai“ išvykoje pralaimėjo Sofijos „Levski“ 65:79 (pirmosios rungtynės 79:91).

Rugsėjo 23 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su prancūzu Leo Westermannu, kuris grįžo po metų pertraukos, o praėjusį sezoną žaidė Maskvos CSKA.